Aleksandra Kretkowska

Aleksandra Kretkowska Studentka kierunku
lekarskiego

Temat: Studentka medycyny - badania kliniczne

Dzień dobry
Jestem studentką czwartego roku kierunku lekarskiego. Coraz intensywniej zastanawiam się jaką ścieżkę zawodową wybrać po ukończeniu medycyny. Interesuje mnie branża związana z badaniami klinicznymi. Poszukuję informacji odnośnie praktyk wakacyjnych/staży w tym sektorze, a także wskazówek, jakie kroki mogę podjąć jeszcze jako studentka, aby przygotować się do takiej pracy.
Dziękuję za pomoc
Wojciech J.

Wojciech J. Człowiek od wielu
zadań, głównie
związanych z branżą
Bada...

Temat: Studentka medycyny - badania kliniczne

ICH-GCP mówi, że Badacz musi byś odpowiednio doświadczony, jak i wykształcony. W praktyce oznacza to, że tak długo jak nie masz pełnego PWZ nie możesz wykonywać czynności przeznaczonych dla lekarzy (skrót myślowy, a co za tym się kryje bardziej precyzują przepisy). Czas jaki musisz poświęcić na naukę/później staż - również nie pozwala, żebyś mogła pracować na pełen etat.
Pozostaje w praktyce tylko pomoc w Ośrodku prowadzącym badanie - jako koordynator. Jednak wizyty pacjentów (ze względu na kwestie laboratorium) zazwyczaj odbywają się rano (a wtedy masz zajęcia), i/lub wizyty monitorskie trwają cały dzień (również będzie Ci trudno).

Jeżeli faktycznie chcesz się przygotować do prowadzenia badań - to pozostaje wspomaganie ośrodków popołudniami (raczej umowa zlecenie) oraz studia podyplomowe.
Z drugiej strony jak tak po studiach będziesz miała już 3 lata doświadczenia jako koordynator - to jesteś praktycznie samodzielnym badaczem nawet bez specjalizacji.

konto usunięte

Temat: Studentka medycyny - badania kliniczne

Witam, chciałbym trochę odświeżyć temat odnośnie tego, jak młody lekarz może trafić do badań klinicznych. Czy lekarz bez specjalizacji, bezpośrednio po stażu podyplomowym może realne myśleć i starać się o pracę w badaniach klinicznych jako badacz? Z drugiej strony, czy wykształcenie lekarskie jest np. jakimkolwiek atutem w pracy jako CRA?

Następna dyskusja:

Badania kliniczne - studia ...
Wyślij zaproszenie do