Konrad Górak

Konrad Górak CEO RedsouL Media /
Twórca FASCYNUJ -
Brand
Konsulting&So...

Temat: Proces chorobowy - wyjaśnienie krok po kroku

7 etapowy proces chorobowy:


Obrazek


(1) Zdrowie, normalność, równowaga aktywności dnia i nocy nie zachwiana
(2) Biologiczny Szok / Konflikt Emocjonalny
(3) Faza Stresu – faza zimna, układ nerwowy sympatyczny, konflikt aktywny
(4) Rozwiązanie konfliktu (świadome lub nieświadome)
(5) Faza Regeneracji – faza ciepła, układ nerwowy parasympatyczny, odpoczynek, odbudowywanie rezerw energetycznych
(6) Kryzys Regeneracyjny – układ nerwowy sympatyczny, konflikt aktywny, test biologiczny dla organizmu
(7) Normalność, zdrowie

Ad (1)

Czujemy się dobrze, jesteśmy zdrowi. Balans aktywności w stosunku do pory dnia jest zachowany. Śpimy w nocy, jesteśmy aktywni w dzień. Proszę zwrócić uwagę na diagnozę, że początkowo linia idzie w dół aż do punktu (2). Wyobraźmy sobie, że w ostatnim czasie byliśmy bardzo zajęci w pracy, nasz organizm pracował na maksymalnych obrotach, spaliśmy mniej, pracowaliśmy więcej, jedliśmy w pośpiechu, piliśmy dużo kawy, alkoholu i mieliśmy mało ruchu. Nasza witalność i rezerwy energetyczne powoli zaczęły się wyczerpywać. Niezależnie od tego nadal jesteśmy zdrowi, jednak nasz organizm właśnie w tym momencie jest najbardziej narażony na doświadczenie Szoku Biologicznego.

Ad (2)

Na tym etapie doświadczamy Biologicznego Szoku / Konfliktu Emocjonalnego na który nie jesteśmy zupełnie przygotowani. Sytuacja jest nagła, niespodziewana, dramatyczna emocjonalnie, izoluje nas od otoczenia (zamykamy się w sobie razem z problemem) i nie mamy w tej określonej chwili żadnej strategi na przeciwdziałanie sytuacji. W chwili doświadczania szoku wszystko co się dzieje wokół jest zapisywane przez mózg – wszystko co widzimy, słyszymy, czujemy, smaki, zapachy oraz określone słowa i stwierdzenia. Jednak zawsze tylko jeden ze zmysłów jest najmocniej dotknięty daną sytuacją, tzn. że szok jest w większej części zapisywany tylko przez jeden kanał sensoryczny np. wzrok.

Zauważyliśmy, że zwykle jest to ton i dźwięk czyjegoś głosu lub spojrzenie osoby, która także brała udział w tej sytuacji.

W tym etapie także widzimy na badaniu tomografii komputerowej mózgu pojawienie się jasnych okręgów w miejscu odpowiadającym organowi który przyjmuje „na siebie” skutki Szoku Biologicznego. Okręgi oznaczają miejsce zablokowanej energii i informacji związanych z sytuacją, która wywołała szok.

Ad (3)

Faza Stresu – konflikt aktywny.

Mamy tu do czynienia z pierwszym właściwym etapem procesu chorobowego. Potocznie nazywamy tą Fazę Stresem. Nasze ręce i stopy są zimne, jemy niewiele (zwykle fastfoody i jedzenie kwaśne). Mamy apetyt na słodycze i alkohol. Dzieje się tak ponieważ organizm szuka sposobów na ucieczkę od stresu i nieprzyjemnych emocji. Nie jemy regularnie, nasze ciśnienie krwi rośnie, często spotyka się nerwowe, chłodne poty. Obsesyjne myślenie o problemie wypełnia nam cały umysł. Jeśli ta Faza Stresu trwa dłużej tracimy na wadze. Krew jest kierowana z układu trawiennego do mięśni organów wewnętrznych. Dlatego nie mamy apetytu. Mamy podwyższony poziom glukozy, zwiększa się wydzielanie adrenaliny, której zadaniem jest przyspieszenie naszych reakcji. Dodatkowo mamy problemy ze snem. Śpimy krótko, sen jest przerywany. Bezsenność jest tu powszechnym zjawiskiem. Organ dotknięty Szokiem Biologicznym może zareagować dwojako – wszystko zależy od rodzaju organu i jego funkcji.

