Effective recruitment
Józefina Jagodzińska

Józefina Jagodzińska Astrolog, kursy
astrologii i tarota,
Warszawa

Temat: Zasady panujące na naszym forum :)

Pewne sytuacje się powtarzają, więc stwierdziłam, że taki wątek jest potrzebny. Regulamin ma nam ułatwić życie, a nie utrudniać, pamiętajcie o tym :)

Jeśli istnieją kwestie sporne, a nikt nie reaguje możecie napisać do mnie lub do moderatorów grupy. Nie łudźcie się, że czytam wszystkie wątki na bieżąco albo że robią to moderatorzy. Każdy ma swoje życie i większość z niego toczy się nie tylko poza GL-em, ale i poza Internetem :) Jednakowoż list na priva do wymienionych poniżej osób może przyspieszyć wyrzucenie trolla albo kasację spamu wszelkiego rodzaju.

Założycielka forum - ja :)
http://www.goldenline.pl/jozefina-jagodzinska

Moderatorzy:

Dorota Rzepecka
http://www.goldenline.pl/dorota-rzepecka

Aneta Sołowiej:
http://www.goldenline.pl/438352

ZASADY

1. Jeśli jesteś nową osobą na forum, zapoznaj się z poniższym wątkiem: http://www.goldenline.pl/forum/astrologia-ezoteryka-mi...
Znajdziesz tam wiele ciekawych informacji i linków tak o astrologii, jak i innych dziedzinach ezoteryki.

2. Odnosimy się do siebie grzecznie - dyskutujemy o poglądach, a nie o tym, że Jasio, Krzysio czy Marysia są głupi, bo się z nami nie zgadzają. Jeśli ktoś opluwa innych, zamiast odnosić się do tematu, czyni przytyki do innych dyskutujących, zwykle dość szybko wylatuje z forum. Natomiast polemiki na temat, nawet bardzo ostre, są mile widziane :) Wszak świat składa się ze sprzeczności, które razem tworzą Harmonię :)

3. Zanim zadasz pytanie albo założysz nowy wątek, upewnij się, czy już takiego nie ma.

4. Zanim napiszesz odpowiedź, przeczytaj wątek do końca, żeby uniknąć powtórzeń.

5. Od czasu do czasu wysyłam newslettery, zwykle z informacjami o moich albo zaprzyjaźnionych projektach. Jeśli nie chcesz ich otrzymywać, zaznacz odpowiednią opcję w pierwszym newsletterze, jaki to Ciebie trafi.

6. Ogłoszenia zamieszczaj w wątku ogłoszeniowym, przypiętym u góry, jeśli założysz oddzielny temat lub będziesz się reklamować w innych, nieprzeznaczonych do tego wątkach, taki post zostanie skasowany, a Ty, jeśli to będzie notoryczne, zbanowany.

Masz prawo do jednego ogłoszenia na wyświetlaną stronę - pozostałe będą kasowane, ponieważ trafiają się spamerzy, którzy non stop wklejają swoje ogłoszenia, żeby ich reklama była cały czas wyświetlana jako ta najbardziej na wierzchu. ¡No pasarán! :)

7. Mówimy sobie na Ty, chyba że ktoś wyraźnie zaznaczy, że chce inaczej, ale wtedy też niech zwraca się w podobny sposób do innych. Nie zdrabniaj imion osób, których nie znasz, chyba że sobie tego życzą.

8. W życiu forum uczestniczą tylko osoby o ustalonej tożsamości, tj. z następującymi danymi:
- imię i nazwisko,
- miejscowość,
- miejsce pracy lub szkoła,
- kontakt typu: telefon, adres, strona internetowa, blog.

Nicki i awatary w stylu "King Kong", "Matka Teresa", "Krystyna Malina z Nigdziebądź" i inne fałszywe tożsamości są usuwane.

