Janusz P.

Janusz P. wolny zawód

Temat: MARTIN SIMON - LATIN JAZZ PROJECT w Klubie Makulatura

Studio Inicjatyw Twórczych serdecznie zaprasza na MARTIN SIMON - LATIN JAZZ PROJECT, który odbędzie się w dniu 05 sierpnia 2014 r., o godz. 20:00 w Klubie Makulatura przy ul.Chmielnej 5/7 w W-wie.

Silnie promieniujące world fusion z elementamy latin jazzu i flamenco. Trio zagra na akustycznych instrumentach oryginalne utwory, które powstały we współpracy Simona z flamenco-latynoskim kompozytorem Astorem Escoto.

Martin Simon - gitara
Wojciech Hartman - skrzypce
Paweł Mazurczak - bas
Adam Rozenman - instrumenty perkusyjne

Martin Simon - kompozytor i gitarzysta. Łączy jazz, muzykę klasyczną i etniczną. Tworzy również muzyką eksperymentalną i elektroniczną. Simon dorastał w Bratysławie. Jako lider jazz-rockowej formacji Jazzva, zdobył główną nagrodę New Faces of Slovak Jazz. Dla Słowackiego Radia nagrał autorski projekt w ramach cyklu Jazz pod piramidą. W 1998 roku przeprowadził się do USA. Jest absolwentem Brooklyn College Conservatory of Music w Nowym Jorku. Studiował u znanej postaci amerykańskiej współczesnej sceny nagrodzonej nominacjami Grammy i Pulitzer'a - Tanii León. Ukończył również podyplomowe studia interaktywnych mediów i sztuki. Był wykładowcą w Pratt Institute na wydziale muzyki filmowej. W Nowym Jorku współpracował m.in. z muzykami takimi jak David Watson (John Zorn), Paul Steven Ray (Vernon Reid, Cyro Baptista), Salim Washington (Kenny Garret, Anthony Braxton), Chris Bacas (Buddy Rich), Jorge Amorim (Baden Powell, Al Foster), Arturo Martinez (Jose Greco), Alfonso Cid (Pilar Rioja), Carlos Hayre, zespołami New York Mandolin Orchestra, BC Electro-acoustic Music Ensemble. Jego solowy gitarowy album nagrany z gitarzystą Astorem Escoto “Escoto & Simon - Collage” otrzymał recenzje jako jeden z najlepszych współczesnych gitarowych albumów. Simon jest autorem koncepcji muzyki konwersacyjnej, którą zaprezentował w 2007 roku na międzynarodowej konferencji International Society for Improvised Music w Chicago wśród mistrzów improwizacji takich jak Oliver Lake, Art Lande, Mazen Kerbaj, Stephen Nachmanovitch, Pauline Oliveros, Michael Zerang, Anto Pett. Powrót do słowianskich korzeni znalazł swoje odzwierciedlenie w jego autorskim projekcie Slavicada.

Wojciech Hartman
Skrzypek, aranżer i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (klasa skrzypiec prof. Z. Brzewskiego). Swój warsztat kompozytorski doskonalił u Leonarda Bernsteina. Rozpoczął naukę gry na skrzypcach w wieku 6 lat. Mając 11 lat, jako laureat kilku ogólnopolskich konkursów odbył pierwsze solowe zagraniczne tournee z towarzyszeniem orkiestry, zdobywając entuzjastyczne recenzje krytyków. Jako kilkunastoletni wirtuoz miał już w repertuarze niemal wszystkie wielkie koncerty skrzypcowe. Równocześnie prowadził własny big band, w którym występował jako pianista, kompozytor i aranżer, zdobywając wyróżnienia w konkursach i nagrywając dla Polskiego Radia. Prowadził sekcję smyczków musicalu “Metro”, był kierownikiem muzycznym orkiestry kameralnej Concentus Musicus, koncertmistrzem Płockiej Orkiestry Symfonicznej, Filharmonii Koszalińskiej, Orkiestry Symfonicznej Półwyspu Arabskiego w Kuwejcie, a także członkiem wielu zespołów muzyki kameralnej, zespołów jazzowych i folkowych. Jako solista występował w wielu krajach Europy, a także w Algierii, Maroko, Libanie, Syrii, Jordanii, Kuwejcie, Bahrajnie i Iraku. Od kilku lat związany jest z Teatrem Muzycznym ROMA, uczestniczył we wszystkich jego produkcjach musicalowych.

Paweł Mazurczak
Gra na basie (kontrabas elektryczny, akustyczny, gitara basowa), jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Kielcach oraz Podyplomowe Studium Jazzowe w Warszawie w klasie Zbigniewa Wegehaupta. Występował i nagrywał z Włodzimierzem Kiniorskim, Liroy'em, KASĄ, Tadeuszem Nalepą, Markiem Bilińskim, Korą Jackowską (Kora Ola Ola!), Elżbietą Mielczarek i zespołami: "Trebunie Tutki", "Tam Tam Project", „Swoją drogą", "Rejs", "100% Bawełny" i inni. Obecnie współpracuje z Antoniną Krzysztoń, Kapelą ze wsi Warszawa, Incarnations, Sidney'em Polakiem i zespołem kubańskim Rei Ceballo y Calle sol.

Adam Rozenman
Gra na instrumentach perkusyjnych afro-kubańskich, brazylijskich i bliskowschodnich. W Izraelu współpracował z grupą perkusyjną Mikcav i Meirą Asher, w Niemczech z Brazylijskim gitarzystą Pedro da Silva i grupą Salsa Maraca. W Polsce grał z zespołami Cukunft, Alamut i Konoba a także z Krzysztofem Ścierańskim oraz Muhamedem Rasouli. Obecnie występuje z wokalistką Magdą Piskorczyk i etno-jazzowym zespołem Stilo.