Temat zamknięty.

MLM = oszustwo

MLM = oszustwo

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

kopia ze strony http://www.goldenline.pl/forum/biznesjaponia-pl/1476466/

Nazywam się Eric Scheibeler. Skoro to czytasz, czuję, że mamy wiele wspólnego. Zostałem zwerbowany do biznesu Amwaya w USA i spędziłem prawie dziesięć lat budując globalną organizację Amwaya do poziomu Szmaragdu. Zasady biznesu wydawały się rozsądne, a uczciwość ludzi wokół mnie - najwyższej próby. Spędzałem czas prywatnie z Richem DeVos i bezpośrednio współpracowałem z Podwójnym Diamentem Fredem Harteis, od niedawna prezesem zarządu IBOAI. To wtedy, jako były audytor federalny, niestety odkryłem i udokumentowałem oszustwo wobec konsumentów w międzynarodowym biznesie Amwaya na sumę miliardów dolarów rocznie. Życie moje i mojej żony zostało zagrożone, ale nie dam się zastraszyć i nakłonić do milczenia. W przeciwieństwie do tych, którzy was werbują nie zarabiam ani nie tracę pieniędzy w związku z waszą decyzją. Ale za to ty ryzykujesz wielką stratę. Proszę, przeczytaj znajdujące się poniżej fakty i podejmij decyzję dotyczącą twojej rodziny jako poinformowany człowiek.

"Amerykańskie oszustwo" nazywa się multi-level marketing (MLM) lub czasami "network marketing", marketing sieciowy. Obiecuje "życiową szansę" wynikającą z posiadania własnej firmy i pracy w domu. W rzeczywistości doprowadziło na całym świecie do strat finansowych, zmarnowanego czasu, zrujnowanych karier zawodowych, bankructw i wyprzedaży majątku oraz do rozbicia rodzin. Jego rzeczywiste działania i ich okropne skutki finansowe są ukrywane przed przyjmowanymi.

Multi-level marketing jest w większości krajów teoretycznie legalny, ale największe firmy tego typu - promotorzy Amwaya i jego pochodnych takich jak Quixtar, A2K, Amvio i innych działają tak, że 99% ludzi zwerbowanych do zainwestowania straci. Z tego powodu MLMy takie jak Amway/Quixtar należy traktować jako oszustwo, a nie "szansę". Nie ma legalnego biznesu, w którym 99% namówionych na "inwestycję" TRACI pieniądze.

Nie należy tego w ogóle traktować jako biznesu, jako że do wciągnięcia ludzi do programu, w którym niemal wszyscy z nich straca pieniądze rutynowo używa się kłamstwa. Należy raczej traktować to jako to, czym to naprawdę jest - wyrafinowaną piramidę finansową. Oto, jak to działa.

Pięć trików
Pięć trików używanych do złapania konsumentów w sieć Amwaya

Trik #1: Możesz zarobić pieniądze sprzedając produkty rodzinie, przyjaciołom i sąsiadom!!
Promotorzy Amwaya i większości firm MLM mówią, że oferują "najwspanialszą możliwość biznesową na świecie", która, jak głoszą, opiera się na sprzedawaniu produktów. Każdy sprzedawca/dystrybutor/inwestor/ofiara słyszy, że będzie "niezależnym właścicielem biznesu" (IBO), który może kupować produkty od Amwaya/Quixtara w cenach hurtowych i potem zarabiać na odsprzedawaniu ich w detalu rodzinie, przyjaciołom i sąsiadom.

Okazuje się to być nieprawdą. W zasadzie nikt nie zarabia znaczących pieniędzy na kupowaniu produktów i ich odsprzedawaniu na zewnątrz. Dlaczego? Produkty są za drogie. W sklepach są dostępne podobne lub tańsze.

