Piotr Wyleżoł

Piotr Wyleżoł Specjalista ds.
Zamówień Publicznych

Temat: 電子辞書-elektroniczny słownik

myśle o kupieniu sobie takiej elektronicznej zabawki, ma ktoś z was może? ile w zł może kosztować nowy albo lekko używany? i jak taki zdobyć? Bo jedyne co wyguglowałem w Polsce to jakieś koszmrane uniwersalne słowniki :( ewentualnie myślałem o zakupie jakiegoś używanego PDA i wpakowaniu do niego jakiś aplikacji....
Iza Zamojska

Iza Zamojska Student, Uniwersytet
Jagielloński w
Krakowie

Temat: 電子辞書-elektroniczny słownik

W Polsce lekko używane kosztują około 600-700zł, warto przejrzeć grona i fora japonistyk, studenci czasem sprzedają, bo kupili nowszy model. Pojawiają sie tez niekiedy na allegro. Często pod hasłem denshijisho właśnie.
Piotr Wyleżoł

Piotr Wyleżoł Specjalista ds.
Zamówień Publicznych

Temat: 電子辞書-elektroniczny słownik

a jak z walorami użytkowymi? bo za te 700 można mieć palma który oprócz słownika ma dość spore możliwości...
Iza Zamojska

Iza Zamojska Student, Uniwersytet
Jagielloński w
Krakowie

Temat: 電子辞書-elektroniczny słownik

Raczej nie o walory uzytkowechodzi, ale o zawarte w nich słowniki. Standardowo do słownik koku go (coś jak wielki słownik języka japonskiego, (jap-jap), jakis mniejszy, słownik znaków 6000 lub 13000 znaków, słownik słów w katakanie(jap-jap), słownik klasycznego japońskiego- bungo (jap-jap), słownik synonimów, itp, raczej nie dla poczatkujacych, potem ne ogół kazdy ma słownik jap-ang i ang japonski, po 2 rodzaje z kazdego, większy i mniejszy, słownik ang-ang, rózne rodzaje pomocy do nauki angielskiego, potem sa słowniki tematyczne i leksykony, np medycyny domowej, sposobu liczenia (podaje klasyfikatory do wpisanych słów), cytatów, wierszy, słowniki wyrazów trudnych itd itp), słowniki mogą być wyposażone w rozmówiki jap-ang-jakieś iny język (fr,niem, chinski, koreanski, włoski ,hiszp itd), z nagraniami głosowymi (super sprawa, zwłaszcza,ze jest tez ang) i mini słownikami tych języków, potem jakies specjalistyczne rzeczy zależne od danego modelu, a to słwnictwo techniczne, komputerowe, ekonomiczne, biznesowe,medyczne, itp, wzory piania listów formalnych i nieformalnych, podziękowań, przeprosin, gratulacji, kondolencji, nekrologów, itd
ENCYKLOPEDIA np. britanica, (oczywiście po japońsku)
z bajerów technicznych to mają pole dotykowe w którym mona ręcznie rysować znaki i slownik rozpoznaje, dzieki temu nie znjc rzadnego znaku bez problemu można sprawdzac słówka.
ponado mająwejscia SD wiec mna słownik "rozszerzyć' o dokupiony słownik z jakiegokolwiek języka czy dziedziny.

zasadniczo więc nie płaci sie za funkcjonalność samego urzadzenia, co za jakość ilość i wielkość słowników w nich zawartych, jakby chcieć kupić tyle słoników na papierze 9czy tez na CD, to wyszłoby jeszcze drożej ;)
Natomiast trzeba pamiętać, ze sa to zabawki nastawione w 100% n Japonczyków i bez znajomości japońskiego na srednio-zaawansowanym poziomie większość z nich będzie zupełnie bezużyteczna.
Iwona D.

Iwona D. specjalista w
obszarze B2B, sektor
FMCG

Temat: 電子辞書-elektroniczny słownik

Witam wszystkich na forum.
Czy ktoś może wie gdzie mogłabym naprawić "rozlany" ekran w moim denshijisho? czy w ogóle jest to możliwe?
Marek Wydrzyński

Marek Wydrzyński W zawieszeniu...

Temat: 電子辞書-elektroniczny słownik

Witam serdecznie.

Przeglądam fora, na które nie zaglądałem od dłuższego czasu i akurat trafia mi sie ten temat.

Koleżanka moja chciałaby sprzedać używany słownik elektroniczny. Słownik posiada wszystkie słowniki niezbędne na każdym poziomie nauki, są zatem słowniki jap-jap, ang-jap. jap-ang, ang-ang, zanki kanji, przysłowia, czteroznakowce i kilkanaście innych.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to proszę o wiadomość i wtedy podam namiary na osobę, która chce ten słownik sprzedać.

Pozdrawiam.

m.
Tomasz N.

Tomasz N. kompetentna sprzedaż
i doradztwo w
sektorze opieki
zdrowo...

Temat: 電子辞書-elektroniczny słownik

proponuję dla ułatwienia tłumacza elektronicznego na stronie:

http://babelfish.yahoo.com/
Joanna Chrzanowska

Joanna Chrzanowska Student, Uniwersytet
im. Adama
Mickiewicza w
Poznaniu

Temat: 電子辞書-elektroniczny słownik

Witam,

Mam do sprzedania świetny słownik elektroniczny kupiony w Japonii 3 lata temu. Jest to model EX-word XD-B4850MP z kolorowym ekranem dotykowym, bardzo bogato wyposażony. Korzystałam z niego w pracy tłumacza i na zajęciach na japońskim uniwersytecie. Dla zainteresowanych mogę podesłać zdjęcia i wykaz słowników wgranych w urządzenie.
Słownik jest fantastyczny ponieważ służy również jako encyklopedia i kopalnia wiedzy o Japonii. Po wpisaniu nazwy obiektu lub nazwiska postaci historycznej pojawia się ilustracja i wiele przydatnych informacji.
Słownik jest w stanie idealnym, w oryginalnym pudelku, w komplecie z rysikiem.
Służy również jako czytnik japońskich książek z możliwością sprawdzania znaczenia słów występujących w treści poprzez użycie drugiego mini ekranu w obrębie klawiatury.
Pozdrawiam,
Joanna Chrzanowska

Podobne tematy


Następna dyskusja:

Słownik znaków
Wyślij zaproszenie do