Piotr Markot

Piotr Markot Pracownik budowlany,
Opex S.A

Temat: Symfony 2 + ACL - Jak to ugryżć ?

W moim projekcie używam fosuserbundle ze standardowymi ustawieniami. Jednak w tym momencie okazało się że zarejestrowany użytkownik powinien mieć możliwość dodania do konta dodatkowych użytkowników z odpowiednimi uprawnieniami.
Jak to teraz rozwiązać od strony ACL? security identity można ustalić na podstawie usera lub roli a w tym przypadku to chyba jest niewystarczające ponieważ powinno obejmować konto do którego zostało przypisane. Jakie rozwiązanie będzie w tym momencie najprostsze?
Piotr Jasiulewicz

Piotr Jasiulewicz PHP/Java
professional

Temat: Symfony 2 + ACL - Jak to ugryżć ?

Najprostsze to to co potrafisz zrobic ;)

Zapytalbym na grupie FOS, ale nie widze problemu w rozszerzeniu encji fosa o cokolwiek chcesz, maja to w dokumentacji.
Piotr Markot

Piotr Markot Pracownik budowlany,
Opex S.A

Temat: Symfony 2 + ACL - Jak to ugryżć ?

W tym momencie najprostsze rozwiązanie jakie wg mnie jest odpowiednie:

Role do każdej funkcji która powinna być zabezpieczona czyli np ROLE_KONTRAHENT_SHOW dla mozliwosci pokazania danych kontrahenta to samo dla edit i create. Role zgrupowane wg dokumentacji FOS w odpowiednie stanowiska. W tym momencie nowy uzytkownik posiada wszystkie uprawnienia a dodając kolejnego uzytkownika do konta sam określa co komu wolno. Grupuje role ->grupa w tym przypadku to odpowiednie stanowisko i przydziela do nowego sub-użytkownika konta. W ten sposob stanowiska ani role nie są z góry narzucone.Wyślij zaproszenie do