Jacek Kak

Jacek Kak P.W. Optima

Temat: Kilka pytań

Witam Wszystkich!

Stawiam pierwsze kroki w Blenderze, więc i pytań kilka wypłynęło podczas użytkowania. Robię właśnie jeden tutorial z blenderguru.com (gorąco polecam stronę) i mam problem z cieniami. Gdy wyłączam je w lampie to obraz wygląda tak
Obrazek
A jak włączam RayShadow to robi mi taką kaszę jak poniżej. Manipulowałem parametrami ale nie odniosłem pożądanego efektu
Obrazek
. Na tą chwilę nie są takie istotne, ale później przęsło mostu ma rzucać cień na drogę i będę musiał coś zrobić. Drugie pytanie - czy wiecie może jak zrobić ostrą krawędź gdy da się smooth bo wygładza i zaokrągla wszystko... Coś jeszcze na pewno miałem zapytać... pewnie się kiedyś przypomni.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

konto usunięte

Temat: Kilka pytań

pierwsze, to bez pliku ciężko wywróżyć co źle zrobiłeś :)
co do drugiego to jest modyfikator edge split i ma dwie opcje automatycznie kąt i edge oznaczone jako ostre (ctrl+E -> mark sharp)
Jacek Kak

Jacek Kak P.W. Optima

Temat: Kilka pytań

Dziękuję bardzo za odpowiedź!! Przyda sie zapewne. Z pierwszym problemem powiedzmy,że się uporałem,ale za bardzo sam nie wiem już jak... albo reinstalacja albo wgranie pluginu luxrender, albo zmiana koloru cienia...nie wiem... w każdym bądź razie raz jeszcze dziękuje i pozdrawiam!

Następna dyskusja:

czy ktos moglby poswiecic k...
Wyślij zaproszenie do