Jacek Wójcik

Jacek Wójcik Instruktor Pływania
- kitesurfing /
basen

Temat: Nauka pływania równa nauce pisania i czytania!

Witam Wszystkich, chciałbym zachęcić osoby które mają wątpliwość czy warto się uczyć pływać czy nie do lektury ponizszego fragmentu artukułu zaczerpnietego z mojej strony http://123plywamy.pl/umiejetnosc-plywania/

Życzę miłej lektury i chwili refleksji... :)

"Już starożytni umiejętność pływania stawiali na równi z umiejętnością pisania i czytania. Obecnie do nauki pływania nie przykładamy takiego znaczenia a szkoda bo praktycznie większość z nas w jakimś okresie swojego życia będzie miało kontakt z wodą, czy to na wakacjach, podczas weekendowego wypadu lub na wyjeździe firmowym itp. i wtedy zdolność poruszania się w wodzie bywa nie do przecenienia…"

konto usunięte

Temat: Nauka pływania równa nauce pisania i czytania!

Obciążniki.
- Zwiększają drastycznie siłę wkładaną w trening
- Wymuszają prawidłową pozycję ( cała głowa w wodzie).
- Wymuszają pełną wentylację płuc.
- Skracają trening - 4km z obciążeniem to mniej więcej 10km bez.

Miało być w drugim Twoim temacie.Ten post został edytowany przez Autora dnia 17.08.14 o godzinie 16:25
Leszek Małkowski

Leszek Małkowski Jestem odkrywcą.
Odkryłem, że za
słowami "nauka
pływania"...

Temat: Nauka pływania równa nauce pisania i czytania!

Dopóki umiejętności pływania nie zacznie się traktować jako umiejętności manualnej, złożonej wykonywanej w obcym środowisku, dopóty ludzie będą się topić w sposób głupi i niepotrzebny, a tzw. instruktorzy pływania wraz z profesorami AWF-ów będą oszustami, w konsekwencji - zbrodniarzami. Zbrodnia polega na utrzymywaniu ludzi w fałszywym przekonaniu, jakoby mechaniczne przemieszczanie się po wodzie było umiejętnością pływania. To jest oszustwo, które przyczynia się do prawie wszystkich utonięć w spokojnej wodzie.
Więcej na ten temat: http://leszekm.blogspot.com/
Jacek Wójcik

Jacek Wójcik Instruktor Pływania
- kitesurfing /
basen

Temat: Nauka pływania równa nauce pisania i czytania!

Panie Leszku, miałem już okazję wcześniej zapoznać się z Pana teorią... nieco kontrowersyjną. Myślę że, głównie dlatego, gdyż niezbyt jasno Pan argumentuje swoją tezę.

Nie odnosił się też Pan do przytaczanych kontrargumentów... np. tego że w wielu podręcznikach sugeruje się rozpoczynanie nauki pływania właśnie od ćwiczeń które pozwalają kursantowi swobodnie (bez pracy rąk czy nóg) utrzymywać się na powierzchni wody.

Ja zresztą zawsze, zwłaszcza rozpoczynając naukę od "zera", sięgam po tego typu ćwiczenia...O tych ćwiczeniach wspomina w swoim opracowaniu choćby Ewa Dybińska pt.: "UCZENIE SIĘ I NAUCZANIE PŁYWANIA"...

Jestem przekonany że więcej dobrego dla popularyzacji pływania w Polsce by Pan zrobił idąc inną drogą... w procesie nauczania bardzo ważna jest dobra komunikacja, jasność przekazu a z Pana wypowiedzi nie do końca wiadomo co Pan zarzuca " tzw. instruktorom pływania oraz profesorom AWF-ów" . Może łatwiej będzie zrozumieć Pana jak przytoczy Pan jakiś przykład i omówi na nim na czym polega to oszustwo?

Pozdrawiam, Jacek Wójcik

tel. 539 11 22 33

http://www.123plywamy.plTen post został edytowany przez Autora dnia 19.08.14 o godzinie 17:25
Leszek Małkowski

Leszek Małkowski Jestem odkrywcą.
Odkryłem, że za
słowami "nauka
pływania"...

Temat: Nauka pływania równa nauce pisania i czytania!

