Oferta pracy bezpośrednio od rekrutera? Zwróć uwagę na 3 szczegóły

W I kwartale 2018 r. 117 492 osób mających profil na GoldenLine.pl otrzymało bezpośrednią wiadomość z ofertą pracy od rekrutera. Gdybyśmy chcieli wszystkich tych użytkowników przetransportować z punktu A do punktu B, potrzebowalibyśmy aż 138 największych samolotów pasażerskich – Airbus A380.

Chcesz znaleźć się w grupie 117 492 osób i otrzymywać wiadomości bezpośrednio od rekruterów? Pamiętaj, aby uzupełnić profil na GoldenLine.pl! Oto 3 elementy, o których nie możesz zapomnieć:

1. Dodaj lokalizację

Rekruterzy, którzy szukają swoich pracowników na GoldenLine, zwracają uwagę na lokalizację potencjalnych kandydatów do pracy, czyli ich miejsce zamieszkania lub miejsce obecnej pracy. Pamiętaj, że pracodawcom zależy, aby stosunkowo szybko znaleźć idealnego kandydata, a nam – kandydatom – zależy, abyśmy nie otrzymywali ofert, które nie pasują do naszego profilu zawodowego, np. te, które dotyczą pracy na drugim końcu Polski. To proste!

2. Pochwal się swoim doświadczeniem zawodowym.

Napisz, gdzie pracowałeś i jaki był zakres Twoich obowiązków. Pamiętaj, aby zacząć od zadań, które wykonywałeś najczęściej i które należały do twoich głównych obowiązków. Staraj się być precyzyjny. Chwal się sukcesami! Wzrok rekrutera z pewnością przykują osiągnięcia potwierdzone konkretnymi danymi. Dla pracodawców są to informacje najważniejsze i – jak wynika z danych GoldenLine – rekruterzy zaglądają do nich w pierwszej kolejności.

3. Dodaj kluczowe umiejętności

Jeśli zależy ci na wiadomościach od rekruterów, powinieneś umieścić na swoim profilu zawodowym kluczowe umiejętności. Przede wszystkim liczą się kompetencje twarde, jak np. opanowanie programów komputerowych, znajomość języków programowania czy technik i metod analitycznych. Nie zapominaj również o kompetencjach miękkich, np. zarządzanie projektami czy zespołem, umiejętności negocjacyjne czy obsługa klientów. 

Czy wiesz, że dzięki aktualnemu profilowi na GoldenLine będziesz wyżej pojawiał się w wyszukiwaniach rekruterów? Dodatkowo będziemy mogli częściej sugerować Cię jako kandydata najlepiej dopasowanego do konkretnej oferty pracy. Aktualizuj profil na www.goldenline.pl!