Effective recruitment

Temat: Dofinansowanie... każde

Właśnie dołączyłem do tej jakże pożytecznej grupy. Przeglądnąłem pierwszych kilkanaście wątków i nie znalazłem nigdzie nic o dofinansowaniach. Dużo o kredytach a nic o źródłach innych niż banki.. Kto mi doradzi gdzie szukać dofinansowania jeśli działalność założyłem póltora roku temu.

I jeszcze... kto mi doradzi co robić, żeby nie wskoczyć na pełny ZUS.. i nie chcę się nigdzie zatrudniać bo mi dobrze bez szefów nad głową;)

konto usunięte

Temat: Dofinansowanie... każde

No właśnie też chciałabym to wiedzieć: ile, na co i na jakich warunkach!
Jedno jest pewne: nigdy nie szukałam funduszy europejskich, a pewnie powinnam, ale na to też trzeba sporo czasu i nerwów,
a mnie już i bez tego szlag trafia i czasu na stracenie naprawdę nie mam!
Ja zatrudniłam abslwentów szkoły wyższej. Oficjalnie coś tam można dostać i mieć zniżki na ZUS i inne pierdoły, ale jak zwykle w praktyce zaczynają się schody i cała sprawa okazała się faktycznie niemożliwa do zrealizowania ze względu na debilne przepisy jakie obowiązują w tym chorym kraju. Niby można wiele na papierze, ale w praktyce sprawa jest tak skomplikowana, że wiele osób rezygnuje, bo niewarto dać skórki za wyprawkę.
Michał Jezierski

Michał Jezierski Kancelaria Rozwoju
Biznesowego

Temat: Dofinansowanie... każde

Na start najlepszą opcją będzie dotacją z PUP:
- można otrzymać nawet 6-krotność średniej krajowej,
- dofinansowanie przeznaczone jest dla osób bezrobotnych (mogą pojawić się ograniczenia wiekowe),
- środki można przeznaczyć na zakup maszyn, urządzeń, towaru, reklamę, adaptację lokalu, pomoc prawną i konsultację,
- firmę należy utrzymać 12 miesięcy, nie można jej zawieszać, podejmować zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, a także zalegać z opłatą danin publicznych.Wyślij zaproszenie do