Trik #2: Możesz zarobić "premie"(bonusy) z produktów kupowanych przez tych wszystkich członków rodziny, przyjaciół i sąsiadów, których zwerbujesz.
Jak zatem działa program, skoro mało ludzi może wyrabiać zyski sprzedając produkty klientom detalicznym? Tu zaczyna się następny etap oszustwa. Promotorzy mówią nowym "IBO" (inwestorom), że mogą zarobić nawet jeszcze więcej pieniędzy, jeśli zwerbują nowe osoby do programu. Każdemu sprzedawcy obiecuje się "bonus" od zakupów dokonanych przez nowych zwerbowanych. Dodatkowo obiecuje się więcej bonusów, gdy zwerbowane osoby zwerbują kolejne. Każdy może zarobić pieniądze na "biznesach" z wielu "poziomów" nowych inwestorów/zwerbowanych.

Tak więc choć niemal nikt nie jest w stanie zarabiać sprzedając produkty w detalu, każdego namawia się do zwerbowania do biznesu kolejnych osób. Uczy się ich bycia "w 100% lojalnymi swojemu biznesowi" i indoktrynuje w hiperkonsumpcję produktów niejednokrotnie znacznie droższych, niż by kupowali normalnie. Kupowanie produktów od siebie samego to nie biznes.

Zwerbowanym mówi się, że prawdziwy biznes, w którym zarabia się duże pieniądze pochodzi z werbowania kolejnych osób. Wtedy ich dochody się "pomnożą". Jeśli na przykład zwerbują 6 osób, z których każdy zwerbuje tylko 4, osoba na górze będzie ich miała 30 i będzie dostawać "bonus" od kazdego zakupu dokonanego przez nowo zwerbowanych. To nie koniec liczb; mówi się, że to się może rozwijać w nieskończoność. 24 nowych inwestorów może dokonać takiego samego werbunku przyprowadzając 144 kolejnych i tak dalej. Choć nikt nie zarobi sprzedając towary w detalu, mogą zarobić pieniądze, jeśli tylko zrekrutują dostatecznie wiele kolejnych osób.

Podobnie jak stwierdzenie, że można sprzedawać z zyskiem produkty Amwaya rodzinie, znajomym i sąsiadom, obietnica, że każdy może zrekrutować duże "downline" także jest fałszywa. Tylko mała garstka może być na szczycie, gdzie płacone są duże premie, podczas gdy większość ludzi na dole będzie traciła pieniądze.

Jest jeszcze coś: żeby się zakwalifikować do otrzymywania premii z zakupów "nieskończonego downline", muszą, mówi się im, samemu zakupić produkty na 100 PV. "PV" lub "point volume" to ilość obrotów, które trzeba wyrobić kupując lub sprzedając, żeby otrzymywać każdego miesiąca premię. Tak więc większość ludzi będzie ciągle, każdego miesiąca kupować kosztowne produkty starając się jednocześnie wciągnąć innych do "ich organizacji". Początkowa inwestycja wzrasta z każdym miesiącem uczestnictwa w programie. Rosną straty.

Trik #3: Im wyżej jesteś w organizacji, tym więcej zarabiasz.
Amway i inne tego typu schematy stosują skomplikowany plan wynagrodzeń. Niewielu ludzi rozumie, jak naprawdę działa ten plan. Rzekomo, im wyżej dochodzisz, tym więcej dostajesz. Żeby uzyskać wyższe premie na poziomie 1000, 25000, 4000 i 7500 PV, wymagane są odpowiednie ilości zwerbowaych i zakupów dokonanych przez grupę. Wielu byłych dystrybutorów opowiada o posiadaniu strychu zawalonego sprzętem do gotowania Amway Queen, odkurzaczami Vacuum, kosmetykami lub paczkami witamin. W ten sposób sięgają wyższego poziomu premii. Wtedy są wprowadzani przy fanfarach na scenę na seminariach jako "liderzy, którzy odnieśli sukces". Niestety, ich koszty przewyższyły otrzymane premie. Więcej strat.

