Piotr Lipiński

Piotr Lipiński Global Quality
Audiot

Temat: Kostka brukowa betonowa czy granitowa

Jak w temacie - jaką kostkę polecacie? Jak kształtuje się różnica w cenie zakupu i położenia? Jaki rozmiar kostki granitowej zakupić jeśli ma to być droga dojazdowa do domu - w podwórku - cięższy samochód jeżdżący to ewentualnie tzw. Szambelan? Z góry dziękuję za opinie!Piotr Lipiński edytował(a) ten post dnia 09.03.10 o godzinie 22:55
Łukasz S.

Łukasz S. Project Manager

Temat: Kostka brukowa betonowa czy granitowa

Pytanie z serii czy wybrałbyś Fiata czy Mercedesa.
Cena materiału oczywiście będzie znacząca, koszt ułożenia raczej podobny. Zaś co do kwestii obciążenia ruchem ciężkim to raczej ważniejsza jest podbudowa a nie sama warstwa nawierzchniowa.

konto usunięte

Temat: Kostka brukowa betonowa czy granitowa

Zgadzam się z przedmówcą najważniejsza jest podbudowa. Jeżeli chodzi o rodzaj kostki to zdecydowanie polecam granit - bardzo odporny na ścieranie,wytrzymałość dużo większa od kostki betonowej,wizualnie kostka granitowa lepiej wygląda i kolor pozostaje niezmienny na długie lata. Kostka betonowa jest robiona z betonu na maszynie wibroprasowanej i na górną warstwę przeważnie (w zależności od producenta)jest dawana tzw.posypka z drobnego piasku.Górna warstwa kostki betonowej jest to powierzchnia ścieralna i często może dochodzić (w przypadku barwionych kostek)do przebarwień ścieralnych.Jeżeli kostka betonowa to tylko od renomowanych producentów.

konto usunięte

Temat: Kostka brukowa betonowa czy granitowa

Kostka betonowa może być nawet droższa od granitowej - zależy od producenta i modelu. Ułozenie kostki granitowej jest droższe bo jest bardziej pracochłonne - każdą kostę trzeba dopasowywać. Kostka granitowa jest mniej równa, poza tym jest wieczna.

Betonowa dobrych producentów ma gruba wierzchnią warstwę, występuje w bardzo ciekawych wariantach estetycznych i też jest trwała na dziesięciolecia.

Wytrzymałość powierzchni zalezy od podbudowy, sposobu wykonania krawędzi i jakości wykonania prac brukarskich.

Temat: Kostka brukowa betonowa czy granitowa

Niewątpliwie jeśli chodzi o Mazury to Nike (https://php-nike.pl/) to będzie taka firma, która ma wiodącą pozycje i zajmuje się kostką brukową oraz innymi betonowymi elementami. Na ich propozycje można pod kątem cenowym oczywiście liczyć szczególnie jak bezpośrednio u nich będzie się kupować.

Następna dyskusja:

Przebudowa czy wyburzenie
Wyślij zaproszenie do