Odważ się zdobyć pracę, której pragniesz

Większość ludzi pracuje w miejscu, którego nie lubi. Z ludźmi, którzy uprzykrzają im codzienność. Nie zmieniają tej sytuacji, bo z zasady mimo wszystko czują się bezpiecznie, mają stałą pensję i nie mają odwagi, by osiągnąć coś więcej.

A można mieć pracę, w której człowiek się spełnia, pracę, którą człowiek sobie ceni, można też założyć własny biznes. Pewien mistrz powiedział swojemu uczniowi: „nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania”. Kiedy próbujesz to wymarzona praca zostaje tylko w twoich marzeniach, bo nigdy nie podejmujesz zdecydowanego kroku w kierunku realizacji celu.

Chcesz już zawsze stać w miejscu i nigdy nie dać sobie szansy na zmianę? Nagła zmiana pracy lub porzucenie pewnego etatu dla własnego biznesu to bardzo duża i odważna zmiana. Każda zmiana jest niewygodna, ale tylko na początku. Pomyśl o tym, jak zmieni się twoje życie, kiedy podążysz drogą, o której zawsze marzyłeś. To jest tylko (albo aż) kwestia podjęcia decyzji i rozpoczęcia działania.

Możliwe, że pracujesz teraz w dużej firmie i powoli nie wytrzymujesz presji, napięcia, wyścigu szczurów. Na miejscu trzyma cię przyzwyczajenie i dobra pensja. W głębi siebie wiesz, że chcesz coś zmienić. Może chcesz zostać niezależnym konsultantem, trenerem, a może marzysz o założeniu własnego biznesu lub dołączeniu do powstającego startupu? W tym miejscu pojawiają się wymówki, bo przecież „nie dasz rady, tu masz dobre pieniądze, a na swoim nie wiadomo czy będziesz miał z czego wykarmić rodzinę”. Jeśli pozwolisz tym myślom zdominować twój umysł, wtedy polegniesz na pewno. W tej chwili i w tym miejscu pomyśl o drugiej stronie medalu – przecież nowa praca lub własny biznes też przyniesie zyski, a jednocześnie ty będziesz spełniony – twoi bliscy na tym skorzystają, widząc w końcu uśmiech na twojej twarzy.

1. Odważ się podjąć decyzję.

Pierwszy krok to podjęcie decyzji, że chcesz zmienić obecną sytuację, że porzucasz obecną pracę i przygotowujesz się do pójścia nową ścieżką zawodową.

2. Zacznij od przygotowania.

Przygotuj się do zmiany – to bardzo ważny krok. Jeśli rzucasz dotychczasowe miejsce pracy, by zostać na przykład trenerem, poczytaj o tym jak rozwija się rynek, znajdź w nim swoje miejsce, przeprowadź kilka darmowych treningów i zbierz feedback. Jeśli nie chcesz od razu działać na własne konto, sprawdź różne oferty pracy i umów się na rozmowę. Zakładając swój biznes przyjrzyj się rynkowi, zrób kosztorys i postaraj się określić wizję oraz możliwe przychody.

3. Wyróżnij się.

Pomyśl, w jaki sposób możesz wyróżnić się spośród wszystkich innych na swojej nowej ścieżce. Pokaż, na co cię stać. Wymyśl coś unikalnego, by zwrócić na siebie uwagę. Dziś żyjemy w świecie, gdzie każdy jest zabiegany, gdzie jesteśmy przytłoczeni informacją. W takim świecie musisz walczyć o uwagę. To samo wiąże się ze startem twojego biznesu – wyróżnij się, bo znikniesz w tłumie.

Będąc w takim punkcie zwrotnym wybór należy do ciebie, możesz męczyć się dalej w obecnym miejscu, cały czas myśląc o zmianie. Jak mówiłem – próbowanie to brak działania, to tylko bitwa ze swoim umysłem. Przejmij kontrolę, podejmij decyzję i zacznij działać w kierunku zdobycia wymarzonej pracy lub założenia własnego biznesu. Cały czas pamiętaj, że od tego zależy czy będziesz się czuć w życiu spełniony i szczęśliwy. Zdobądź się na odwagę i pokochaj swoją pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.