Angelika Dudzińska-Pająk

Angelika Dudzińska-Pająk Specjalista ds.
Public Relations,
Altab S.A.

Temat: Linkownia - ciekawostki ze świata SAP

Uporządkuj firmę z SAP Business One - bezpłatna konferencja 15 i 16 październik 2014 (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Katowice)
15 października 2014 - WROCŁAW i GDAŃSK
16 października 2014 - WARSZAWA i KATOWICE

Strona wydarzenia: http://altab.pl/konferencja - konieczna wcześniejsza rejestracja

POZNAJ ZALETY UPORZĄDKOWANIA INFORMACJI W JEDNYM MIEJSCU !!!
- od pozyskania klienta (CRM) przez sprzedaż, zakup, obsługę magazynów, logistykę, czy procesy produkcyjne, po windykację należności.

Na spotkaniu zaprezentujemy najważniejsze funkcjonalności SAP Business One usprawniające i porządkujące codzienną pracę, głównie w obszarach: obsługi klienta, obsługi procesów, obiegu dokumentów i przepływu informacji.

AGENDA:

09:30 - 10:00 Rejestracja uczestników

10:00 - 10:05 Powitanie

10:05 - 11:30 PANEL 1
Uporządkowana informacja – od CRM po windykację
Szybki dostęp do pełnej informacji w SAP Business One
E-archiwum - jak zapanować nad dokumentacją papierową
E-faktury i elektroniczny obieg dokumentów

11:30 – 11:45 Przerwa kawowa

11:45 – 12:30 PANEL 2
Zwizualizuj Swój Sukces
SAP HANA i dynamiczne raportowanie w SAP Business One
Uporządkowany biznes - Historia Klienta

12:30 – 12:50 Przerwa kawowa

12:50 - 13:30 PANEL 3
Ile to kosztuje?
Rodzaje licencjonowania i zakres finansowy inwestycji
Pytania i odpowiedzi
Romek Grabowski

Romek Grabowski Student, II LO

Temat: Linkownia - ciekawostki ze świata SAP

Nowo powstająca strona na której będzie się działo - dużo ciekawych materiałów:

http://sap4you.netTen post został edytowany przez Autora dnia 25.10.14 o godzinie 23:49

konto usunięte

Temat: Linkownia - ciekawostki ze świata SAP

Możecie też sprawdzić uruchominą integrację SAP z systemem eWindykator:

na http://www.eWindykator.pl

To platforma która umożliwia wysyłkę masowych spersonalizowanych

wiadomości (email, SMS, Faks, List, VMS - Lektor) wg
skonfigurowanej procedury.

Swoje należności można importować np. z pliku Excel.

Polecam dla wszystkich którzy chcą monitować swoje należności,

a mają ich na tyle dużo że ręczne mailowanie czy obdzwanianie
jest nieopłacalne.

Pozdrawiam.
MP

eWindykator.pl

Temat: Linkownia - ciekawostki ze świata SAP

SAP S/4HANA is SAP’s next generation business suite and is the company’s biggest innovation since SAP R/3. SAP S/4HANA was unveiled in New York on February 3, 2015 and openSAP is offering you the opportunity to get an overview of this new SAP offering in a open online course format: http://bit.ly/openSAPs4h1

Enjoy it :)

konto usunięte

Temat: Linkownia - ciekawostki ze świata SAP

Vitaliy R.:
SAP S/4HANA is SAP’s next generation business suite and is the company’s biggest innovation since SAP R/3. SAP S/4HANA was unveiled in New York on February 3, 2015 and openSAP is offering you the opportunity to get an overview of this new SAP offering in a open online course format: http://bit.ly/openSAPs4h1

Enjoy it :)


More info's about S/4HANA from yesterday presentation:
http://www.news-sap.com/sap-unveils-next-generation-en...
http://events.sap.com/s4hana/en/home
Angelika Dudzińska-Pająk

Angelika Dudzińska-Pająk Specjalista ds.
Public Relations,
Altab S.A.

Temat: Linkownia - ciekawostki ze świata SAP

Najnowszy filmik Altab Akademii pokazuje jak sprawnie może przebiegać nadzór nad firmowym wyposażaniem w oparciu o SAP Business One. Katalog wzajemnie powiązanych kartotek wyposażenia oraz szybkie i skuteczne raportowanie znacznie ułatwia pracę w tym zakresie.

