Nowy projekt GO4NGO z myślą o pracownikach

Wraz z wiosną rusza realizacja nowego projektu, który będzie istnym powiewem świeżości i dawką promieni słońca dla biur oraz domów. GO4NGO to świetna okazja by spotkać się wspólnie i robić coś fajnego. Wspólne spędzanie czasu przez pracownika i przedstawiciela organizacji pozarządowej? To możliwe

Zmiana podejścia do organizacji pozarządowych

Czy wyobrażasz sobie, że pracownik spędza wolny czas wspólnie z przedstawicielem organizacji pozarządowej? Czas ten mogą wykorzystać na różne sposoby: wspólna jazda na rowerze, spacer, trening na siłowni, zajęcia z zumby, mecz piłkarski czy po prostu 30 minut wspólnej rozmowy z pyszną kawą. Teraz jest to możliwe, ponieważ rusza nowy projekt GO4NGO, który zmieni podejście do organizacji pozarządowych.

Co może zyskać firma, a co pracownik?

Czego dotyczy projekt GO4NGO? Firmy zauważają możliwości i korzyści, jakie niesie współpraca z organizacjami pozarządowymi. Znają lokalną społeczność i jej potrzeby, współpracują z jednostkami samorządowymi, potrafią angażować wolontariuszy, są ekspertami w swojej dziedzinie. Jednak we współpracy na linii NGO – biznes dochodzi do wielu różnic i rozmijania się w oczekiwaniach. Te problemy wynikają w dużej mierze z braku świadomości potrzeb NGO i oczekiwań firmy. Kamieniem milowym będzie tworzenie okazji do spotkań, podczas których dwie strony będą miały okazję poznać się i spokojnie porozmawiać, a przy okazji wspólnie spędzić czas na aktywności, która sprawia im przyjemność. Jakie to proste!

Angażowanie pracowników w kreowanie działań firmy

Ostatnie dwa lata pandemii wywołanej wirusem COVID-19 spowodowały, że część aktywności, zwłaszcza sportowych czy nastawionych na integrację pracowników, z przyczyn bezpieczeństwa i ograniczania transmisji wirusa była odwoływana lub realizowana w trybie online. Pracownicy, którzy tęsknią za spotkaniami w bezpiecznych warunkach, będą mogli poznać ciekawe osoby oraz dobrze się przy tym bawić. Projekt pozwoli także zaangażować pracownika w kreowanie działań wokół społeczności firmy, rozwijać w firmie inicjatywy oddolne oraz realnie oddziaływać na otoczenie i lokalne społeczeństwo.

Rola organizacji pozarządowych

Kolejne kryzysy pokazują i umacniają nas w przekonaniu, jak ważną rolę w funkcjonowaniu naszego społeczeństwa i nie tylko odgrywają organizacje pozarządowe. Zawsze gotowe do działania, pomagają bezinteresownie, na pierwszym miejscu stawiają swoich beneficjentów. Organizacje wywierają znaczący wpływ na funkcjonowanie lokalnej społeczności i otoczenia, w którym firmy i korporacje prowadzą swoje działania, a pracownicy wykonują swoją pracę. Teraz jest okazja, aby się spotkać.

Co czeka na pracowników?

Pracownicy mają okazję spotkać się z ciekawymi ludźmi, poznać potrzeby lokalnej społeczności i wejść w świat, który dla wielu z nich nadal jest obcy, dowiedzieć się, jak funkcjonują organizacje i lepiej zrozumieć ich potrzeby. Dla NGO to wspaniała okazja do wyjścia z inicjatywą, nawiązania kontaktu i zaprezentowania tego, kim jest jako organizacja.

centrum kariery cv dokumenty aplikacyjne działanie efektywność goldenline GoldenLine od kuchni kariera kariera zawodowa kompetencje marka osobista motywacja nowa praca nowe oferty pracy oferty pracy oferty zatrudnienia personal branding porada porady goldenline porady rekrutacyjne praca praca biurowa praca w IT praca zdalna pracownicy przegląd pracy rekrutacja rozmowa kwalifikacyjna rozmowa rekrutacyjna rozwój rozwój kompetencji rozwój osobisty rozwój zawodowy rynek pracy sukces szukam pracy szukanie pracy umiejętności weekendowy przegląd pracy wynagrodzenia wynagrodzenie zarobki zatrudnienie zmiana pracy ścieżka kariery

Szukasz pracy? Chcesz się rozwijać?
Goldenline to miejsce dla Ciebie!