Znamy finalistów Pomagaj z pasją

Pracownicy firm tworzyli dzieła i pomogli. Pierwsza edycja konkursu Pomagaj z Pasją dobiegła końca. Do konkursu zostało zgłoszone kilkadziesiąt dzieł, prawie 40 z nich otrzymało nominację i  tym samym przeszło do etapu finałowego,  gdzie zostały poddane ocenie Jury

Na ocenę dzieła składały się cztery elementy: sposób wykonania, projekt, unikalność, kreatywność. Jury przyznawało punkty w czterech kategoriach konkursowych: hand made, obraz, dzieło tekstowe oraz  fotografia.

I miejsce w kategorii fotografia

– Prace zgłoszone do „Pomagaj z pasją” zachwyciły mnie. To niesamowite jakie talenty drzemią w uczestnikach konkursu. Cieszę się, że miałem tę przyjemność być członkiem Jury i mogłem   zobaczyć dzieła i poznać ich historię. Sam jestem twórcą ,zbieram stare rzeczy i nadaję im drugie życie. Ten konkurs ma jednak dużo ważniejsze przesłanie, poza możliwością tworzenia mogliśmy pomóc organizacjom pozarządowym i wesprzeć je finansowo. To wspaniałe, że udało się zaangażować tyle osób o wielkim sercu i zrobić coś dla innych – mówi Jasiek Mela.

Laureaci konkursu „Pomagaj z pasją”

Fotografia
Miejsce IMiejsce IIMiejsce III
Autor: Gabriela DitetovaAutor: Marek MiłoszewskiAutor: Marcin Dudziński
Nazwa: Power of natureNazwa: Tatrzańska KoniczynkaNazwa: Tatry
Firma: Sheraton Grand KrakówFirma: Grupa ENEAFirma: Fujitsu
Handmade
Miejsce IMiejsce IIMiejsce III
Autor: Małgorzata KikolskaAutor: Karolina RyjakAutor: Anna Margan
Nazwa: Glamour yourselfNazwa: Album BIRDSONGNazwa: Zając z piernika ozdobiony lukrem królewskim
Firma: Clariant Services (Poland) Spolka z o.o.Firma: Kimberly-Clark EMEA GBSFirma: Grupa ENEA
Obraz
Miejsce IMiejsce IIMiejsce III
Autor: Katerina SibilevaAutor: Dawid GocekAutor: Klaudia Niznik
Nazwa: Summer DreamNazwa: IdeaNazwa: Morskie fale
Firma: Kimberly-Clark EMEA GBSFirma: FujitsuFirma: NSG Group
Dzieło tekstowe
Miejsce IMiejsce IIMiejsce III
Autor: Grzegorz LechAutor: Agnieszka JarmołowiczAutor: Martyna Grosicka
Nazwa: Róbmy coś!Nazwa: „Opowiem Ci miły jak pachnie miłość”Nazwa: Nie zabieraj nas
Firma: Grupa ENEAFirma: Intrum Sp. z o.o.Firma: NSG Group

Lista zwycięzców wraz z ich dziełami są dostępne tutaj.

I miejsce w kategorii Handmade

Konkurs Pomagaj z Pasją to ogólnopolski projekt, w akcji wzięły udział firmy z całego kraju mobilizując biznes do zaangażowania się inicjatywę charytatywną. Projekt ten dał szansę pracownikom firm i korporacji wspomóc ulubione organizacje pozarządowe, których działania są bliskie ich wartościom. Poza aspektem pomocowym Konkurs pozwolił na nowo zbudować relacje, integrować pracowników, a także zaprezentować od zupełnie innej strony potencjał firmy.

Liczy się potencjał

– W każdym z nas tkwi jakiś talent, ale nie zawsze mamy okazję pokazać go innym. Jedni piszą wiersze, inni robią zdjęcia, malują obrazy lub tworzą przedmioty z materiału, drewna czy też metalu. Inicjatywa Fundacji Pro NGO, aby pokazać twórczość pracowników wielu firm i do tego połączyć ją z licytacją dzieł, to pomysł innowacyjny i ciekawy. Bardzo się cieszę, że możemy z Pro Progressio i naszymi mediami móc patronować tej inicjatywie. A samo zaproszenie do dołączenia do Jury Konkursu traktuję jako duże wyróżnienie dla mojej skromnej osoby. Nagrodzonym, ale także wszystkim osobom, które wzięły udział w Konkursie, należą się ogromne gratulacje za ich ogromny talent –mówi Wiktor Doktór, Prezes Pro Progressio.

I miejsce w kategorii Obraz

Zapraszamy na kolejną edycję konkursu, do którego zapisy wystartują już w maju. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pomagajzpasja.pl

Partnerami projektu byli Goldenline, HRlink, Outsourcing Portal, Outsourcing&More. Wśród członków Jury znalazł się m.in. prezes Goldenline i HRlink Arkadiusz Kuchto.