Poznaj pracodawców marzeń

8 firm z branży IT, 5 firm z sektora handlu detalicznego, 4 firmy reprezentujące farmację i biotechnologię, 3 firmy produkcyjne, 2 świadczące usługi profesjonalne i po jednej z sektora usług finansowych i budownictwa. Instytut Great Place to Work® uhonorował na Liście Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2014 aż 24 firmy. Poznaj lauretaów.

W tym roku Great Place to Work® przebadał w Polsce ok. 70 podmiotów, zatrudniających łącznie ponad 30 tys. pracowników. Na Liście znalazły się firmy, które zdobyły największą liczbę punktów w łącznej ocenie dwóch aspektów: wyniku ankiety pracowniczej (wskaźnik zaufania w firmie, Trust Index©) oraz audytu kultury organizacyjnej i praktyk HR (Culture Audit©). Różnice punktowe między firmami wyróżnionymi miejscem na Liście są często bardzo niewielkie. Wszystkie stanowią elitę firm, potrafiących tworzyć przyjazne warunki pracy i klimat wzajemnego zaufania.

Poziom ogólnego zadowolenia osób zatrudnionych w firmach, które znalazły się na kolejnych polskich Listach rośnie. Jeśli w 2009r, w pierwszej edycji konkursu w Polsce, 68% pracowników była skłonna zgodzić się z twierdzeniem „biorąc wszystko pod uwagę, uważam, że moja firma jest wspaniałym miejscem pracy”, to w tegorocznej, szóstej edycji odsetek ten wyniósł 81%. Rośnie także kluczowy wskaźnik, który decyduje o miejscu na Liście: wskaźnik zaufania w firmie, czyli Trust Index©.

Tegorocznych laureatów wyłoniono w trzech kategoriach- firm zatrudniających poniżej 50, poniżej 500 i powyżej 500 pracowników. Przyznano również dwie nagrody specjalne. Statuetka „Inspiracja do wspólnego działania i sukcesu” trafiła w ręce przedstawicieli firmy Ochnik Sp. z o.o. oraz statuetkę „Gdzie biznes styka się z sercem dla ludzi”, która została przyznana firmie SAS Institute Sp. z o.o.

Oto lista laureatów w poszczególnych kategoriach:

do50

1. EDP Renewables Polska

2. Orbium

3. Mundipharma Polska Sp. z o.o.

do500

1. SAS Institute Sp. z o.o.

2. Microsoft Sp. z o.o.

3. AbbVie Polska

4. EMC Computer Systems Poland

5. Royal Canin w Polsce

6. Akamai Technologies

7. ASTOR

8. Dow

9. Ochnik Sp. z o.o.

10. SC Johnson Sp. z o.o.

11. Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris

12. Novartis Poland

13. Quintiles Poland

14. Mercedes-Benz Bank

15. Hitachi Data Systems (Polska)

16. Hilti (Poland)

pow500

1. Grupa IKEA w Polsce

2. Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o.

3. Atos

4. Alexander Mann Solutions Poland Sp. z o.o.

5. Deichman – Obuwie

Zapraszam do odwiedzenia Profili Pracodawców, gdzie znajdziecie opinie pracowników na temat aspektów pracy w poszczególnych firmach. Niektóre profile zawierają również zdjęcia biur, informacje o atmosferze pracy, osiągnięciach zespołu itd. Może któryś pracodawca prowadzi aktualnie rekrutacje i okaże się tym wymarzonym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.