Trik #4: Żeby odnieść sukces, potrzebujesz szkolenia i motywacji i musisz słuchać ludzi, którzy już odnieśli sukces w programie.
Ponownie promowane jest wielopoziomowe oszustwo. Szkolenia, seminaria, książki i kasety są bardzo drogie i wpisują się do rosnących strat. 99% odsetek ponoszących straty nie zmienia się. Ale znacznie bardziej mylące jest stwierdzenie, że ludzie prowadzący seminaria i sprzedający książki "odnieśli sukces" w biznesie Amwaya/Quixtara. Bynajmniej! Większość ich pieniędzy pochodzi ze sprzedawania książek i seminariów! Książki i seminaria nie pomagają zwerbowanym w odniesieniu sukcesu. Dają tylko zarobić tym, którzy je sprzedają.

Nowi IBO Amwaya/Quixtara zaczynają wierząc, że zyskuje się na odsprzedawaniu produktów prawdziwym klientom. Odkrywają, że to nie przynosi zysków. Mniej niż 20% produktów Amwaya/Quixtara jest kupowanych przez rzeczywistych klientów. Cała reszta jest kupowana tylko przez "sprzedawców". Jest to pogwałcenie zasad zabraniających działalności piramid finansowych.

Potem mówi się im, że potrzebują zainwestować więcej pieniędzy w szkolenia i seminaria motywacyjne, książki i kasety. Wydają sporo na dojeżdżanie na seminaria. Każdego tygodnia kupują książki i kasety. Wciąż nie ma zysków, tylko kolejne straty. Starają się odrobić sobie te straty wyciągając pieniądze od kolejnych osób, które stracą. Ale to okazuje się być bezowocne. Próba zarobienia na stratach innych ludzi oznacza pogoń za wciąż nowymi zwerbowanymi. Nie uświadamiają sobie, że ponad 50% zwerbowanych odejdzie w ciągu pierwszego roku. Wkrótce oni sami będą wśród tych, którzy odejdą.

Trik #5. Ostateczne oszustwo: Jeśli nie odniesiesz sukcesu, to tylko twoja wina.
Każdy nowy członek od początku słyszał, że ten program jest najlepszą możliwością biznesową na świecie. Prowadzący seminaria pokazywali drogie zegarki, biżuterię i samochody. Pokazywali luksusowe domy i opowiadali o egzotycznych wakacjach, a to wszystko zyskali, jak to fałszywie przedstawiają, ze sprzedaży produktów Amwaya. Płaci się duże honoraria przywódcom politycznym, a nawet religijnym, żeby przemawiali na spotkaniach rekrutacyjnych, nadając programowi prestiżu i błogosławiąc go.

I tak, gdy zwerbowani w końcu poddają się i odchodzą, straciwszy tysiące dolarów i miesiące, a nawet lata wysiłku, większość z nich wierzy w to, co im powiedziano: że to ich własna wina.