Dowiedz się:
• Jak sprawnie zarządzać ewidencją wyposażenia pracowników
• Jakie elementy zawiera kartoteka wyposażenia w SAP Business One
• Jakie raporty związane z wyposażeniem można przygotować w SAP Business One

Zapraszamy do naszej Bazy Wiedzy http://altab.pl/baza-wiedzy , oraz na organizowane przez ALTAB konferencje dotyczące optymalizacji zarządzania firmą http://altab.pl/konferencja

[img]
Obrazek
[/igm]

konto usunięte

Temat: Linkownia - ciekawostki ze świata SAP

Droga na sam szczyt może nie być łatwa... Dlatego zacznij już dziś i zdobądź zawód przyszłości!

Kolo Naukowe Zintegrowanych Systemów Informatycznych SAPer przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu serdecznie zaprasza wszystkich studentów i [nie tylko] zainteresowanych branżą IT na spotkanie z konsultantami kultowego SAP’a!
Podczas spotkania będziecie mieli szansę poznać tajniki pracy konsultanta, dowiecie się jakie perspektywy zawodowe przed Wami stoją, a także jakie umiejętności będą przydatne by perspektywy te zamienić w sukces.

Daj się zainspirować i rozpocznij świadomie budować swoją karierę zawodową

Dołącz do wydarzenia już dzisiaj, jak 170 innych osób:
https://www.facebook.com/events/925850797448246/

Jedyne co musisz zrobić to uzupełnić krótki formularz pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/1oWyBOGqJ8vljXNcWjCsMzp... !

Na zgłoszenia czekamy do 12 kwietnia !
Ilość miejsc ograniczona !

Zapraszamy do zapoznania się z profilem działalności na naszą stronę internetową: http://knsaper.pl

*W przypadku pytań, bądź chęci nawiązania współpracy z naszym kołem naukowym zapraszam do kontaktu!
kinga.moska@knsaper.pl

Pozdrawiam serdecznie,
Kinga Moska Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 18.03.2015 o godzinie 18:39 z tematu "Kariera w SAP - Ścieżki kariery w SAPie"

konto usunięte

Temat: Linkownia - ciekawostki ze świata SAP

W numerze 3/2015 magazynu Controlling i Zarządzanie m.in.:

Pierwszy dzień w pracy controllera

Kilka razy w moim zawodzie controllera przeżyłam pierwszy dzień w pracy. Czasem też miałam okazję przyglądać się innym, którzy właśnie zaczynali swoją pracę w dziale finansowym, ekonomicznym, departamencie controllingu czy strategii marketingowej i planowania. Każdy „Nowy” stara się zjednać sobie innych, pokazać się z dobrej strony, ze skrywanym lękiem, czy podoła, czy spełni oczekiwania. Wiadomo, że później wyrobiona opinia pomaga szybciej coś załatwić, kogoś przekonać do naszych wniosków, propozycji, komentarzy. Na początku jednak trzeba sobie wszystko wypracować od zera. Jedyne, co ze sobą wnosimy, to nasze CV, często widziane tylko przez pracowników kadr lub przez przełożonego. Współpracownicy albo nic o „Nowym” nie wiedzą, albo znają zasłyszane, przecedzone przez innych skrawki informacji z życiorysu czy rozmowy kwalifikacyjnej.
Szukając nowej pracy, chcemy się rozwijać, ale też chcemy czuć się komuś potrzebni, dla kogoś ważni. Chcemy pokazać, że stać nas na więcej, na to, czego nie docenili poprzednicy. Chcemy wymazać swoją kartotekę niepowodzeń i od nowa, ze świeżą energią nieść siebie.
Być może mamy smykałkę do sprawnych tricków w Excelu. Może świetnie czujemy związki przyczynowo-skutkowe między danymi, potrafimy je skorelować, szybko znaleźć nieścisłości, świetnie skomentować. A może mamy zdolność skrupulatnego wyłapywania błędów w raportach i precyzyjnie przygotowujemy materiały do konsolidacji albo z wrodzoną łatwością nawiązujemy kontakty z innymi, z biznesem. Każdy ma taki tajemniczy, własny kufer talentów, skarbów, którymi chce się podzielić tego pierwszego dnia w nowej pracy w zamian za wyzwania, za akceptację i spełnienie.
Dla pracodawcy taka świeżość jest bezcenna – tego dnia w struktury (często skostniałe) wchodzi ktoś, kto chce dać z siebie jak najwięcej. Ktoś, kto może zauważyć to, czego nie widzą osoby, które od lat wykonują swoje obowiązki w pewnym określonym, powtarzalnym schemacie. Nawet analizy na żądanie z czasem nabierają rutyny. „Nowy” nie ma interesu w tym, aby zniszczyć krytyką (może są wyjątki, ale na pewno nie jest to regułą). Przynajmniej nie tego pierwszego dnia. Zatem aż się prosi, by z tego potencjału chciał skorzystać ten, kto w controllingu jest najważniejszy – może kierownik, może dyrektor, może CFO. W praktyce jednak są to osoby zbyt zajęte, by ten jeden dzień poświęcić dla „Nowego”.