Część organów i tkanek je budujących reaguje obumieraniem komórek (np. skóra, tętnice, drogi oddechowe aby np. zwiększyć przepływ powietrza).

Druga część organów w Fazie Stresu reaguje wytworzeniem dodatkowych komórek (np. jelita – zwiększona ilość tkanki trawiennej ma pomóc w „stłumieniu” problemu).

Zależnie od typu organu i jego lokalizacji w ciele rozpocznie się przyrost grzybów, bakterii i wirusów, które pojawią się „po cichu” nie wywołując objawów we krwi, gdzie będą czekać do rozpoczęcia się Fazy Regeneracji. Wytworzy się dokładnie taka sama liczba mikrobów jak liczba nowo powstałych komórek. To samo stanie się z bakteriami. Powstaną równe proporcje. Jednak w przypadku bakterii aby się tak stało musimy mieć już dane bakterie w sobie lub musimy się nimi zarazić. Jeśli organizm nie może znaleźć w swoim wnętrzu odpowiednich grzybów, wirusów bądź bakterii pobiera je z otoczenia.

Czasem w ciele kumulują się pasożyty. Są świetnymi czyścicielami metali ciężkich takich jak merkury. Rozmiar pasożytów jest także determinowany przez organizm. W Fazie Stresu namnażają się przygotowując się do Fazy Regeneracji. Antybiotyki niszczą prawidłową florę bakteryjną, wtedy jedynymi odpornymi organizmami w ciele są pasożyty. To one robią porządki w organizmie pod nieobecność mikrobów.

Dodatkowymi typowymi objawami Fazy Stresu mogą być:

zatwardzenie
utrata siły w poszczególnych mięśniach
nadmierna energia
swobodniejsza możliwości wzięcia głębokiego oddechu bardziej niż normalnie
łuszczenie się skóry
poprawa węchu i wrażliwości na dotyk
utrata naturalnej grubości skóry właściwej.

Ad (4)

Rozwiązanie Szoku Biologicznego (świadome lub nieświadome)

Konflikt jest rozwiązany, jesteśmy tego świadomi lub kompletnie nieświadomi.

Dobrym przykładem świadomego rozwiązania Konfliktu Emocjonalnego jest uwolnienie się od toksycznej znajomości.

Nieświadome rozwiązania konfliktów mają często miejsce w trakcie snu gdy mózg porządkuje wszystkie informacje.

Budzimy się z przeziębieniem a kładliśmy się spać „zdrowi”.
Rozwiązanie szoku jest uaktywnione przez czynnik zupełnie odwrotny do tego który wywołał cały problem. Mówiąc prościej gdy Szok Biologiczny wywołała dramatyczna kłótnia z partnerem – rozwiązaniem tego szoku będzie pogodzenie się z partnerem.

Wraz z rozwiązaniem konfliktu zaczynają pojawiać się symptomy Fazy Regeneracji. Czujesz, że zdjęto z Ciebie „niewidzialny” ciężar. Organizm może spokojnie przejść w tryb regeneracji, odbudowy.

Ad (5)

Faza Regeneracji – dzieli się na dwa etapy przedzielone Kryzysem Regeneracyjnym. Od teraz będziemy używać odpowiedniego nazewnictwa: etap A i etap B.

Etap A Fazy Regeneracji zaczyna się tuż po rozwiązaniu konfliktu a symptomy się pogarszają. Podczas tego etapu organ poddawany stresowi w pierwszej fazie choroby przechodzi w proces odbudowy i regeneracji. Jeśli w Fazie Stresu nastąpił ubytek w komórkach jak ma to miejsce w przypadku tętnic, to muszą być usprawnione. Efektem tego działania jest stan zapalny, obrzmienie i zmniejszony przepływ krwi w tętnicach. W przypadku mięśni, które były poddane stresowi następuje ich odbudowa i wzrost w Fazie Regeneracji.

