Poznaj najbardziej atrakcyjnych pracodawców

Polacy wybrali najatrakcyjniejszego pracodawcę. Zgodnie z rezultatami Randstad Employer Brand Research 2022, międzynarodowego badania marki pracodawców, została nim firma Volvo Spółka Sp. Z o.o.

Badanie w Polsce zrealizowano na próbie blisko 5 tysięcy respondentów w wieku od 18 do 65 lat, osób pracujących, uczących się lub poszukujących zatrudnienia. Volvo cieszy się dobrą reputacją wśród ankietowanych, ze szczególnym uwzględnieniem oferowanych atrakcyjnych wynagrodzeń oraz benefitów. Firma pnie się w zestawieniu – w poprzedniej edycji badania spółka zajęła drugie miejsce, w tym roku triumfuje na pierwszym.

Nie tylko spółka Volvo zajęła wyższą pozycję niż przed rokiem. Na drugim miejscu w tegorocznej edycji badania plasuje się firma Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o., która na podium awansowała z 9 miejsca. W jej przypadku respondenci, poza stabilną sytuacją w firmie, szczególnie doceniają również możliwości rozwoju kariery oraz interesującą treść pracy. Na trzecim miejscu znalazła się firma ABB Sp. z o.o., która została doceniona za stabilność zatrudnienia. Cieszy się też dobrą reputacją wśród badanych. W pierwszej dziesiątce znalazły się także firmy z sektora nowoczesnych technologii, przedsiębiorstwo z branży lotniczej, producent sprzętu AGD czy dwie spółki Skarbu Państwa.

TOP 10 najbardziej atrakcyjnych pracodawców

1Volvo Polska Sp. z o.o.
2Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o.
3ABB Sp. z o.o.
4KGHM Polska Miedź SA
5BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.
6Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.
7Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.
8EMC Instytut Medyczny S.A.
9LS Airport Services SA
10Signify Sp. z o.o. (dawniej: Philips)

W badaniu Randstad Employer Brand Research ankietowani oceniają, w jakim stopniu pracodawcy uwzględniają czynniki, które świadczą o atrakcyjności miejsca pracy. Chodzi między innymi o stabilność zatrudnienia, perspektywy rozwoju zawodowego, a także troskę o zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Ważnym czynnikiem w ocenie respondentów jest także przyjazna atmosfera w miejscu pracy.

Pod względem poziomu wynagrodzeń i oferty benefitów w całym badaniu najlepiej oceniona została spółka zajmująca pierwsze miejsce w tegorocznym zestawieniu, czyli Volvo Polska Sp. z o.o. Przyjazna atmosfera pracy jest szczególnie doceniana w firmie EMC Instytut Medyczny, działającej w branży prywatnej opieki zdrowotnej. Utrzymuje ona miejsce lidera w tej kategorii drugi rok z rzędu. Ten pracodawca, zdaniem respondentów, wyróżnia się też pod względem wrażliwości i troski o kwestie społeczne. Pod względem równowagi między życiem zawodowym a prywatnym na pierwszym miejscu znalazła się firma Eko Okna S.A.

Jeśli chodzi o ocenę reputacji firmy, uczestnicy badania najlepiej ocenili producenta z branży motoryzacyjnej i lidera zestawienia, czyli spółkę Volvo. Oferowane możliwości pracy zdalnej to doceniony aspekt w firmie Comarch S.A., Capgemini Polska Sp. z o.o. oraz PZU S.A. Stabilność zatrudnienia za to szczególnie doceniana jest w spółkach Skarbu Państwa, czyli w Polskiej Spółce Gazownictwa Sp. z o.o. oraz KGHM Polska Miedz SA.

Liderzy tegorocznej edycji badania Randstad Employer Brand Reseach zostali uhonorowani statuetkami Randstad Award.

Szukasz pracy? Chcesz się rozwijać?
Goldenline to miejsce dla Ciebie!