a ponadto:
Controllerzy przyszłości… Dlaczego są tak ważni dla przedsiębiorstwa?
Planowanie kosztów pracy
Strategia to nie koń
Czasy nadmiaru

Promocyjna cena prenumeraty 2015 r.
Za 8 numerów magazynu, zamiast 360 zł, zapłacisz tylko 315 zł!
Zadzwoń i zamów: (71) 368 68 50
http://controlling-zarzadzanie.pl/prenumerata/ Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 07.06.2015 o godzinie 23:30 z tematu "Pierwszy dzień w pracy controllera"

konto usunięte

Temat: Linkownia - ciekawostki ze świata SAP

Potencjał narzędziowy dla controllera…
Jak opanować zalew informacji spowodowanych przez Big Data?

http://controlling-zarzadzanie.pl

Pięć pytań do… Małgorzaty Tadrały, Szefowej Konsultingu Gospodarczego w KBJ S.A.

1. Jednym z niezwykle istotnych zadań controllera jest dostarczanie decydentom (zarządowi, menedżerom) rzetelnej informacji zarządczej. W erze tzw. Big Data, o której szeroko dyskutowaliśmy na IX Międzynarodowym Kongresie Controllerów w Poznaniu, przed controllerem stają nowe wyzwania. To zagrożenie czy jednak szansa oraz nowe możliwości dla przedsiębiorstw?
Jeżeli patrzymy na zagadnienie z punktu widzenia przedsiębiorstw, Big Data jest dużą szansą. Pozwala na wykorzystanie informacji, których dotychczas firmy nie miały albo nie mogły wykorzystać ze względu na ograniczenia technologiczne. Są to zarówno dane wewnętrzne organizacji, jak i dane zewnętrzne. Te ostatnie pochodzą z obszarów do tej pory zupełnie niekwalifikowanych jako źródła informacji istotnych dla podejmowania decyzji biznesowych, czyli dane generowane przez Internet (jak np. media społecznościowe, hasła wpisywane do wyszukiwarki itd.). Dzięki Big Data mamy możliwość wykorzystania zarówno zbiorów danych nieustrukturyzowanych (nieprzechowywanych w formie uporządkowanych tabel), wymagających przetwarzania w czasie rzeczywistym, jak i zbiorów zbyt dużych, aby można było wykorzystać do ich analizy np. hurtownię danych.
Różnica jest naprawdę istotna, ponieważ Big Data pozwala wykorzystać do tej pory niemożliwe do analizy dane, ale również działać proaktywnie, umożliwiając zrozumienie wpływu podejmowanych decyzji przed rozpoczęciem działań. Służą do tego np. analizy predykcyjne wykorzystujące różne techniki analizy statystycznej i modelowania w celu odkrycia powiązań oraz wzorców w posiadanych zbiorach bieżących oraz historycznych danych i na tej podstawie wnioskowania odnośnie przyszłości oraz trendów. Należy jednak pamiętać, że Big Data pojawia się dopiero tam, gdzie tradycyjna eksploracja danych (data mining) nie jest w stanie wyszukać ukrytych w tych danych znaczeń i wzorców. W ten sposób możemy odkrywać wzorce i przewidywać zachowania, np. prawdopodobieństwo odejścia klienta czy pracowników kluczowych. Na przykład możemy dokładne przewidywać zapotrzebowanie klientów na określony produkt i w ten sposób optymalizować koszty jego magazynowania oraz plany produkcyjne, działania marketingowe, a nawet cenniki naszych usług i produktów. Mamy również możliwość szybkiego wykrycia zagrożeń w firmie i zapobiegania im, zanim staną się faktem, np. identyfikacja i powstrzymanie wszelkich naruszeń zasad bezpieczeństwa czy praktyk prania pieniędzy.
Big Data jest jednak również wyzwaniem dla organizacji. Budowę strategii wykorzystania Big Data należy traktować jako inicjatywę biznesową, a nie technologiczną. Skupiając uwagę przede wszystkim na rozwiązywaniu problemów natury biznesowej, należy zawęzić zestaw problemów, a następnie zastanowić się, jak wykorzystać dostępne dane, aby je rozwiązać. Istotne jest, aby stworzyć system wspomagania decyzji w obszarach, które budują przewagę firmy na rynku i pozwalają na uzyskanie przez nią lepszych wyników finansowych.
Dobrze jest również oprzeć się naturalnej pokusie nadmiernej koncentracji na gromadzeniu dużej liczby danych i zwrócić uwagę raczej na ich zakres i różnorodność, tak aby były one jak największe, bo wtedy łatwiej jest uzyskać wartościowe informacje. Skupianie się tylko na ciągłym powiększaniu zbiorów sprawia, że w pewnym momencie znika nam z oczu cel – nie wykorzystujemy zgromadzonych informacji.

