Skuteczna rekrutacja

konto usunięte

Temat: Concrete5

Witam,
choć cms nowością nie jest - to jednak dość cicho jest o nim w Polsce - prócz kilku nietrafionych wypowiedzi jakoby Concrete5 był killerem Joomla i Drupal.
Mnie pracuje się z nim rewelacyjnie - a muszę niestety używać wielu innych cms-ów.
Własnie w tej chwili muszę na joomla zrobić prosty formularz kontaktowy - wystarczyłby standardowy komponent gdyby klient nie zażyczył sobie żeby była możliwość dodania listy wyboru - czego ma dotyczyć pytanie. Co gorsza zobaczył ten formularz na mojej stronie developerskiej (ciągle powstającej) - w Concrete5 było to banalne - a tu mam tyle możliwości wyboru ;-) Albo wyszukać komponent, albo napisać statyczny formularz, albo zmodyfikować komponent.

Zapraszam do zapoznania się z "killerem" Drupala i Joomla ;-) A tak poważnie - z bardzo fajnym narzędziem pracy zarówno dla administratora, redaktora jak i dewelopera.

Na pytania odpowiem tu lub na stworzonej grupie http://www.goldenline.pl/grupa/concrete5-development-p...

Link do cms - Ukryty link (zaloguj się, żeby zobaczyć)

Ps. Polecam filmik z głównej strony - fajna muzyka ;-)Dariusz Garus edytował(a) ten post dnia 23.06.10 o godzinie 12:30
Paweł F.

Paweł F. Z Joomla! od 2005
roku, inne CMS też
się trafiają.

Temat: Concrete5

no dzięki.

Wygląda nieźle. Aż szkoda, że wcześniej go (...) Zobacz więcej
Piotr Maliński

Piotr Maliński Programista
Python/Django

Temat: Concrete5

Firma, dla której obecnie pracuję dostała zlecenie na wykonanie dość sporego portalu (rozbudowana mapa podstron) i klient wybrał Concrete5 i product managerzy to przyjęli i zero dyskusji na ten temat. Mnie czeka oprogramowanie tego wszystkiego, obecnie przedzieram się przez dokumentację i klepię jakieś proste elementy.

Jak dla mnie jako programisty server-side, który musi tworzyć sporo nowej funkcjonalności Concrete jest beznadziejny ;) Frameworki, takie jak Django są dla mnie bardziej czytelne i prostsze w użyciu. Po pierwsze jest prosty i funkcjonalny układ MVC, bez zabawy w bloku, strony i ich pseudo-mvc z pseudo-ORM (ADODB...) i pseudoszablonami zawierającymi dość często HTML wewnątrz kodu PHP :) Do tego jako że Concrete trzyma strukturę stron (opartą o bloki) w bazie to trudno odpalić lokalnie tą samą wersję co na serwerze testowym bez zrzutu bazy. Do tego szukanie gdzie leży plik odpowiedzialny za dany element strony.

Dla małych stronek, gdzie nie trzeba naklepać n-modułów to na pewno ujdzie. Jestem ciekawy jak szary klient bez doświadczenia z CMSami ponad wysiwyg radzi sobie z obsługą trybu edycji tego CMSa (czy bez problemu stworzy stronę z treścią rozłożoną w wielu blokach typu ankiety, filmik (...) Zobacz więcej

konto usunięte

Temat: Concrete5

Witam Pana Piotra, tak na marginesie ciekawe tutki na temat Concrete5 na pana stronie. Ale skoro Concrete5 jest tak beznadziejny szkoda było Pana czasu na pisanie kilku długich tutoriali.
Pan Piotr lubi narzekać - znam wypowiedzi Pana jeszcze z czasów Postnuke.pl - ale proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

Ma Pan szczęście że nie dostał Pan zlecenia na Joomla - tu naprawdę są powody żeby narzekać.

Ja wiem że uwielbia Pan Pythona i framework Django - trzeba było uczestniczyć w negocjacjach z klientem i wybić mu Concrete5 z głowy.

