Krzysztof P.

Krzysztof P. specjalista ds.
systemów ::
kredyty hipoteczne

Temat: Przeczytałem i NIE POLECAM

Niestety, rozczarowują Zaginione wrota Carda. Powieść na chybcika posklejana z szufladowych ścinków. Nie polecam.
Iwona  Sierpińska-Tułac z

Iwona
Sierpińska-Tułac
z
Quantitative Analyst
/ PhD

Temat: Przeczytałem i NIE POLECAM

Małgorzata G.:
Barbara Januszewska:
"Księgi nomów" T. Pratchetta w tłumaczeniu Jarosława Kotarskiego.
Uwielbiam Świat Dysku i z braku kolejnych części sięgnęłam po "Księgę nomów". Fabuła - średnia i dość infantylna, ale przyznaję, że w oryginale nie czytałam - może to błąd. Tłumaczenie jest bardzo średnie, czyta się całkiem inaczej niż cały cykl Świata Dysku. Wielkie rozczarowanie.

Cały cykl o Nomach (jak Johnny i powieści o Tiffany) są adresowane raczej do młodszego czytelnika.
I Pratchetta zdecydowanie lepiej czytać w oryginale, a jesli nie ma takiej mozliwości, to tylko w tłumaczeniu Cholewy, reszta tłumaczy koszmarnie.

Ja bym akurat cyklu o Tiffany nie nazwala adresowanym do mlodszego czytelnika (na pewno nie jest to poziom Nomow), ale niestety duza krzywde uczynilo temu cyklowi oddanie go w rece tlumaczki, ktora nie miala zielonego pojecia, co robi. Ostatnie ksiazki z tego cyklu, juz tlumaczone przez pana Cholewe, nie maja tego dziecinnego zaciecia i moim zdaniem jakos szczegolnie nie odbiegaja poziomem "doroslosci" od np cyklu o Rincewindzie (bo w sumie wiadomo, ze nie ma co porownywac z cyklem o Strazy np).

a zeby nie byc calkowicie poza tematem, to nie polecam "Zmiji" Sapkowskiego, chociaz ma juz swoje lata, to nadal nie moge przebolec, ze on cos takiego napisal.
Joanna Gabryeniak

Joanna Gabryeniak Salesforce Junior
Developer

Temat: Przeczytałem i NIE POLECAM

Chcąc ustrzeć Was przed książkowymi porażkami, zalecam wystrzegać się książki pani Trudi Canavan Uczennica Maga, chyba że ktoś z tendencjami do zadawania sobie negatywnych wrażeń zechce przebrnąć przez 800 stron... niczego praktycznie. Język żaden, poprawny owszem, ale mniej więcej nadający się do instrukcji obsługi odkurzacza. Fabuła niby jest, ale absolutnie nie potrafi zainteresować. Bohaterowie sztampowi i miejscami bardzo dziwni. Lanie wody. Szkoda trochę, bo niektóre pomysły bardzo nowatorskie.
Nie wiem jak jest z resztą, ale ta pozycja zniechęciła mnie do czytania następnych jej książek.

konto usunięte

Temat: Przeczytałem i NIE POLECAM

Joanna G.:
Nie wiem jak jest z resztą, ale ta pozycja zniechęciła mnie do czytania następnych jej książek.
W tym myk, ta książka to prequel ale napisany później - widocznie na kanwie sukcesu chciała dorobić trochę kasy i nie wyszło. Ja np trylogię Czarnego Maga tej samej autorki (czyli trzy tomy po tymże prequelu) wciągnąłem nosem w 4 dni. Natomiast potem jest jeszcze jedna łotrowska trylogia w tym samym świecie i ponoć też już słabsza sporo...

Następna dyskusja:

Przeczytałem i polecam...
Wyślij zaproszenie do