Organizm zaczyna używać do regeneracji mikroby, wirusy, bakterie, grzyby zgromadzone w Fazie Stresu. Teraz się uaktywniają. Odbudowują np. drogi oddechowe czemu towarzyszą takie symptomy jak katar, kaszel, stan zapalny, podwyższona temperatura. Organizm się odbudowuje.

W organach w których w Fazie Stresu doszło do przyrostu dodatkowych komórek (np. jelita lub gruczoły piersiowe) następuje redukcja nadwyżek komórkowych, które są pochłaniane przez grzyby i bakterie. Jeśli nie mamy na tym etapie odpowiedniej bakterii w swoim organizmie dodatkowa tkanka powstała w Fazie Stresu zostaje zhermetyzowana. Oznacza to powstanie cienkiej warstwy skóry wokół np. nowotworu. Organizm nie mogąc go usunąć za pomocą takiej bakterii musi go zabezpieczyć w inny sposób.

Nadwyżki wody w organizmie są używane w celu wsparcia tego procesu. Obrzęk zaburzonego organu jest na tym etapie normalny. To dlatego czujemy ból w Fazie Regeneracji.

Ciało kieruje całą krew do układu pokarmowego, mamy ciepłe dłonie i stopy. Ciśnienie krwi jest obniżone i zwykle mamy podwyższoną temperaturę. Pocimy się i jest nam ciepło. Czujemy zmęczenie, jesteśmy wyczerpani, w pewnym stopniu powraca apetyt.

Etap B Fazy Regeneracji:

Po doświadczeniu Kryzysu Regeneracyjnego wchodzimy w drugi, ostatni etap fazy regeneracji.

Podczas tego etapu nadal nie czujemy się za dobrze, ale znika ból, gorączka. Infekcje, które mieliśmy w ciele znikają niemalże całkowicie. Nadal jesteśmy osłabieni. Będąc na tym etapie jemy więcej, doświadczamy napadów „wilczego” apetytu. Ludzie zwykle w tym momencie przybierają na wadze. Główny proces regeneracyjny jest w gruncie rzeczy zakończony.

Na tym etapie organ biorący udział w procesie chorobowym jest pozbawiony reszty nadwyżek komórkowych przez grzyby bądź bakterie lub ubytki komórkowe są naprawiane przez wirusy i bakterie. Wszystko zależy od tego w jaki sposób dany organ zareagował w Fazie Stresu.

Dla przykładu jeśli procesem były dotknięte jelita to w Fazie Stresu nastąpił przyrost dodatkowych komórek. W Fazie Regeneracji ta nadwyżka zostaje usuwana i wydalana.

Jeśli jednak w Fazie Stresu nastąpiła degradacja komórek (jak ma to miejsce np. w górnych drogach oddechowych) to w Fazie Regeneracji nastąpi ich odbudowa. Zwykłe przeziębienie jest przykładem tego procesu, w Fazie Regeneracji może brakować nam tchu, odkrztuszamy / wysmarkujemy nadwyżki flegmy, która bierze udział w odbudowie wyściółki górnych dróg oddechowych.

Ad (6)

Kryzys Regeneracyjny – szybka i krótka reakcja układu nerwowego sympatycznego, konflikt aktywny, tekst biologiczny.

Kryzys Regeneracyjny jest jednym z najważniejszych punktów całego procesu chorobowego. To moment, w którym wiele osób ma wrażenie nagłego wyzdrowienia lub dramatycznego pogorszenia symptomów.

Kryzys Regeneracyjny jest biologicznym testem i służy określonej sprawie; mianowicie pozbyciu się całej wody z organów używanych w etapie A Fazy Regeneracji. To bardzo trudny moment ponieważ symptomy mogą być niezwykle nasilone – a czasami tragiczne jak ma to miejsce w przypadku zawału serca.

