Piotr Roczniak

Piotr Roczniak Prezes Zarządu

Temat: Centrum Logistyczne SKALSKI-LOGISTIC PARK

Centrum Logistyczne SKALSKI-LOGISTIC PARK zlokalizowane jest bezpośrednio przy autostradzie A4, w odległości 15 km od centrum Wrocławia – zjazd Wrocław Wsch./Strzelin (skrzyżowanie dróg: A-4 i 395).

Dysponujemy powierzchnią ok. 50 ha, przeznaczoną przede wszystkim pod działalność magazynową, produkcyjną oraz biurowo-usługową.

Obecnie istnieje możliwość wynajęcia powierzchni do 30.000 m2. Łączna powierzchnia w lokalizacji może sięgnąć do 200.000 m2.
Krzysztof Holka

Krzysztof Holka Redaktor
DobraLogistyka.pl

Temat: Centrum Logistyczne SKALSKI-LOGISTIC PARK

Witam

Polecam serwis http://www.DobraLogistyka.pl , w którym mają Państwo możliwość bezpłatnego promowania firm, produktów i usług związanych z sektorem TSL.

Mogą Państwo bezpłatnie zarejestrować swoją firmę oraz promować swoją ofertę np. poprzez dodawanie ogłoszeń powierzchni magazynowych do wynajęcia i na sprzedaż.

konto usunięte

Temat: Centrum Logistyczne SKALSKI-LOGISTIC PARK

Bezpieczeństwo pożarowe w obiektach magazynowych

Czym w ogólności jest bezpieczeństwo? Czym w szczególności jest bezpieczeństwo pożarowe? Definicji i poglądów będzie bardzo dużo, tak jak to się dzieje w przypadku, gdy opisujemy skomplikowane zjawisko lub stan, który nie da się jednoznacznie opisać oraz które to stany nie posiadają inherentnych cech.

W ogólności bezpieczeństwo jest określane jako stan lub proces, gwarantujący istnienie podmiotu oraz możliwość jego rozwoju.
Gdybyśmy zgłębili się w temat bezpieczeństwa pożarowego możemy określić go jako stan w którym występuje brak zagrożenia w zakresie możliwości powstania pożaru oraz innych towarzyszącym danemu procesowi zjawisk takich jak: zadymienie, zatrucie, zaczadzenie, wybuch, itp. Ale jak wiemy, ile osób tyle może być różnych zdań na temat bezpieczeństwa oraz odczuć z nim związanych. Nasze wrażenia będą podyktowane wcześniejszymi doświadczeniami, naszą świadomością, wyszkoleniem i znajomością tematu którego zagadnienie dotyczy.

Dość słusznie zestawił postrzeganie bezpieczeństwa D. Frei. Sklasyfikował on cztery punkty postrzegania bezpieczeństwa.
stan braku bezpieczeństwa – wówczas, gdy występuje duże rzeczywiste zagrożenie, a postrzeganie tego zagrożenia jest prawidłowe;
stan obsesji występuje wtedy, gdy nieznaczne zagrożenie jest postrzegane jako duże;
stan fałszywego bezpieczeństwa ma miejsce wówczas, gdy zagrożenie jest poważne, a postrzegane bywa jako niewielkie;
stan bezpieczeństwa występuje wtedy, gdy zagrożenie zewnętrzne jest nieznaczne, a jego postrzeganie prawidłowe
Na podstawie własnego doświadczenia mogę śmiało stwierdzić, iż znaczna część kierownictwa wyższego szczebla w firmach ocenia nieprawidłowo poziom bezpieczeństwa pożarowego i działa w stanie fałszywego bezpieczeństwa, tj. postrzegają poważne zagrożenia pożarem jako niewielkie zagrożenie. Dzieje się tak dlatego, iż duża liczba obiektów o teoretycznie prostej działalności jakim jest magazynowanie bądź produkcja może generować w wielu przypadkach szereg zagrożeń pożarowych, które bez sprawnego oka specjalisty są w wielu przypadkach na ogół niezauważane.

Więcej w numerze 04/2012 czasopisma http://safetyandsecurity.pl

Następna dyskusja:

Konstrukcje stalowe - hale ...




Wyślij zaproszenie do