Dziesięć prawd

1. Niemal 99 % wszystkich ludzi, którzy zapisują się do Amwaya/Quixtara nigdy nie osiągają zysków. Te straty są tak wielkie, że trudno nazwać to oszustwo prawomocną "okazją biznesową".
2. Wciągnięcie ludzi do schematu MLM, w którym niemal wszyscy tracą wymaga oszustwa. Promotorzy nie mówią prawdy.
3. Ludzie na szczycie ukrywają przed werbowanymi podstawowe fakty takie jak średni dochód, rzeczywiste koszty prowadzenia biznesu, procent odchodzących i wysokość rzeczywiście otrzymywanych premii. Nie ujawniają źródła swoich dochodów, z których większość pochodzi ze sprzedaży "materiałów szkoleniowych".
4. Bardzo niewiele produktów Amwaya/Quixtara sprzedawanych jest konsumentom. Ludzie, którzy kupują te produkty czynią to jako część inwestycji w "okazję biznesową". Biznes nie polega zatem na "sprzedaży bezpośredniej", ale na sprzedawaniu oszukańczej "okazji biznesowej".
5. Ponad 50% wszystkich ludzi, którzy wchodzą do programu odchodzi w pierwszym roku. Dlatego zarabianie na rekrutacji jest długim i kosztownym wysiłkiem. Kiedy ktoś zaczyna budować "downline", sam jest już na spodzie czyjegoś wielkiego "downline". Tylko mała garstka może być na samym szczycie.
6. Ta garstka na szczycie piramidy zarabia bezpośrednio na stratach ponoszonych przez ostatnich zwerbowanych "inwestorów".
7. Szkolenia i seminaria motywacyjne, książki i kasety są tajnym biznesem prowadzonym przez największych promotorów programu. Kupowanie kaset i książek nie zwiększa szans na sukces, powiększa tylko straty.
8. Ludzie sprzedający książki i kasety niekoniecznie odnieśli sukces w biznesie Amwaya/Quixtara. Raczej zarobili większość swoich pieniędzy sprzedając materiały rekrutacyjne. Stwierdzenia, że "odnieśli sukces" i że ten biznes "jest wielką możliwością" sa fałszywe.
9. Program werbuje coraz więcej osób w każdym kolejnym roku, ale także wielu odchodzi. Program może działać wiele lat, zanim będzie potrzeba znalezienia nowych obszarów z ludźmi do zwerbowania. Im dłużej on działa, tym więcej ludzi skrzywdził.
10. Głównym powodem, dla którego rząd Stanów Zjednoczonych nie prowadzi śledztwa w sprawie oszustwa i nieuczciwych praktyk programów typu piramidy jest ofiarowywanie przez przywódców tych programów wielkich sum na kampanie polityczne polityków. Mówiąc wprost, kupili sobie immunitet. To, że określony MLM taki jak Amway/Quixtar nie jest jeszcze prawnie ścigany nie oznacza, że jest on zgodny z prawem.

Dla reporterów śledczych i agencji rządowych chcących zbadać oszustwo Amwaya.

Fakt: jakakolwiek "okazja biznesowa" z 99% odsetkiem niepowodzeń nie jest biznesem. Jest oszustwem. Amway przez ponad 20 lat był świadomy, że większość rekrutowanych w jego szeregi zostaje zwerbowana kłamstwem, oszukana i odchodzi ze stratą. Kontaktowały się ze mną ofiary z licznych państw, pozostawiając zeznania na temat wyrządzonych szkód. Poznaj fakty. Niech Amway da listę wszystkich dystrybutorów, którzy zostali zrekrutowani przed dwoma laty. Wybierz z nich losowych 100 i sprawdź ich zeznania podatkowe. Zobaczysz, że blisko 100% z nich straciło pieniądze.

Fakt: jakakolwiek firma "sprzedaży bezpośredniej", która nie sprzedaje większości swoich produktów nie-dystrybutorom, gwałci prawa zabraniające działalności piramid. Jest to piramida oparta na produkcie, używająca tego produktu tylko po to, żeby ukryć fakt, że pieniądze są wyciągane od tych z dołu i przekazywane tym na górze. Z mojego doświadczenia wiem, że o wiele mniej niż 20% produktów sprzedawano zewnętrznym klientom.

Fakt: Amway publikuje sumy wielkich premii płaconych dystrybutorom, żeby pokazać, że zarabiają i że jest to prawomocny biznes. Ponownie: jest to zasłona dymna, bo niemal wszyscy uczestnicy programu tracą pieniądze po zapłaceniu swoich kosztów prowadzenia biznesu i zakupie dóbr konsumenckich w zawyżonych cenach. Drenuje to pracę, talent i zasoby narodu, a łupy dostają się w ręce amerykańskich milionerów.