Panie Jacku,
Pod adresem, który Pan podał jest zdanie:
"Dzielni uczniowie opanowują technikę pływania stylem grzbietowym. – To pierwszy, a zarazem najprostszy styl pływacki, przy którym nie trzeba zanurzać głowy". To zdanie oznacza, że Wy wszyscy i wszyscy ludzie na świecie rozumieją umiejętność pływania opacznie, od tyłu. Właśnie, wypracowanie mechanizmów obronnych, czyli przystosowanie zmysłów do przebywania i działania w wodzie, jest fundamentem umiejętności. głowa odbiera 90% bodźców - można to uzyskać w wannie.

http://interia360.pl/ciekawostki/artykul/zbrodnia-kryj....
http://leszekm.blogspot.com/

W końcu umiejętność pływania podstawowego, uwzględniając ludzi niepełnosprawnych, stanie się bardziej powszechna niż umiejętność jazdy na rowerze, nabyta samodzielnie i za darmo.
Na razie moja wiedza przekracza możliwości rozumowe całego świata.

Pozdrawiam.
Jacek Wójcik

Jacek Wójcik Instruktor Pływania
- kitesurfing /
basen

Temat: Nauka pływania równa nauce pisania i czytania!

Panie Leszku, pod którym adresem? Nie podawałem we wcześniejszych swoich wypowiedziach żadnego adresu...?

A Panu odprócz niesamowitego odkrycia gratuluję również niespotykanej skromności ... Gdyby taki geniusz jak Pan zechciał tylko ułamkiem swojego odkrycia podzielić się z resztą ludzkości, mógłby zrobić wiele dobrego a tak niestety... dalej będzie sie topiło każdego roku tysiące ludzi... i to w duże mierze przez Pana...
Leszek Małkowski

Leszek Małkowski Jestem odkrywcą.
Odkryłem, że za
słowami "nauka
pływania"...

Temat: Nauka pływania równa nauce pisania i czytania!

Panie Jacku,
"Nauka pływania dla każdego w H2Ostróg" pod "Nauka pływania równa nauce pisania i czytania" - to jest ten adres.
Ja nie tylko, "ułamkiem swojego odkrycia" dzielę się od dziesięciu lat z resztą ludzkości, ale z obydwoma pełnymi odkryciami, które brzmią:
1. Człowiek jest lżejszy od wody i nie ma prawa się utopić w spokojnej wodzie. Jest tylko warunek - musi mieć wypełnione płuca i stosować częściowy tylko wydech, a tego trzeba się nauczyć.
2. Ważniejsze. Umiejętność pływania jest to umiejętność manualna złożona, wykonywana w obcym środowisku.

Reszta ludzkości jest w klatce utworzonej z fałszywych schematów myślowych i całą swoją energię, wiedzę i elokwencję kieruje na obronę tej klatki. Ja, natomiast, dążę do tego, żeby umiejętność pływania podstawowego stała się przynależną człowiekowi tak jak umiejętność chodzenia, jazdy na rowerze, pisania, i teraz już, obsługi komputera cz telefonu komórkowego. Mam ku temu wiedzę, która jednak przekracza możliwości rozumowe "reszty ludzkości". Pisał Pan coś o kontrargumentach. Nie ma żadnych kontrargumentów. Są tylko "tamte, siamte i owamte". Jedynym kontrargumentem jest zdanie: Umiejętność pływania nie jest umiejętnością manualną złożoną, wykonywaną w obcym środowisku. Potrafi Pan ten kontrargument obronić? Patrząc przez pryzmat wiedzy ogólnej Pan i wszyscy tzw. instruktorzy pływania nie macie zielonego pojęcia jakimi metodami człowiek przygotowuje się do przebywania i działania w obcym środowisku, jak się nabywa umiejętności złożone i jakie zadanie spełnia symulacja. Franek Dolas myślał, że rozpętał drugą wojnę światową, Pan myśli, że jest instruktorem pływania, ja wiem, że ani Franek Dolas nie rozpętał wojny, ani Pan nie jest instruktorem pływania.

Życzę dobrego samopoczucia w gronie, nieświadomych wprawdzie, ale jednak zabójców. Listę zabójców (niepełną), którzy stali się nimi popełniając grzech zaniechania, mimo że mieli możliwości zmiany tragicznej sytuacji podałem tutaj: http://leszekm.blogspot.com/

PozdrawiamWyślij zaproszenie do