Panie Piotrze - dla szarego użytkownika to chyba jedno z niewielu narzędzi dzięki któremu może sprawnie zarządzać stroną.

Zacytuję moją przyjaciółkę - "Moja córka zrobiłaby na tym całkiem niezłą stronę" - Córka ma 12 lat.

A dla tych którzy nie wierzą na stronie concrete.org jest wiele filmików z działaniem Concrete5. Do tego można mieć własną stronę demo i przecwiczyć na (...) Zobacz więcej
Piotr Maliński

Piotr Maliński Programista
Python/Django

Temat: Concrete5

A narzekać będę bo to ocena z mojego punku widzenia. Nie robię prostych stronek "zainstaluj CMSa i wrzuć parę modułów", więc CMSy mi nie pasują ;) Tak pisałem wcześniej - jak CMSa nie trzeba orać to jest dobrze, a jak trzeba naklepać w nim sporo nowej funkcjonalności to idzie to jak po ugorze.Piotr Maliński edytował(a) ten post dnia 19.05.10 o godzinie 12:22
Bartek B.

Bartek B. PHP, SQL

Temat: Concrete5

Z mojego punktu widzenia Concrete5 nie nadaje się do sprzedaży dalej, bo kupujący może w nim robić za dużo. Jest trochę przekombinowany.
Co prawda jest odpowiedni dla kogoś ogarniętego trochę chcącego stworzyć swoją stronkę czy tam (...) Zobacz więcej
Marcin Całka

Marcin Całka Senior Web Developer

Temat: Concrete5

Bartek B.:
Z mojego punktu widzenia Concrete5 nie nadaje się do sprzedaży dalej, bo kupujący może w nim robić za dużo. Jest trochę przekombinowany.
A próbowałes zabawy z zaawansowanymi uprawnieniami? To na prawdę działa bo można ograniczyć klientowi dostęp do niezrozumiałych funkcji. define('PERMISSIONS_MODEL', 'advanced');
Kolejna sprawa to taka że klienci i tak zawsze wymagają dedykowanych rozwiązań a każdy projekt jest i tak nieco inny więc dlaczego nie dać im tej możliwości a skupić się na ciekawszych zagadnieniach?

Co do opinii Piotra zgadzam się poniekąd jeśli chodzi o przenoszenie treści pomiędzy serwerami - nie jest to łatwe i niestety zawsze wymaga pełnego exportu (baza+pliki). Z drugiej strony nie musimy testować wszystkiego, wystarczy jedynie przenieść specyficzny package i testować go na serwerze developerskim a później przeinstalować w trybie live. Pisanie kodu dla dedykowanego bloku w C5 to pestka, troche trudniej jest z packagem ale powiem szczerze MA TO SENS i jest oparte na przejrzystym MVC + możliwośc definiowania własnych tabel w XML bez ręcznego grzebania w bazie danych. Programowanie C5 to na prawdę przyjemność - czego niestety nie można powiedzieć o darmowych rozszerzeniach do C5 (Zwykle fatalnie napisane i nieprzejrzyste). Jedyny poważny minus to to że C5 nadużywa AJAXa w Dashboardzie i oraz to że domyślny form block jest po prostu bezużyteczny i zagmatwany jak sieci rybackie. Świetnie i prosto rozwiązali to ludzie w ModX Evolution. Nie zapominajmy że C5 jest w miarę młody i może faktycznie jeszcze trochę nieintuicyjny ale to pierwszy CMS stworzony dla programistów a nie domorosłych dłubaczy.

Pozdrawiam Marcin
Maciej Szelezin

Maciej Szelezin Dział kreatywny

Temat: Concrete5

Witam,

Czy ktoś jeszcze z tym cmsem pracuje?

Potrzebuję freelancera do projektu. Klient uparł się na Concrete5 .

Zapraszam do kontaktu.
(...) Zobacz więcej

Zarejestruj się, aby zobaczyć więcej dyskusji

Zarejestruj się

Podobne tematy


Następna dyskusja:

Wypróbuj Concrete5
Wyślij zaproszenie do