Fakt: Kierownictwo Amwaya już 20 lat temu było świadome, że dystrybutorzy są poddawani sekciarskim praktykom. Sekciarskie praktyki manipulacyjne są bardzo niebezpieczne. Niemal odebrały mi życie. Niedawno dostałem cztery tragiczne relacje o samobójstwach dystrybutorów. Kontaktowali się ze mną ludzie z różnych państw prosząc o pomoc w wydostaniu kogoś z sekt motywacyjnych Amwaya lub Quixtara. Byli dystrybutorzy musieli korzystać z pomocy poradni pomagających w wyjściu z sekty. Sekciarska indoktrynacja dotknęła ludzi kontaktujących się ze mną z Europy, Kanady, Stanów Zjednoczonych i Australii.

Działanie:

Jeśli zostałeś oszukany, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić jest złożenie oficjalnej skargi do miejscowych władz. Grupa ofiar ma większą siłę niż jednostka, więc możesz pragnąć skontaktować się z innymi, którzy również stracili pieniądze w programie. Krytyczne znaczenie ma skontaktowanie się z mediami. Przyprowadź na spotkania rekrutacyjne i szkolenia dziennikarzy z gazet i telewizji i opowiedz im swoją historię. Pokaż im tę stronę internetową.

Prawdopodobnie najbardziej szkodliwą częścią motywacyjnego oszustwa Amwaya jest stosowanie sekciarskich metod, żeby wykorzystać dystrybutorów. Wielu specjalistów od sekt musiało pomagać ofiarom tego, co nazywają "sektą", "praniem mózgu" lub "kontrolą umysłu". Stwierdzono do dziś wiele samobójstw. Organizacje motywacyjne Amwaya mają "nabożeństwa", które są pseudochrześcijańskie i często indoktrynują miliony dystrybutorów odnośnie tego, na kogo głosować w wyborach. Ofiary mogą uzyskać informacje na freedomofmind.com

Jest to moja prywatna opinia oparta na doświadczeniu jako dystrybutora wysokiego szczebla, który przez niemal dziesięć lat budował międzynarodowy biznes w Amwayu. Całe oszustwo jest dobrze udokumentowane po angielsku na mojej stronie merchantsofdeception.com . Jest tam DARMOWA 300-stronicowa książka opisująca niemal każdy aspekt oszustwa i wykorzystywanych technik kontroli umysłu. Przepraszam, że obecnie jest dostępna wyłącznie po angielsku. Przyjmijcie ode mnie jako od Amerykanina przeprosiny za tego społecznego, psychologicznego i finansowego raka, który trafił do waszego kraju.


Życzę Ci wszystkiego najlepszego, przyjacielu

Z pozdrowieniami,

Eric Scheibeler
Wiesiek J.

Wiesiek J. Właściciel, ERICA

Temat: MLM = oszustwo

Adam C.:
Nazywam się Eric Scheibeler.
Bardzo mi miło ;-)
Skoro to czytasz, czuję, że mamy wiele wspólnego.
Mylisz się od razu, na samym początku ;-)
Zostałem zwerbowany do biznesu Amwaya w USA
A ja nie pozwoliłem się zwerbować.
spędziłem prawie dziesięć lat budując globalną organizację Amwaya
Przymus czy głupota?
A może chciwość?
Zasady biznesu wydawały się rozsądne,
a uczciwość ludzi wokół mnie - najwyższej próby.
Naiwność czy głupota?

Wszystko to co napisałeś powyżej to niestety prawda.

Pierwszy i ostatni raz zostałem zaproszony na spotkanie kandydackie jednej z sieci przez mojego znajomego jeszcze pod koniec lat 90-tych. Poszedłem raczej z ciekawości i po 2 godzinach prania mózgu nie wytrzymałem i wyszedłem. Na tym zakończyło się moje zainteresowanie sieciami sprzedaży bezpośredniej.

W Twojej wypowiedz zastanawia mnie tylko coś innego. Aż 10 lat zajęło Ci dojście do prostej prawdy że to oszustwo?