2. Termin Big Data jest różnorodnie postrzegany przez rynek. Jak właściwie należy go interpretować?
Termin Big Data powstał kilka lat temu. Koszty magazynowania danych malały, moc obliczeniowa rosła, ale organizacje wciąż nie mogły poradzić sobie z biznesowym wykorzystaniem dużych ilości danych, które udało im się zgromadzić. Jeszcze w 2000 r. tylko 25% wszystkich danych zebranych na świecie była w formie cyfrowej (reszta na papierze, taśmie filmowej, płytach winylowych, kasetach itp.). W 2013 r. w cyfrowej formie zapisane zostało 98% wszystkich danych zgromadzonych na świecie – 1,2 tys. eksabajtów (EB)*. Powstały zbiory informacji o dużej objętości, dużej zmienności lub dużej różnorodności (model 3V według Raportu Gardnera**). Początkowo Big Data oznaczało dokładnie sposób podejścia do zarządzania tego typu zbiorami. Dzisiaj należy je interpretować znacznie szerzej. To sposób wykorzystania danych do wspomagania podejmowania decyzji, odkrywania nowych zjawisk oraz optymalizacji procesów. Stąd w modelu Big Data tak ważna stała się kolejna składowa, czyli weryfikacja danych.

3. Jak widać, Big Data stawia wiele pytań i wywołuje obawy. Jednocześnie jednak oddaje do dyspozycji controllera wiele konkretnych rozwiązań. Jakie technologie informatyczne ma w tym kontekście do dyspozycji controller?
Controllerzy mają obecnie do dyspozycji narzędzia, algorytmy i technologie zdolne przetwarzać Big Data. Wymienić tutaj można np. Hadoop, MapReduce czy bazy danych NoSQL. Dla użytkownika biznesowego jednak nie ma znaczącej różnicy między rozwiązaniami Big Data a rozwiązaniem Business Intelligence. W obu przypadkach użytkownik będzie miał do dyspozycji pełniejsze, kompletniejsze raporty oparte na głębszym dostępie do informacji.

