Marek Chwałek

Marek Chwałek Właściciel, Marek
Chwałek Rebel
Mangalliance

Temat: Impreza masowa, bilety, sprzedaż i KPiR - pomoc dla...

Witam.
Bardzo proszę o pomoc, ewentualnie kontakt prywatny. Może ofertę jakiejś pomocy. Co tu dużo będę mówił. Mam parę problemów z którymi się borykam i nie wiem absolutnie jak sobie z tym poradzić, gdzie się udać. Co mogę, gdzie się pytać co mogę. Czy Biuro Podatkowe i prawnik musi być moją jedyną pomocą.

Założyłem działalność gospodarczą do organizowania imprez. W ciągu najbliższych miesięcy mam zamiar organizować imprezy kulturalne w szkołach dla ponad 500 osób (we współorganizacji ze szkołami, aby ominąć statut imprezy masowej). Wejście na imprezy będzie prawdopodobnie odpłatne.

I teraz tak.
Czy ja mogę na takiej imprezie sprzedawać bilety z rezerwacji poprzez sieć przyszłym uczestnikom, (kupują bilet, przelewają pieniążki na konto, dostają potwierdzenie i numer rezerwacji, przychodzą i wchodzą na imprezę).
Jak tak, to jak taki bilet mam wpisać do KPiR? Czy wiążą się z tym jakieś obostrzenia prawne (VAT?).

I drugie w tym momencie dla mnie bardzo ważne pytanie. Czy na samej imprezie mogę sprzedawać jakieś rzeczy wytworzone przeze mnie w ramach imprezy (np. książeczkę z opowiadaniami tematyczny czy zdjęciami - na zasadzie rzecz przygotowuje mi drukarnia a ja je rozprowadzam na miejsu) za określoną cenę (20-30zł?). A jak tak to jak taką rzecz wpisać w KPiR?

Przeparszma. Może to wszystko jest jakoś źle sformułowane, albo są tu jakieś olbrzymie niedociągnięcia w kwestii rzeczy za które się porywam, ale tym bardziej w takim razie poszukuję pomocy. Aby mi ktoś pokazał me błędy i chociaż wskazał dobrą drogę.

Pozdrawiam i dziękuję.