Skuteczna rekrutacja
Paweł Raś

Paweł Raś specjalista ochrony
ppoż. specjalista ds
BHP

Temat: Apteczki pierwszej pomocy w szpitalach

Witam, jestem ciekaw Waszego zdania czy w placówkach medycznych powinny być dodatkowe apteczki pierwszej pomocy? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że czytając literalnie przepisy "każdy wydział musi mieć...", ale czy w tym konkretnym przypadku nie trzeba kierować się logikom, przecież na każdym oddziale mamy punkt pielęgniarski lub gabinet zabiegowy wyposażony o niebo lepiej niż apteczka, każdy szpital musi mieć Izbę przyjęć lub SOR więc co o tym sądzicie? Kolejna sprawa lista osób przeszkolonych, zapis który z definicji uważam za nietrafiony, bo co gdy np. ktoś zmieni zmianę w zakładzie pracy? Zawsze uważałem, że lepiej byłoby wpisywać stanowiska np. kierownik lub mistrz, który zawsze jest osobiście lub osoba go zastępująca. Natomiast w zakładach służby zdrowia, gdzie mamy doczynienia z personelem medycznym kogo mamy wpisać na listę? lekarza A czy B a może pielęgniarę C a może konserwatora Pana Stasia bo on jest zatrudniony na umowę o pracę i miał pierwszą pomoc na szkoleniu BHP bo przecież lekarze w większości są na kontraktach :)
pozdrawiam i jestem ciekaw (...) Zobacz więcej
15.05.2018, 14:48
Sławomir M.

Sławomir M. zmiany, zmiany,
zmiany.....

Temat: Apteczki pierwszej pomocy w szpitalach

Co do apteczki ciekawe spostrzeżenie, może wystarczyło by oznaczyć punkt pielęgniarski/SOR jako miejsce do udzielania pierwszej pomocy.

Co do osób wyznaczonych to trochę pokręciłeś, bo w KP nie mam mowy o osobach przeszkolonych a wyznaczonych. I tu się sytuacja klaruje. Pracodawca ma obowiązek wyznaczyć taką osobę, co wg. mnie nalezy zrobić również w szpitalu.

Zwróć proszę równiez uwagę, że w szpitalu mogą znajdować się, palarnie, warsztaty, pomieszczenia techniczne, kucnie itp. {EDIT} Tam nie ma sor-ów, lekarz.

Wszystko zależy od tego jak duży szpital, jak bardzo rozbudowany. Jak w wielu przypadkach BHP nie ma rozwiązań "systemowych" trzeba indywidualnie dostosować potrzeby do zakładu pracy.

Proste

PozdrawiamTen post został edytowany przez Autora dnia 16.05.18 o godzinie 09:07
16.05.2018, 09:05

Zarejestruj się, aby zobaczyć więcej dyskusji

Zarejestruj się

Następna dyskusja:

Szkolenie z Pierwszej Pomocy
Wyślij zaproszenie do