Paweł K.

Paweł K. Człowiek orkiestra

Temat: ORSON SCOTT CARD - mistrz SF

Anna Sybilska:
Pisarz będzie promował powieść Ender na wygnaniu, która 24 sierpnia ukaże się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Jej akcja rozgrywa się między wydarzeniami opisywanymi w „Grze Endera” i „Mówcy Umarłych”.

Witam,
jestem po lekturze Endera na wygnaniu i serdecznie polecam. Pisarz nie utracił świerzości która tak biła z Gry Endera i całego cyklu. Książka jest wciągająca i co najważniejsze można zobyczyć jednego z ulubionych bohaterów w nowych epizodach ale z silnym powiązaniem do całej sagi.

Jest kilka momentów które nie pozwalają się oderwać od książki. Szczegółów zdradzał nie będę żeby nie psuć wszystkim przyjemności
Załączam poniżej Book trailer, choć zachęcać dodatkowo na pewno nie trzeba :)

Ender in Exile

pzdr
Paweł KowalczykPaweł Kowalczyk edytował(a) ten post dnia 02.09.10 o godzinie 09:48
Joanna M.

Joanna M. Starszy specjalista
w Raiffeisen
Polbank, obługa
posprzed...

Temat: ORSON SCOTT CARD - mistrz SF

Stworzył też Alvina Stwórcę, na tyle mnie zaciekawiło, że z chęcią kupiłam. Z tomu na tom było coraz słabsze. Ostatnie co kupiłam to bodajże Płomień Serca, przypominał taki romans z kiosku za 5 zł, ach, jak oni się kochają i jak to muszą się rozstać, ale ..., itd, itp. Na dalsze to mi szkoda czasu.
Endera czytałam ze dwie książki i bardzo mi się podobało.

konto usunięte

Temat: ORSON SCOTT CARD - mistrz SF

Fakt. Ender mu się udał, podobały mi się "Glizdawce" a o Alvinie Stworzycielu mam podobne zdanie. Określam ten cykl (Alvina) jako pisany specjalnie dla amerykańciego odbiorcy...;-)
Adam J.

Adam J. Dyrektor
Zarządzający w
Spółkach: Konsultant
IT i Konsult...

Temat: ORSON SCOTT CARD - mistrz SF

Czy ktoś już czytał jego nową powieść "Tropiciel". Jakie macie zdanie na jej temat?
Krzysztof P.

Krzysztof P. specjalista ds.
systemów ::
kredyty hipoteczne

Temat: ORSON SCOTT CARD - mistrz SF

Ciekawa. Doskonale się czyta, bardzo gładko wprowadza w - zakręcony nieco - świat. Bardzo plastyczni bohaterowie. I fajna wolta, która z konwencji dość sztampowego fantasy przenosi poziom wyżej, ku warstwie science fiction. Choć trudno oprzeć się wrażeniu, że prawdziwy potencjał pomysłu mogą pokazać dopiero kolejne tomy cyklu (planowane ponoć)...

Następna dyskusja:

Orson Scott Card w Paradox ...
Wyślij zaproszenie do