TOP5 seriali, w których główną rolę gra… praca

Nie samą pracą człowiek żyje, ale… czasami w wolnej chwili warto zrelaksować się i włączyć serial, w którym główną rolę gra praca. Dawka humoru, motywacji i zawodowych inspiracji posypana garścią refleksji to idealny pomysł na wolny wieczór. Zobacz TOP5 seriali o pracy i wybierz coś specjalnie dla siebie

Najlepsze seriale o pracy

Każdy zasługuje na chwilę relaksu, zwłaszcza po ciężkim dniu spędzonym w pracy. Serial to idealny wybór na wolny wieczór. Platformy streamingowe aż kipią od propozycji seansów o różnej tematyce. My postanowiliśmy wybrać najlepsze seriale, w których główną rolę odgrywa praca. Dlaczego warto poświęcić swój wolny czas akurat na te propozycje? Świetna gra aktorska, ciekawy scenariusz i humor umiejętnie przeplatający się z refleksją dodają motywacji do działania i sprawiają, że trudno skończyć oglądanie po jednym odcinku.

Nie wiesz co zrobić z wolnym czasem? Przygotuj popcorn, wygodną kanapę i sprawdź nasze TOP5 seriali o pracy.

TOP 5 seriali o pracy

Praca jest nieodłącznym elementem życia większości dorosłych, dlatego twórcy często przemycają ten motyw do popularnych filmów czy seriali. Co warto obejrzeć w wolnym czasie? Przygotowaliśmy listę najciekawszych seriali, w których praca jest nieodłączonym elementem fabuły.

The Office

Pracujesz zdalnie i czasami tęsknisz za biurem? Włącz „The Office” i przenieś się do świata, w którym rządzi Michael Scott. Biurowe perypetie pracowników Dunder Mifflin to nie tylko olbrzymia dawka humoru i sarkastycznego dowcipu, ale również garść refleksji dotyczących budowania kultury organizacyjnej w firmie i zawieranych podczas długoletniej współpracy przyjaźni.

Dr House

Geniusz, którego nie trzeba przedstawiać nikomu. Dr Gregory House zdiagnozuje najtrudniejszy przypadek medyczny, a Ty śledząc jego poczynania na ekranie, odprężysz się po ciężkim dniu w pracy. Dobry scenariusz, wspaniała gra aktorska i wciągająca fabuła sprawiają, że trudno wyłączyć telewizor po pierwszym odcinku.

W garniturach

Codzienne wyzwania prawników pracujących w prestiżowej nowojorskiej kancelarii i tajemnica jednego z głównych bohaterów to tylko zarys ciekawej fabuły, jaką przygotowali twórcy serialu „W garniturach”. Przenieś się do prawniczego świata pełnego intryg, presji i walki o najlepsze zlecenia i zobacz, jak wygląda praca tej grupy zawodowej.

Pracujące mamy

Serial o czterech niesamowitych kobietach, które łączy jedno – macierzyństwo. Poza byciem mamą każda z nich realizuje się w innej branży i ma inny pomysł na życie. Kariera zawodowa każdej z nich wygląda inaczej, obejmują różne stanowiska i mają różne oczekiwania względem zatrudnienia.  Bez wątpienia bohaterki motywują do działania nie tylko młode mamy. Każdy kto napotyka w swojej karierze trudne momenty, powinien obejrzeć ten serial i zainspirować się siłą, jaka drzemie w bohaterkach.

Chirurdzy

Pierwsze kroki w karierze zawodowej są trudne, o czym przekonali się główni bohaterowie serialu „Chirurdzy”. Na ekranie możemy śledzić ich rozwój zawodowy od pierwszego dnia pracy w szpitalu. Kariera nabiera tępa, a apetyt na kolejne odcinki rośnie. Chcesz zmotywować się do działania? Obejrzyj „Chirurgów” i czerp inspiracje od lekarzy, stawiających pierwsze kroki w branży.

Po pracy włącz serial o… pracy

Odpoczynek po pracy może przybierać różne formy, jednak bez wątpienia każdy zasługuje na odrobinę relaksu po ciężkim dniu. Oglądanie seriali to przyjemny sposób na spędzanie czasu. Tematyka dotycząca pracy i realiów funkcjonowania w danym zawodzie sprawiają, że zaczynamy doceniać obejmowane przez nas stanowisko lub wręcz przeciwnie – pragniemy zmian i chcemy spróbować czegoś nowego.

Oczywiście fikcyjne postacie nie oddają w stu procentach specyfiki pracy w danej branży, jednak przeniesienie się w serialowy świat relacji między pracownikami, budowania kariery zawodowej czy problemów w pracy sprawiają, że na chwilę można zapomnieć o własnych obowiązkach i zregenerować siły do działania.

Szukasz swojej ścieżki na rozwój? Zaglądaj do Centrum Kariery Goldenline. Zachęcamy też do przeglądania ofert pracy i lektury naszych e-booków, w tym najnowszego Mistrzowskie Rekrutacje.

centrum kariery cv dokumenty aplikacyjne działanie efektywność goldenline GoldenLine od kuchni kariera kariera zawodowa kompetencje marka osobista motywacja nowa praca nowe oferty pracy oferty pracy oferty zatrudnienia personal branding porada porady goldenline porady rekrutacyjne praca praca biurowa praca w IT praca zdalna pracownicy przegląd pracy rekrutacja rozmowa kwalifikacyjna rozmowa rekrutacyjna rozwój rozwój kompetencji rozwój osobisty rozwój zawodowy rynek pracy sukces szukam pracy szukanie pracy umiejętności weekendowy przegląd pracy wynagrodzenia wynagrodzenie zarobki zatrudnienie zmiana pracy ścieżka kariery