4. Jakich podmiotów i gałęzi przemysłu dotyczy w szczególności Big Data?
Firma Gardner szacuje, że już w 2017 r. 30% danych dostępnych dla przedsiębiorstw będzie pochodziło od firm specjalizujących się w analizach danych pochodzących od konsumentów.
Procedury analizy predykcyjnej stają się coraz bardziej popularne i wykorzystywane w rozmaitych branżach, np.: handlu, bankowości, ubezpieczeniach, telekomunikacji czy transporcie. Głównie służą do przewidywania wzorów zachowań i nawyków klientów. Na przykład banki, stosując Big Data, mogą szacować zdolność kredytową pożyczkobiorców. Z kolei firmy ubezpieczeniowe mogą zbierać i analizować informacje o klientach, korzystając m.in. z danych z serwisów społecznościowych, zakupowych, wszelkiego rodzaju systemów informacji marketingowej, baz danych klientów. Firmy, które już skorzystały z Big Data, to np.: Tesco w Malezji do uzyskania wzrostu lojalności klientów – wzrost lojalności o 30%, czy T-mobile w USA do zmniejszenia liczby rezygnacji klientów – spadek o 50%***.
Na świecie z tego typu analiz korzystają również agencje rządowe, np. w 2009 r., kiedy odkryto nową odmianę wirusa grypy (tzw. H1N1), Amerykańskie Centrum Kontroli nad Rozprzestrzenianiem się Chorób skorzystało z analiz Google, by przewidzieć rozprzestrzenianie się wirusa.

5. Czy controllerzy będą umieli wykorzystać potencjał Big Data? Jaką drogą powinni pójść?
Patrząc z punktu widzenia rynku pracy firma Gartner przewiduje, że już w tym roku powstaną cztery miliony miejsc pracy związanych z analizą danych. Będą potrzebni tzw. data scentists, czyli specjaliści łączący wiedzę biznesową, pozwalającą na zadanie trafnych pytań biznesowych, z analitycznymi umiejętnościami oraz wiedzą statystyczną, umożliwiającą taką analizę danych, aby dostarczyć na nie odpowiedzi. Prawdopodobnie trudno będzie pozyskać pracowników łączących te umiejętności, wiedzę oraz doświadczenie, dlatego możliwe, że kierunkiem, który zostanie wybrany przez firmy, będzie powoływanie zespołów Big Data. Znajdą się w nich specjaliści z wiedzą biznesową oraz analitycy z wiedzą techniczną i analityczną w zakresie wykorzystania narzędzi Big Data. Być może te nowe zespoły powstaną właśnie w działach controllingu.

Rozmawiał:
Stanisław Woźniak
Redaktor naczelny magazynu „Controlling i Zarządzanie”

* Viktor Mayer-Schönberger i Kenneth Cukier, Big Data. Rewolucja, która zmieni nasze myślenie, pracę i życie.
** Laney Douglas: 3D Data Management: Controlling Data Volume, Velocity and Variety (ang.) Gartner.
*** Źródło: http://nowymarketing.pl/a/4576,jestes-sloniem-w-skladz.... Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 29.09.2015 o godzinie 22:32 z tematu "Potencjał narzędziowy dla controllera… Jak opanować zalew informacji spowodowanych przez Big Data?"
Sandra B.

Sandra B. Employer Branding
Specialist, Ciklum

Temat: Linkownia - ciekawostki ze świata SAP

Centrum Edukacji SAP - Szkolenia SAP - Certyfikaty SAP - doradztwo - praca SAP
Zapraszam do kontaktu:
http://www.szkoleniasap.pl
Katarzyna F.

Katarzyna F. Uściśnij człowieka,
nie dłoń.

Temat: Linkownia - ciekawostki ze świata SAP

http://pmpdevelopment.pl/strefa-kandydata/najpilniejsz... Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 02.07.2016 o godzinie 14:59 z tematu "w krainie SAPa"
Krzysztof Siwiec

Krzysztof Siwiec Manager ds. rozwoju
biznesu, BCC

Temat: Linkownia - ciekawostki ze świata SAP

Najprostrzy sposob na transfer danych z Excela do SAP z magicznym przyciskiem wyślij, logiem błędów, zabezpieczeniem przed podwójnym wysłaniem, trybem testowym etc. to wykorzystanie triala programu EasyInput (do pół roku bezpłatnie). Można pobrać tutaj https://easyinput.net Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 02.08.2016 o godzinie 18:56 z tematu "Transfer danych z Excel do SAP"

Następna dyskusja:

Poszukuję specjalistów SAP
Wyślij zaproszenie do