Trwa challenge #WskażKierunek

Fundacja Pro NGO wraz z jej ambasadorem Jaśkiem Melą, zainicjowali w sierpniu br. autorski challenge pod nazwą #WskażKierunek, który rozpowszechnia się w mediach społecznościowych

Jego celem jest wsparcie inicjatywy Kompas NGO, czyli platformy, która będzie służyć organizacjom pozarządowym w całej Polsce. To nie wszystko, poprzez challenge Fundacja Pro NGO internauci inspirują się nawzajem, dzielą kreatywnymi pomysłami i co najważniejsze zwracają uwagę na ważność sektora non-profit.

Internauci, którzy przystąpili do internetowego wyzwania #WskażKierunek inspirują na różny sposób. Niektórzy pod tym hasłem zaapelowali o adopcję zwierząt, wyrazili swoją pasje do zawodowych projektów, chęci pomagania innym, prywatnego hobby czy głosząc bliskie ich życiu dewizy.

Sadzę, że my Polacy, wciąż za mało się angażujemy w działania społeczne i obywatelskie. Z przyjemnością popieram każdą akcję, która wspiera wolontariat, zaangażowanie we wspólne sprawy, niesienie pomocy potrzebującym. Sama jestem członkiem stowarzyszenia Bank Żywności w Krakowie i wiem, jak dużo dobrego robią organizacje pozarządowe. A przy naszym wsparciu i zaangażowaniu, będą mogły zdziałać jeszcze więcej – mówi Krystyna Sadowska, Dyrektor działu obsługi inwestora, Krakowski Park Technologiczny.

Challenge wzbudza zainteresowanie, ponieważ pozostawia internautom przestrzeń do interpretacji jego idei, inspiruje do działania oraz zwraca uwagę na ważność organizacji pozarządowych w Polsce.

Trwający challenge, oprócz inspiracji do działania, zwraca uwagę na to, jak ważny jest trzeci sektor w Polsce oraz jego integracja ze środowiskiem biznesowym. Służyć ma temu projekt Kompas NGO, na który właśnie zbieramy środki m.in. za pośrednictwem challengu #WskażKierunek. Projekt będzie dla organizacji pozarządowych miejscem wymiany doświadczeń i przestrzenią, dzięki której poszerzą swoją wiedzę z zakresu tego, jak budować swój wizerunek i nawiązywać współpracę z firmami oraz korporacjami – dodaje Grzegorz Ludwin, Prezes Fundacji Pro NGO

Chcesz zainspirować innych? Zwrócić uwagę na to, co jest dla Ciebie ważne? Weź udział w challenge #WskażKierunek. Jak wziąć udział w akcji? To proste! Zrób zdjęcie lub nagraj film, na którym wskażesz kierunek (np. inspiracji, rozwoju, problemu czy działań). Następnie opublikuj materiał na swojej tablicy na portalu Facebook lub LinkedIn, dodaj w opisie #WskażKierunek, #WspólniePomagamy i wskaż co najmniej trzy kolejne osoby do wyzwania. Projekt, który będzie służył innym można wesprzeć za pośrednictwem Zrzutki: https://zrzutka.pl/prongo).