Barbara Ligocka

Barbara Ligocka Menager Szkoleń
Stageman Polska

Temat: Szkolenie + praca dla Animatorów Czasu Wolnego

Witam!
Z przyjemnością informuję że juz 12 września rusza w Warszawie kolejna edycja szkolenia dla animatorów czasu wolnego w turystyce.

Szkolenie z animacji czasu wolnego jest pierwszą w Polsce próbą zebrania ludzi, którzy chcą pracować jako animatorzy w polskich i zagranicznych kurortach turystycznych. Praca w tym zawodzie cieszy się dużą popularnością zagranicą. W Polsce animacja nie jest jeszcze rozpowszechniona w tak dużym stopniu, więc zapotrzebowanie na tego typu szkolenia jest bardzo duże.

Szkolenie dostarczyć ma wszelkich informacji i umiejętności, które są niezbędne w pracy Animatora Czasu Wolnego. Praca ta nie jest łatwa i wymaga wielu umiejętności praktycznych. O tych umiejętnościach dowiesz się właśnie na szkoleniu.

Największą zaletą szkolenia są gotowe scenariusze gier, zabaw i zajęć animacyjnych, które można używać praktycznie wszędzie.

Szkolenie ma charakter praktyczny – dowiesz się więc, co robić jako Animator w rzeczywistych sytuacjach. Będzie dużo ćwiczeń, gier, zabaw, scenek i umiejętności! Wszystko w odniesieniu do prawdziwej pracy animacyjnej.
Prowadzący:

Jakub B. Bączek – szkoleniowiec animatorów czasu wolnego, autor książki „Podręcznik animatora czasu wolnego” oraz wielu innych publikacji z tego tematu, jeden z najpopularniejszych trenerów animacyjnych w Polsce. Z wykształcenia jest mgr pedagogiki, wychowania fizycznego i pracownikiem socjalnym, ale swoje życie związał z psychologią i animacją czasu wolnego. Na co dzień wykłada w trzech śląskich uczelniach i prowadzi szkolenia na terenie całej Europy. Na jego zajęcia zjeżdżają się kursanci ze wszystkich zakątków kontynentu, a jego książki rozchodzą się w błyskawicznym tempie. Jakub B. Bączek był animatorem w takich miejscach jak Majorka, Szwajcaria, Niemcy, Kreta, Rodos czy Jamajka. Później pracował jako manager animacji w największych polskich firmach turystycznych. Współpracował z takimi markami jak TVN, Radio Zet, Happy Events czy Neckermann Polska, obecnie związany jest z Firmą PROSTAFF POLSKA. Swoje szkolenia prowadzi z pasją i pełnym zaangażowaniem – oprócz wiedzy i doświadczenia przekazuje swoim kursantom sporo energii i inspiracji do samodzielnej pracy.
Program:

1. Animacja czasu wolnego - wprowadzenie teoretyczne
1.1. Czym jest animacja?
1.2. Kto to jest animator i jakie powinien mieć cechy?
1.3. Ile zarabia animator?
1.4. Gdzie powinien szukać pracy?
1.5. Jakie są prawa i obowiązki animatora?
1.6. Jakie są funkcje animacji?
1.7. Jakie są typy animatorów?
1.8. Jak wygląda dzienny program animacyjny?
1.9. Czym różni się praca w Polsce od pracy za granicą?

2. Animacja sportowa
2.1. Jak zaplanować zajęcia sportowe?
2.2. Jak przygotować zajęcia sportowe?
2.3. Jak przeprowadzić zajęcia sportowe?
2.4. Jakie są najpopularniejsze sporty w animacji?
2.5. Jak sędziować sporty animacyjne?
2.6. Jak zachować się w przypadku kontuzji?
2.7. Jak podzielić turystów na drużyny?
2.8. Jak zabezpieczać teren i sprzęt sportowy?
2.9. Jak zachęcić do sportu i wysiłku na wakacjach?

3. PR w pracy animatora czasu wolnego
3.1. Co to jest PR?
3.2. Jak zastosować PR w animacji?
3.3. Jak prowadzić relację z gośćmi hotelu?
3.4. Jak prowadzić relacje z obsługą hotelową?
3.5. Jak prezentować program animacyjny?

4. Autoprezentacja – warsztaty
4.1. Jak się ubrać do pracy?
4.2. Jak się zachowywać w pracy?
4.3. Jak korzystać z mowy ciała?
4.4. Jak mówić do turystów?
4.5. Jak zachować się na scenie?
4.6. Jak trzymać mikrofon?
4.7. Jak zapraszać do animacji?
4.8. Na co turyści zwracają uwagę?
4.9. Jak radzić sobie z obcymi językami?

5. Animacja dzieci i młodzieży
5.1. Jakie są cechy dzieci?
5.2. Jak przeprowadzić zajęcia z dziećmi?
5.3. Jak przekonać dzieci do siebie?
5.4. Jak mówić do dzieci?
5.5. Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci?
5.6. Jak radzić sobie z „trudnymi” dziećmi i grupami?
5.7. Co należy do Twoich obowiązków?
5.8. Jak prowadzić zajęcia z młodzieżą?
5.9. Jak zachęcić młodzież do udziału w zajęciach?

6. Trening antystresowy w zawodzie animatora
6.1. Co to jest stres?
6.2. Jakie są objawy stresu?
6.3. Jak walczyć ze stresem?
6.4. Jak w pracy animatora radzić sobie z tęsknotą i trudnymi klientami?

Cena: 305 zł (250 zł + VAT)
W cenę wliczone jest:

a) 16 godzin z doświadczonym Trenerem Animatorów
b) materiały szkoleniowe
c) certyfikat ukończenia szkolenia
d) książka „Animacja czasu wolnego”
e) propozycja pracy w animacji!!!

Korzyści z ukończenia szkolenia:

- poznasz prawa rządzące zajęciami animacyjnymi;
- otrzymasz gotowe scenariusze zajęć animacyjnych;
- zobaczysz wiele przykładów gier i zabaw do zastosowania w animacji;
- zrozumiesz psychologiczne mechanizmy postępowania swoich klientów;
- poznasz nowych ludzi;
- będziesz mieć szanse na podpisanie umowy z Firmami Animacyjnymi (najlepszym kursantom zaproponowana zostanie praca w kurortach polskich i zagranicznych w charakterze animatora czasu wolnego).
Uwaga! Ostatnie wolne miejsca na szkoleniu w Katowicach.

Więcej informacji pod mailem: szkolenia@stageman.pl i pod numerem 794 513 937.

Pozdrawiam!Barbara Ligocka edytował(a) ten post dnia 28.08.09 o godzinie 12:04
Jakub B Bączek

Jakub B Bączek Twórca Akademii
Trenerów Mentalnych