Po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie prywatność!

Każdy z nas posiada choćby jedno konto na dostępnych obecnie portalach społecznościowych. Facebook czy GoldenLine – w każdym z nich zostawiamy przede wszystkim nasze zaufanie, w postaci własnych danych osobowych i informacji, którymi z reguły niechętnie dzielimy się z wypełnionym po brzegi internetowym audytorium.

Brak świadomości, które z naszych danych są widoczne i ogólnodostępne może przyczynić się do niemałej internetowej zgagi. Niestety internet błędów nie zapomina. Najwyższy czas zadbać o miejsce dla swojej prywatności, o prywatny internetowy kąt, w którym będziemy czuć się bezpiecznie.

O bezpieczeństwo zadbamy my, wybór i ograniczenie ustawień prywatności twoich danych, należy do ciebie.

Sztuką jest odnaleźć się pośród dezorientujących możliwości wyboru ustawień prywatności, oferowanych przez portale społecznościowe. Wyjątek wyklucza warunek, a warunek zapewnia wyjątek. W GoldenLine postawiliśmy na uproszczenie możliwości. Przejrzystość gwarantuje zrozumiałość, co z kolei pozwala na skuteczny wybór pożądanej opcji.

Przechodząc do ustawień prywatności własnego profilu spotkasz się z czterema możliwościami:

  • Kto może oglądać mój profil
  • Kto może zapraszać mnie do kontaktów
  • Kto może wysyłać do mnie wiadomości
  • Co widzą inne osoby po odwiedzeniu przez Ciebie ich profilu

Dzięki tym opcjom masz możliwość zdefiniowania podstawowych zasad prywatności w portalu.

ustawienia kopia

Kluczową rolę odgrywa tu pierwsza opcja (Kto może oglądać mój profil”). To ona odpowiada za indeksowanie się twojego profilu w wynikach wyszukiwania Google. Jeżeli jesteś aktywnym Użytkownikiem i nie potrafisz obojętnie przejść wobec toczących się na grupach GoldenLine dyskusji – wpisując swoje nazwisko w Google możesz mieć pewność, że na szczycie listy wyświetli się twój profil GoldenLine.

Rekomendowanym ustawieniem jest ograniczenie widoczności profilu dla “wszystkich zarejestrowanych w GoldenLine” – powoduje brak widzialności profilu w wyszukiwarce Google, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości zobaczenia twojego profilu przez potencjalnego rekrutera.

Rozwinięciem podstawowych ustawień jest zakładka dotycząca Twoich wypowiedzi i statusu “online”. Określisz tam czy twój profil będzie wyszczególniony w momencie, kiedy jesteś zalogowany/a oraz czy chcesz pochwalić się uczestnictwem w nadchodzącym spotkaniu. Tam również możesz zablokować widoczność linku do Twoich wszystkich wypowiedzi, które opublikowałeś na GoldenLine.

Ostatnim etapem jest wybór, które z Twoich aktywności na portalu będą widoczne. Jeżeli nie chcesz, aby zmiany, których dokonasz na swoim profilu były wyświetlane twoim znajomym – właśnie tam znajdziesz odpowiednie ustawienia ograniczające.

To trzy krótkie kroki, a ogromne korzyści.

Do pełnej internetowej prywatności jeszcze trochę brakuje, ale zapewniam, że jesteś na dobrej drodze. Już przecież jesteś świadomym Goldenowiczem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.