Jarek K.

Jarek K. Programista - grafik
komputerowy, Lindab
Sp. z o.o.

Temat: Pokazywanie elementów strony "prawej" na "lewej" mimo...

Cześć,
być może to oczywiste, może głupie, ale postanowiłem zasięgnąć pomocy u Was.

Dostałem po kimś w spadku do zrobienia mały katalog. Z racji, że strony między sobą się różnią postanowiłem oprzeć ten dokument na kilku stronach wzorcowych. Stworzyłem je, każde dla dwóch stron (lewa i prawa), wszystkie elementy ze strony lewej są niezależne od tych z prawej, żeby móc mieszać lewe i prawe z różnych stron wzorcowych. Ale mniejsza o większość :)

I teraz dla przykładu weźmy sobie dwie takie strony, które mi się buntują, a może to normalne.
Na stronie wzorcowej A mam tylko jedną górną linię poziomą na lewej i na tej samej wysokości na prawej stronie.
Na stronie wzorcowej B mam oprócz tej jednej górnej również drugą trochę niżej, również osobno na lewej i osobno na prawej dodane.

I teraz jak zastosuję wzorzec B z dwoma liniami na lewej stronie, a wzorzec A na prawej - wszystko jest OK, dwie kreski na lewej stronie (parzystej), jedna kreska na prawej (nieparzystej przy rozkładówce).
Ale jak odwrócę wzorzec i dam A na lewo z jedną linią i B na prawo z dwoma liniami - to na tej lewej, która ustawiona jest jako A również rysuje mi się ta druga dolna z szablonu B.

Po dłuższej kombinacji zauważyłem, że robi się tak tylko wtedy gdy na wzorcu (w tym przypadku B) te dolne linie będą ze sobą styczne. Jeśli tylko na stronie lewej ustawię długość linii dolnej na 0,25 mm krótszą, by nie stykała się z tą po prawej - wszystko jest OK i nie pokazuje mi się w żadnym układzie omówionym wyżej.

Okiem amatora to wygląda tak, jakby Indesign "widząc", że mam dwie linie na tej samej wysokości, tej samej grubości i w dodatku styczne - traktował je jak jeden obiekt połączony. Czy tak jest? Czy można to gdzieś "wyłączyć"?

Bardzo dziękuję za pomoc, bo póki co jedyne rozwiązanie jakie tutaj umiem zastosować to ta mikroprzerwa między lewą a prawą stroną wzorca, te ćwierć milimetra, które spowoduje "rozdzielenie" tych linii dla aplikacji. Działa :)
Marcel K.

Marcel K. Operator DTP

Temat: Pokazywanie elementów strony "prawej" na "lewej" mimo...

A masz rozłączone strony wzorcowe, tzn., czy strony są pojedyncze czy rozkładówki?
Jarek K.

Jarek K. Programista - grafik
komputerowy, Lindab
Sp. z o.o.

Temat: Pokazywanie elementów strony "prawej" na "lewej" mimo...

Cześć,

sorki za tempo odpowiedzi, ale z racji, że katalog musiałem złożyć przed Twoim pytaniem - poradziłem sobie tą metodą, o której wspomniałem. Ważne, że działa :)

A przy okazji - strona wzorcowa to rozkładówka.

Pozdrawiam!



Wyślij zaproszenie do