konto usunięte

Temat: Szczeniak, kilka pytań - potrzebuje waszego doświadczenia...

Dzień Dobry,
Mam szczeniaka westa (wiek 9 tygodni) od poprzedniej soboty i myślałam, że mniej więcej jestem merytorycznie przygotowana na pojawienie się psiaka w domu, ale jednak chcę waszych porad.

1. Karmienie.
Właścicielka hodowli przy odbiorze dała na wyprawkę karmę Royal Canin junior mini oraz ugotowanego kurczaka, i powiedziała że kurczakiem karmić 3 razy dziennie a karma niech cały czas stoi.
Kurczaka odstawiałam po 2ch dniach, ponieważ piesek mocno się drapał i miał coś w rodzaju kataru/kichał czasami, więc pomyślałam, że to może być alergia na kurczaka. Po odstawieniu kurczaka również kupy już normalne a nie płytkie. Od kilku dni je tylko suchą karmę oraz jako nagrodę za siki w dobrym miejscu dostaje bardzo małe kawałki "Pedigree Przysmak Ranchos Originals z Wołowiną dla psa" no i ostatni przysmak to taki mus który się wprowadza w zabawkę Kong. Teraz zamówiłam karmę "Brit Care Mini Grain-Free Puppy Lamb bezzbożowa karma z jagnięciną dla szczeniąt psów ras mini" bo wydaje mi się że to jest lepsze niż Royal. Chcę karmić psiaka przeważnie karmą suchą. Powiedźcie mi proszę czy muszę jakoś dawkować karmę czy może narazie stać cały czas? Czy może jeść te przysmaki które wymieniłam powyżej?
2. Zdrowie
Piesek nadal ma ropiące się oczko i zacieki rudawe. Codziennie wycieram mu tę ropę zwykłym wacikiem i wodą, tylko mnie to martwi. Poza tym jedna dziurka w nosku jest trochę opuchnięta (minimalnie) i nadal ma lekki katar. Czy może to nadal być na coś alergia?
3. Pielęgnacja
Kiedy trzeba iść do fryzjera? Kiedy odcinać pazurki?
4. Zabawa
Czy west musi mieć dużo zabawek? Jakie lubią wasze pieski?

P.S. oczywiście idę z nią do weterynarza już w następnym tygodniu i tam jeszcze się dopytam, ale chciałbym usłyszeć waszą opinię.