Chcę, żeby na tym forum rozmawiali ze sobą realni ludzie, a nie tajemnicze klony :)

Osoby o utajnionym profilu mogą być członkami forum, jednak ich możliwość wypowiadania się jest zablokowana. Rozumiem, że niektórzy z różnych względów nie chcą się ujawnić, dlatego mogą należeć do forum i je czytać, jednak skoro decydują się na zamkniętą przyłbicę, nie mogą pisać. Z praktyki wynika, że w dużym stopniu ogranicza to trolling.

9. To nie jest forum darmowych usług ezoterycznych, tylko wymiany poglądów i informacji. Każdy dzieli się dobrowolnie tym, czym chce, a nie tym, czego Ty akurat chcesz.
Jeśli chcesz, żeby ktoś postawił Ci karty, zinterpretował horoskop, zrobił portret grafologiczny, udaj się do specjalisty od danej dziedziny. Sępienie na raty np. 30 kolejnych elementów swojego horoskopu jest nie na miejscu.

10. Jeśli o coś pytasz, zważ na to, że ludzie będą Ci odpowiadać wtedy, kiedy będą mieli po temu czas i ochotę. Nikt nie ma tu obowiązku nikomu odpowiadać na pytania. Każdy ma swoje życie i niekoniecznie marzy o tym, żeby natychmiast kiedy zadajesz pytanie, odpowiadać na nie. Jeśli notorycznie zadajesz pytania i nie dajesz wiele z siebie - poza kolejnymi pytaniami - nie dziw się, że po pewnym czasie przestajesz dostawać odpowiedzi. Chcesz odpowiedzi - dziel się także swoją wiedzą i doświadczeniami :)

Jeśli Wy macie jakieś propozycje, to dajcie znać :)Józefina Jagodzińska edytował(a) ten post dnia 30.08.11 o godzinie 11:21
Józefina Jagodzińska

Józefina Jagodzińska Astrolog, kursy
astrologii i tarota,
Warszawa

Temat: Zasady panujące na naszym forum :)

Pomocne adresy z opisami Netykiety, czyli internetowej etykiety. Warto ją znać, żeby wiedzieć, co jest ogólnie przyjęte na forach, grupach dyskusyjnych itd., co jest istotne dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w społecznościach internetowych:

http://www.pg.gda.pl/~agatek/netq.html

http://www.netykieta.prv.pl

http://rtfm.killfile.pl
Józefina Jagodzińska

Józefina Jagodzińska Astrolog, kursy
astrologii i tarota,
Warszawa

Temat: Zasady panujące na naszym forum :)

I jeszcze o trollach:

Trolling to wysyłanie wrogich, obraźliwych lub kontrowersyjnych wiadomości na jedno z publicznych "miejsc" w Internecie (grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp.) w celu wzniecenia kłótni. Często też podaje linki do stron z obrzydliwą zawartością, najczęściej tak zamaskowane, że niczego nieświadomy użytkownik widzi nagle zdjęcia zmasakrowanych zwłok, wypróżniających się ludzi, itd. Inną metodą trollingu jest podawanie linków do screamerów bez ostrzeżenia.

Trolling jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety.

Etymologia
Termin "trolling" pochodzi od ang. Trolling for fish - metoda łowienia ryb, ponieważ troll "zarzuca haczyk", poruszając kontrowersyjny temat, często niepotrzebnie, aby wywołać kłótnię. Poprzez wsteczną etymologię uprawiających trolling nazwano trollami (od legendarno-baśniowych stworów z mitologii nordyckich).

Zachowanie trolla
Troll rozpoczyna dyskusję przede wszystkim po to, aby wywołać zamieszanie, wyładować w niej swoje negatywne emocje, oraz aby poczuć się ważnym i zauważonym. Rzadziej spotykanym powodem jest chęć popisania się elokwencją i sztuką erystyki.

Troll zwykle reaguje wrogo zarówno na próby uspokojenia dyskusji, jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki, zaś merytoryczna zawartość dyskusji ma dla niego znaczenie tylko o tyle, o ile rozpala w dyskutantach negatywne emocje i przyczynia się do kontynuowania sporu. Sprawia to zazwyczaj takie wrażenie, jakby troll "sycił" się nimi. Najczęściej im więcej osób wpadnie w jego sidła i odpowie na jego post, tym bardziej wydaje się zadowolony. Znużenie dyskutantów objawiające się kończeniem dyskusji lub też wrzuceniem go do killfile'a interpretuje jako odniesienie zwycięstwa.

