konto usunięte

Temat: Przyszłość gazoportu LNG

Po informacjach: http://www.defence24.pl/analiza_rosjanie-chca-kupic-wy... jak uważacie, jaka będzie przyszłość gazoportu w Świnoujściu ? Oczywiście taka informacja może być jedynie grą pod publiczkę, choć z drugiej strony biorąc pod uwagę, że główny wykonawca - Saipem prowadził wielkie rosyjskie inwestycje energetyczne (blue stream, nord stream, south stream) nie musi być to jedynie mrzonka. W obecnej sytuacji, Rosjanom taki układ byłby bardzo na rękę. Mieliby w swoim posiadaniu jeszcze niedokończoną inwestycję. Mogliby wynajdywać co rusz nowe 'kłopoty na budowie'. Pokazaliby nieudolność rządu w kwestiach energetycznych. Trzymaliby Polskę w gazowym szachu (tak jak robią to do tej pory), ale czy za cenę pogorszenia się stosunków na linii Wwa-Moskwa ?
Już sam fakt wybrania takiej spółki do realizacji budowy o strategicznym znaczeniu pod względem energetycznym budzi co najmniej duże wątpliwości.
Krzysztof W.

Krzysztof W. profesjonalne cięcie
kosztów - zarabiamy
dla Ciebie

Temat: Przyszłość gazoportu LNG

Maciej Z.:
Artykuł ciekawy, mnie najbardziej zainteresowało zdanie o zastrzeżeniach patentowych uniemożliwiających innemu podmiotowi dokończenie budowy. Jeśli to się potwierdzi, będzie ciekawie, ale...
Już sam fakt wybrania takiej spółki do realizacji budowy o strategicznym znaczeniu pod względem energetycznym budzi co najmniej duże wątpliwości.
Duże wątpliwości jakiego typu ? Mielibyśmy nie wybrać włoskiej spółki tylko dlatego, że pracowała lub pracuje również dla Rosjan ? Przecież to kawał rynku, praktycznie wszyscy mający coś wspólnego z gazem coś dla nich robili lub robią... A może jeszcze uwzględniać przy wyborze fakt, że Rosjanie będą mogli w przyszłości chcieć takiego wykonawcę wykupić ? To tak czy inaczej nie znaleźlibyśmy żadnego, bo każdy przecież może potencjalnie być wykupiony...
Jarosław Funciak

Jarosław Funciak Senior Account
Manager, Philips
Polska Sp. z o.o.

Temat: Przyszłość gazoportu LNG

ja przyszłość gazoportu widzę dość optymistycznie ;)
długa droga przed nami, ale na jej końcu większa niezależność i bezpieczeństwo energetyczne ;)
polecam zerknąć np tu http://lng.edu.pl/wp-content/uploads/2015/05/LNG_Snaps...

Następna dyskusja:

gazowce LNG
Wyślij zaproszenie do