Przepraszam za mój spaczony umysł ;-) ale raczej nie widzę w Tobie nawróconego rycerza na białym rumaku sprawiedliwości, lecz raczej jednego z bandy który z jakiś powodów wylewa pomyje na niedawnych kolegów.
Czyżbyś został odsunięty od korytka?
Życzę Ci wszystkiego najlepszego, przyjacielu
Ja Tobie również ;-)
Z pozdrowieniami,
Eric Scheibeler
Z pozdrowieniami
Wiesiek

EDIT, Adamie, przepraszam. Skupiłem się na treści zbytnio ;-)Wiesiek J. edytował(a) ten post dnia 12.02.10 o godzinie 21:07
Joanna Barbara K.

Joanna Barbara K. Specjalista ds.
Logistyki i Obsługi
Odbiorców - PETROLOT
...

Temat: MLM = oszustwo

ale Adam tylko cytował... prawda?

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Joanna K.:
ale Adam tylko cytował... prawda?

Tylko cytowałem, bo uznałem, że sam artykuł jest wart uwagi;)
Joanna Barbara K.

Joanna Barbara K. Specjalista ds.
Logistyki i Obsługi
Odbiorców - PETROLOT
...

Temat: MLM = oszustwo

zgadzam się :-)
jest wart uwagi!

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Wiesiek J.:
Adam C.:
Nazywam się Eric Scheibeler.
Bardzo mi miło ;-)
Skoro to czytasz, czuję, że mamy wiele wspólnego.
Mylisz się od razu, na samym początku ;-)
Zostałem zwerbowany do biznesu Amwaya w USA
A ja nie pozwoliłem się zwerbować.
spędziłem prawie dziesięć lat budując globalną organizację Amwaya
Przymus czy głupota?
A może chciwość?
Zasady biznesu wydawały się rozsądne,
a uczciwość ludzi wokół mnie - najwyższej próby.
Naiwność czy głupota?

Wszystko to co napisałeś powyżej to niestety prawda.

Pierwszy i ostatni raz zostałem zaproszony na spotkanie kandydackie jednej z sieci przez mojego znajomego jeszcze pod koniec lat 90-tych. Poszedłem raczej z ciekawości i po 2 godzinach prania mózgu nie wytrzymałem i wyszedłem. Na tym zakończyło się moje zainteresowanie sieciami sprzedaży bezpośredniej.

W Twojej wypowiedz zastanawia mnie tylko coś innego. Aż 10 lat zajęło Ci dojście do prostej prawdy że to oszustwo?

Przepraszam za mój spaczony umysł ;-) ale raczej nie widzę w Tobie nawróconego rycerza na białym rumaku sprawiedliwości, lecz raczej jednego z bandy który z jakiś powodów wylewa pomyje na niedawnych kolegów.
Czyżbyś został odsunięty od korytka?
Życzę Ci wszystkiego najlepszego, przyjacielu
Ja Tobie również ;-)
Z pozdrowieniami,
Eric Scheibeler
Z pozdrowieniami
Wiesiek


Oto źródło artykułu: http://goldenline.pl/forum/biznesjaponia-pl/1476466/

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Ja jak już uslyszę MLM to nawet mi się dalej czytać nie chcę:) wszędzie te same zasady łancuszka, tylko produkty się zmieniają:)
Joanna Barbara K.

Joanna Barbara K. Specjalista ds.
Logistyki i Obsługi
Odbiorców - PETROLOT
...

Temat: MLM = oszustwo

niestety ale multi level marketing tak działa... cokolwiek mówią innego:-)
Nika B.

Nika B. Rise and fall

Temat: MLM = oszustwo

Tak a ja mam znajomą,która żyje z Amwaya,wierzy we wszystkich guru,zachłystuje się wszystkimi ich nowościami i nie da sobie powiedzieć,że to sekta.
Joanna Barbara K.

Joanna Barbara K. Specjalista ds.
Logistyki i Obsługi
Odbiorców - PETROLOT
...

Temat: MLM = oszustwo

Nika B.:
Tak a ja mam znajomą,która żyje z Amwaya,wierzy we wszystkich guru,zachłystuje się wszystkimi ich nowościami i nie da sobie powiedzieć,że to sekta.

a zarabia chociaż?????

