Razem firmowo na rowerach? Tak!

Za nami finał pierwszego w Polsce Firmowego Rajdu Rowerowego! Premierowa edycja odbyła się w ostatni weekend, 18 września 2021 r. we Wrocławiu. W miejskiej grze wzięło udział blisko 600 zawodników z 60 lokalnych firm i okolic

Firmowemu Rajdu Rowerowemu towarzyszyło dużo radosnych emocji i sportowych doznań. Nie zabrakło rywalizacji, ale miała ona charakter pozytywny i poprowadziła trzy najlepsze drużyny do zwycięstwa. Podczas rajdu istotna była gra zespołowa, która integrowała członków firmowych drużyn, a realizację quizów, wyzwań i innych zabaw umożliwiła dedykowana aplikacja, która sprawnie sumowała stopniowo zdobywane punkty.

Trasa gry prowadziła wzdłuż miejskich ścieżek rowerowych. Tuż na starcie, czekał na uczestników Kaufland, który częstował zdrowymi i pożywnymi przekąskami. Przy Marinie Kleczków stacjonowała firma Carex, która dbała o bezpieczeństwo i higienę wszystkich przyjeżdżających, a w okolicach Politechniki Wrocławskiej marka Specialized utworzyła showroom. Nie zabrakło również energetycznego doładowania ETNO CAFE, które czekało na uczestników FRRuuu z pyszną i ciepłą kawą.

Na szczególną aprobatę zasłużyła nowoczesna i bezpieczna formuła wydarzenia. Organizatorzy dostosowali się do szczególnych zasad bezpieczeństwa w czasach pandemii i zaproponowali ciekawe rozwiązania. Uczestnicy rozpoczynali rajd falowo, w odstępach 15 minutowych, co zminimalizowało spotkania zbiorowe, a na trasie można było korzystać ze środków higieny osobistej. W dodatku każdy cyklista był zobowiązany do posiadania kasku.

To wydarzenie było czymś więcej niż imprezą sportową. Event promował również ekologię i zdrowy styl życia. Udało się zamienić samochody na rowery, dotlenić, zadbać o kondycję i ograniczyć ślad węglowy. Co więcej, FRRuuu zasadzi w imieniu uczestników 600 nowych drzew. Wszyscy, którzy brali aktywny udział w Firmowym Rajdzie Rowerowym, zostali tym sposobem bohaterami środowiska!

Wydarzenie nie odbyłoby się bez pomocy i nagłośnienia ze strony Sponsorów i Partnerów. Rajd wspierały znane marki rowerowe takie jak KROSS RENTAL, Specialized, Bike Republic, Nextbike czy SHIMANO. Podziękowania należą się również firmie Carex, Scalo, Kaufland, ETNO CAFE, MPWiK, Posadzimy.pl, Decathlon, Polska Unia Mobilności Aktywnej oraz Zonifero.

Firmowy Rajd Rowerowy to nie pierwsza impreza sportowa pomysłodawców.  Compani nabyło bogatego doświadczenia w tego typu wydarzeniach, organizując regularnie i z powodzeniem, ogólnopolski Bieg Firmowy. Taką samą przyszłość czeka FRRuuu – popularność, cykliczność i kolejne lokalizacje.