Prezenty świąteczne dla pracowników: 10 inspiracji

Organizujesz firmowe spotkanie świąteczne? A może w Twojej organizacji panuje tradycja wręczania sobie prezentów bożonarodzeniowych i nie masz pomysłu na podarunek dla współpracownika? Oto 10 inspiracji na prezenty świąteczne dla pracowników. Skorzystaj z kreatywnych idei i stwórz magiczną atmosferę w swoim miejscu zatrudnienia.

Co podarować pracownikom w święta?

Magiczna atmosfera świąt Bożego Narodzenia panuje nie tylko w domach, galeriach handlowych czy reklamach telewizyjnych. Ducha świąt można poczuć również w pracy. W miejscu, gdzie spędzamy znaczną część swojego życia, warto zadbać o pozytywne relacje ze współpracownikami. Wigilia firmowa, obdarowywanie się prezentami czy wspólne ubieranie choinki w biurze to tylko niektóre z wielu akcji podejmowanych przez zakłady pracy.

Co podarować pracownikom w święta? Coroczna tradycja rozdawania skromnych upominków to miły gest w stronę zatrudnionych i dobra okazja do integracji. Nie masz pomysłu na tegoroczny prezent dla kolegi zza biurka? Przygotowaliśmy listę 10 oryginalnych podarunków, których nie powstydziłby się nawet prawdziwy Św. Mikołaj!

Szukasz zatrudnienia? Najlepsze oferty pracy znajdziesz na GoldenLine!

10 pomysłów na świąteczny prezent dla współpracowników

Postanowiliście zrobić sobie świąteczne niespodzianki i wręczyć skromne podarunki podczas wigilii firmowej? Przygotowaliśmy propozycję dziesięciu świątecznych prezentów, które warto podarować swoim współpracownikom:

1. Rękodzieło

Najlepsze prezenty to te od serca. Własnoręcznie wykonana bombka choinkowa, szalik wydziergany na drutach czy personalizowana kartka świąteczna to wspaniały pomysł na podarunek dla pracownika. Masz oryginalne hobby i lubisz rękodzieło? Podaruj wykonany przez siebie prezent i pochwal się umiejętnościami manualnymi, jakie posiadasz.

2. Świeca zapachowa

Aromatyczna świeca zapachowa to uniwersalny prezent, który spodoba się każdemu. Zapach choinki, pierników czy aromat wanilii uwalniający się z rozpalonej świecy dekoracyjnej, powinien umilić świąteczny czas i zapewnić magiczny nastrój w mieszkaniu.

Karta podarunkowa

Jeżeli w tym roku brak Ci czasu i pomysłów na oryginalny prezent dla współpracownika, to karta podarunkowa do wybranego sklepu czy drogerii powinna rozwiązać ten problem. Pozostaw wolną rękę osobie, której w tym roku wręczasz prezent i daj jej bon, który będzie mogła wykorzystać wedle własnych preferencji.

Książka

A gdyby tak podarować w tym roku możliwość rozwoju? Książka motywacyjna czy sprawdzony podręcznik, w którym opisane są tajniki danego zawodu i określonej branży, przydadzą się tym, którzy kochają czytać i jednocześnie chcieliby podnieść swoje kwalifikacje.

Voucher na kolację

Pyszne jedzenie to zawsze dobry wybór! Kolacja w wykwintnej restauracji czy bon na zamówienie posiłku online? Możliwości jest sporo, a podarowanie komuś vouchera na wybrany posiłek to strzał w dziesiątkę.

Kubek

Prezent w postaci kubka od lat towarzyszy zwolennikom tradycyjnych prezentów. Na taki podarunek bardzo często mogą liczyć pracownicy biur. Nic w tym dziwnego bowiem praktyczne prezenty zawsze są w trendzie. Nie chcesz iść na łatwiznę? W takim razie skuś się na wybór personalizowanego kubka. Wybieraj spośród humorystycznych akcentów, nawiąż do ulubionego filmu pracownika czy jego osobowości.

Kalendarz

Kalendarz z notatnikiem na nadchodzący nowy rok pomoże lepiej się zorganizować i wygodniej zaplanować wiele kwestii i postanowień. Podaruj taki prezent komuś, kto ceni sobie planowanie i lubi mieć zapisane najważniejsze wydarzenia w jednym miejscu.

Lunchbox

Wygodny i praktyczny lunchbox na posiłki do pracy to kolejna propozycja na prezent świąteczny dla pracownika. Postaw na praktyczne rozwiązanie i spraw, aby wręczony podarunek miał swoje zastosowanie na co dzień.

Spersonalizowany gadżet

Od kilku lat furorę zaczęły robić spersonalizowane gadżety, których wykonanie można wygodnie zamówić przez internet. To na pewno oryginalny wybór dla tych, którzy chcą podejść z humorem do wręczania sobie świątecznych prezentów i dać wybranej osobie coś naprawdę wyjątkowego i dedykowanego tylko jej.

Paczka świąteczna

Paczki świąteczne są bardzo często wręczane właśnie w zakładach pracy. Koszyk owoców, słodyczy czy zestaw aromatycznych herbat to sprawdzony prezent, który co roku wręcza wielu przedstawicieli firm.

Prezenty świąteczne w firmie

Dawanie prezentów bardzo często jest przyjemniejsze niż ich dostawanie. Warto jednak zaznaczyć, że rzeczy materialne nie powinny mieć większego znaczenia w żadnym środowisku, również zawodowym. Najlepszym prezentem, jaki możesz dać swoim współpracownikom, będzie serdeczny uśmiech, wsparcie i docenienie ich obecności zarówno w trudnych chwilach, jak i na co dzień. To jak postępujemy wobec innych i jaką postawę reprezentujemy na co dzień, jest dużo bardziej istotne niż wartość i rodzaj prezentu, który wręczamy komuś od święta.