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Agnieszka Rądlewska:
Ja jak już uslyszę MLM to nawet mi się dalej czytać nie chcę:) wszędzie te same zasady łancuszka, tylko produkty się zmieniają:)


Ja mam podobną alergię na ...NLP :D.
Joanna Barbara K.

Joanna Barbara K. Specjalista ds.
Logistyki i Obsługi
Odbiorców - PETROLOT
...

Temat: MLM = oszustwo

Jolanta I.:
Ja mam podobną alergię na ...NLP :D.
a możesz szerzej?

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Jolanta I.:
Agnieszka Rądlewska:
Ja jak już uslyszę MLM to nawet mi się dalej czytać nie chcę:) wszędzie te same zasady łancuszka, tylko produkty się zmieniają:)


Ja mam podobną alergię na ...NLP :D.

rozumiem, ze nie mam tego odbierać osobiście?:)

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Agnieszka Rądlewska:
Jolanta I.:
Agnieszka Rądlewska:
Ja jak już uslyszę MLM to nawet mi się dalej czytać nie chcę:) wszędzie te same zasady łancuszka, tylko produkty się zmieniają:)


Ja mam podobną alergię na ...NLP :D.

rozumiem, ze nie mam tego odbierać osobiście?:)


Dokładnie-nie masz, nawet nie mam pojęcia czym się zajmujesz:).
Po prostu ja nie trawię MLM oraz NLP -no tak już mam :D.

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Jolanta I.:
Agnieszka Rądlewska:
Jolanta I.:


Dokładnie-nie masz, nawet nie mam pojęcia czym się zajmujesz:).
Po prostu ja nie trawię MLM oraz NLP -no tak już mam :D.


dla mnie to dwie różne rzeczy:) teraz jeszcze z MLM wszedl Layones czy jak to się tam pisze:)

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Agnieszka Rądlewska:
>> dla mnie to dwie różne rzeczy:) teraz jeszcze z MLM wszedl
Layones czy jak to się tam pisze:)
no, dla kazdego to dwie rozne rzeczy :)
ja tez nie trawie MLM czy NLP - cenie sobie u ludzi zdrowy rozsadek a nie cierpie nawiedzenia.
A co to jest o czym piszesz?-ten lajones?

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Karolina Ł.:
A co to jest o czym piszesz?-ten lajones?


Są to jakieś karty, które stosuje się w różnych sieciach np reala...jak dajesz karte, to ona Ci daje rabat, za ten rabat masz jakieś tam punkty, czy coś w tym rodzaju, potem ty innym rozdajesz karty, no i tworzysz swoją sieć i naiwnych, którzy na Ciebie robią:P

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Agnieszka Rądlewska:
Karolina Ł.:

A co to jest o czym piszesz?-ten lajones?


Są to jakieś karty, które stosuje się w różnych sieciach np reala...jak dajesz karte, to ona Ci daje rabat, za ten rabat masz jakieś tam punkty, czy coś w tym rodzaju, potem ty innym rozdajesz karty, no i tworzysz swoją sieć i naiwnych, którzy na Ciebie robią:P
aha :) rozumiem -dzieki :)
ps- sorki za OT-masz sliczne zdjecie :)

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Karolina Ł.:
Agnieszka Rądlewska:
Karolina Ł.:
aha :) rozumiem -dzieki :)
ps- sorki za OT-masz sliczne zdjecie :)


dzięki:)

konto usunięte

Temat: MLM = oszustwo

Agnieszka Rądlewska:
Jolanta I.:
Po prostu ja nie trawię MLM oraz NLP -no tak już mam :D.


dla mnie to dwie różne rzeczy:) teraz jeszcze z MLM wszedl Layones czy jak to się tam pisze:)


Oczywiście, że MLM i NLP to dwie osobne bajki, jednak mój stosunek do nich jest jednakowo negatywny:).

Następna dyskusja:

Konkursy w Travel Channel |...
Wyślij zaproszenie do