Typowe symptomy tej fazy to:

poddenerwowanie
brak energii
bóle głowy
migreny
skurcze mięśni
drganie mięśni
ataki kaszlu
ataki epileptyczne
ataki kichania
intensywne swędzenie skóry itd.

Głównym objawem jest także częste oddawanie moczu. Ludzie zwykle zauważają, że wydalają więcej płynów niż przyjęli.

Kryzys Regeneracyjny występuje dokładnie w połowi Fazy Regeneracji a jego intensywność zależy od ilości wody zgromadzonej w organizmie.

Ad (7)

Koniec procesu chorobowego – normalność, powrót do pełni zdrowia.

W momencie gdy kończy się regeneracja organizm zaczyna czuć się znacznie lepiej, powraca nam energia. To może potrwać jakiś czas zależnie od długości Fazy Regeneracji. Na tym etapie możemy jeszcze odczuwać drobne pozostałości choroby takie jak np. resztki kataru. Znika wszelki ból, obrzęk organów. Czujemy się całkowicie normalnie i w pełni zdrowia.
Małgorzata G.

Małgorzata G. Mistrz Feng Shui i
astrologii Ba Zi (4
Filary
Przeznaczenia)

Konrad Górak

Konrad Górak CEO RedsouL Media /
Twórca FASCYNUJ -
Brand
Konsulting&So...

Temat: Proces chorobowy - wyjaśnienie krok po kroku

Ten wykład bardzo dużo wyjaśnia - jednak jest na temat Nowej Germańskiej Medycyny. Meta Medycyna rozwinęła założenia Germańskiej przede wszystkim o systemy terapeutyczne. Jest poza tym mniej kontrowersyjna, ponieważ wyjaśnia jak można stosować prawa naturalne bez rezygnowania z form klasycznego leczenia. W Germańskiej jest wiele niedomówień, szczególnie jeśli chodzi o proces terapeutyczny i rozwiązywanie konfliktów emocjonalnych. Mówi się o tym że sama świadomość konfliktu rozwiązuje problem, to jednak nie jest zgodne z prawdą. Potrzebny jest odpowiedni proces terapeutyczny, który pozwala na usunięcie ładunku emocjonalnego z danego wydarzenia. W Germańskiej Medycynie pacjent jest trochę zdany sam na siebie, wie tylko co spowodowało konflikt, jednak bardzo często nie wie, jak go rozwiązać. Wszystko przez małą tolerancję autora Germańskiej Medycyny jeśli chodzi o różnego rodzaju systemy terapeutyczne.

Powstało kilka nurtów opartych na Nowej Medycynie - np. Totalna Biologia, Recall Healing, ale są to systemy niekompletne, narzucające od górnie pewien schemat działania terapeutycznego. Meta Medycyna jest systemem najbogatszym merytorycznie i nie narzuca pacjentowi określonej terapii, tylko pokazuje mu jak może wykorzystać terapię w której czuje się najlepiej.

Warto o tym pamiętać, że w momencie kiedy będziemy potrzebowali pomocy, Nowa Germańska Medycyna da nam jedynie wiedze o przyczynie, jednak nie da nam narzędzi do zlikwidowania tej przyczyny, tak jak to robi Meta Medycyna.
Joanna Wieczorek

Joanna Wieczorek Trener. Partner
Rozwoju Osobistego

Temat: Proces chorobowy - wyjaśnienie krok po kroku

czy moze mi ktoś wyjasnić temat:pasożyty ( glista ludzka ) ? jak to "ogryźć"?
Marzena Weselińska

Marzena Weselińska muzyk, wokalistka,
trener wokalny,
lektorka, aktorka
S...

Temat: Proces chorobowy - wyjaśnienie krok po kroku

Jest tu jeszcze ktoś?Ten post został edytowany przez Autora dnia 14.05.14 o godzinie 16:16

Następna dyskusja:

Biznes KROK po KROKU - IV k...
Wyślij zaproszenie do