Grzegorz Fabianowicz

Grzegorz Fabianowicz Księgowy, Consulting

Temat: Zmiana formatowania liczb w zależności od komputera

Witam,
Utknąłem z jednym problemem dotyczącym Excela w wersji Online - mam na dysku OneDrive plik z danymi, który jest udostępniony innym osobom. Jednak na większości komputerów (niezależnie od użytej przeglądarki, Windows 7 oraz 10) zmienia się formatowanie liczb na amerykańskie (kropka jako separator licz dziesiętnych zamiast przecinka, przecinek zamiast spacji pomiędzy tysiącami). Wszystkie komputery mają polskie ustawienia regionalne z właściwą prezentacją liczb, a mimo tego, na tabelach jest to ignorowane.
W tym momencie u siebie wpisując np. 100,50 mam liczbę, która zmienia się u części osób na 100.50. Jeśli oni wpiszą 100,50, to przyjmowany jest format tekstowy zamiast liczbowego.

Czy ktoś ma pomysł jak się uporać z takim problemem?
Oskar Shon

Oskar Shon Dodatki do Office
www.VBATools.pl

Temat: Zmiana formatowania liczb w zależności od komputera

Pierwszy raz słyszę o problemie. Najlepiej zapisać plik jak trzeba i roztwierając go kolejno na każdym z komputerów sprawdzić, który robi zła robotę. Ustawienie kropki jest w 2-ch miejscach, w systemie (panel sterowania) i w aplikacji (w opcjach).
Grzegorz Fabianowicz

Grzegorz Fabianowicz Księgowy, Consulting

Temat: Zmiana formatowania liczb w zależności od komputera

W aplikacji nie ma - wersja online pod przeglądarką nie udostępnia żadnych opcji językowych.
Plik jest zapisany jak trzeba, gdyż wyeksportowanie go do pliku na dysku komputera daje właściwy format liczb. Uniemożliwia to jednak pracę wspólną, więc odpada.

Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby każdy miał dużego MS Office'a, ale dla jednego dokumentu nikt tego nie zrobi.

Następna dyskusja:

dodawanie liczb w danym kol...
Wyślij zaproszenie do