Obrona przed trollingiem
Najskuteczniejszą obroną przed trollingiem jest całkowite zignorowanie wszelkich zaczepek trolla, w momencie gdy się zorientujemy, że mamy z nim do czynienia. O ile istnieje taka możliwość, administratorzy lub moderatorzy powinni kasować wszystkie wiadomości, które można uznać za trolling. Zazwyczaj konsekwentne ignorowanie trolla skutkuje jego zniechęceniem i przeniesieniem się w inne miejsce, lub całkowitym zaprzestaniem działalności.

W slangu internetowym często mówi się, że trolla nie należy "karmić" - czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

źródło: Wikipedia


Obrazek
Józefina Jagodzińska edytował(a) ten post dnia 15.03.10 o godzinie 15:18
Józefina Jagodzińska

Józefina Jagodzińska Astrolog, kursy
astrologii i tarota,
Warszawa

Temat: Zasady panujące na naszym forum :)

A poza tym, zgodnie z regulaminem GL, który w stosunku do zasad tego forum są nadrzędne:

§ 36. Założyciel grupy tematycznej:
1) jest zobowiązany do dbania o jej rozwój, na przykład poprzez inicjowanie dyskusji, wysyłanie biuletynów oraz zapraszanie swoich znajomych,
2) jest zobowiązany do kontrolowania przestrzegania Regulaminu przez członków grupy,
3) ma prawo usuwać dowolnie wybrane treści zamieszczane przez członków grupy bez podania przyczyny,
4) ma prawo usuwać z grupy dowolnie wybranych członków bez podania przyczyny,
5) ma prawo zablokować dowolnie wybranemu Użytkownikowi dostęp do grupy,
6) może mianować i odwoływać moderatorów grupy,
7) może wysyłać biuletyny do członków grupy.Józefina Jagodzińska edytował(a) ten post dnia 21.02.10 o godzinie 10:49
Józefina Jagodzińska

Józefina Jagodzińska Astrolog, kursy
astrologii i tarota,
Warszawa

Temat: Zasady panujące na naszym forum :)

I jeszcze raz:

Przypominam, że zgodnie z regulaminem GL (który każdy z nas zaakceptował przy rejestracji), osoby z niepełnymi danymi, zwłaszcza bez nazwiska są banowane:

§ 13. W szczególności wymagane jest podanie następujących danych: imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz hasła, a także wpisanie miejscowości, województwa oraz wybranie branży. Dane należy wprowadzać w polach profilu do tego przeznaczonych. Pola mogą zawierać tylko te dane do których zostały przeznaczone. W przypadku usunięcia tych danych użytkownik traci możliwość korzystania z serwisu.

§ 14. Użytkownik zobowiązany jest do aktualizowania danych w swoim Profilu.

§ 15. W przypadku stwierdzenia podania przez Użytkownika nieprawdziwych lub nieaktualnych danych, Administratorzy mają prawo:
1) wezwać Użytkownika do natychmiastowego usunięcia nieprawidłowości,
2) zablokować Konto Użytkownika do wyjaśnienia sprawy,
3) skasować Konto Użytkownika w trybie określonym w § 6. ust. 3 i 4.
Józefina Jagodzińska

Józefina Jagodzińska Astrolog, kursy
astrologii i tarota,
Warszawa

Temat: Zasady panujące na naszym forum :)

Właśnie wstawiłam do stopki forum Flag Countera, tak że będzie widać, kto nas odwiedza :)
Józefina Jagodzińska

Józefina Jagodzińska Astrolog, kursy
astrologii i tarota,
Warszawa

Temat: Zasady panujące na naszym forum :)

Bardzo proszę osoby nowe o zapoznawanie się z regulaminem - to oszczędza wielu niezręcznych lub przykrych sytuacji.Wyślij zaproszenie do