(Nie)oczekiwana zmiana pracy

Anna Piekut, od ponad 6 lat zawodowo związana z marketingiem. Obecnie pracuje w firmie Politech w Osielsku koło Bydgoszczy, która zajmuje się produkcją opakowań do kosmetyków. Przez GoldenLine Anna otrzymała kilka propozycji pracy, dwie przyjęła. Pierwsza zmiana miała miejsce w 2012, a druga w 2013 roku. W Centrum Kariery Anna opowiada o tym, co sprawia, że otrzymuje oferty od rekruterów.

Jak prowadzi Pani profil w GoldenLine?

AP: Profil prowadzę od około 4 lat. Od początku zamieszczałam rzetelne informacje dotyczące mojej kariery zawodowej. Staram się precyzyjnie i szczegółowo określać moje doświadczenie zawodowe. Profil posiada wiele funkcjonalności, które ułatwiają odnalezienie kandydata rekruterom, takie jak opcja „szukam pracy”, czy możliwość precyzowania umiejętności. Uważam, że im pełniejsza informacja, tym więcej dopasowanych ofert pracy do nas trafia. Istotne jest także grono kontaktów. Bardzo często oferty pracy otrzymuje się z tzw. „polecenia”.

Jak zareagowała Pani na otrzymane propozycje?

AP: Oferta rekrutera pojawiła się w momencie, kiedy postanowiłam skierować swoją karierę zawodową na inne tory. Była to propozycja bezpośrednio złożona przez pracodawcę – firmę dużą, znaną, o ugruntowanej pozycji rynkowej. Firma prowadziła rekrutacje za pośrednictwem GoldenLine. Otrzymałam wiadomość z propozycją zatrudnienia w dziale marketingu firmy. Bardzo się ucieszyłam. Przeanalizowałam ofertę i zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. W drugim przypadku wiadomość przyszła z agencji pośrednictwa pracy, która szukała marketingowca dla swojego klienta.

Co sprawia, że Pani profil przykuwa uwagę rekruterów?

AP: Myślę, że kluczowe w ocenie były moje doświadczenie i kwalifikacje. Dzięki szczegółowemu opisowi doświadczenia można było dokonać szybkiego zestawienia z wymaganiami stawianymi przez firmę. Warto wypełnić cały profil. Czasami jedna drobna informacja może zaważyć o wyborze osoby. Informacje dotyczące branży jednoznacznie określają nasze preferencje zawodowe. Określenie regionu, czy miejscowości jest również ważne, szczególnie dla pracodawców zlokalizowanych poza dużymi ośrodkami miejskimi.

Czy jest Pani zadowolona ze zmiany? Czym jest dla Pani GoldenLine?

AP: Każda praca uczy nas czegoś nowego, poszerza horyzonty, wzbogaca nie tylko nasze doświadczenie zawodowe, ale także osobowość. Bardzo doceniam GoldenLine. Wiem, że to istotny serwis dla mojej kariery zawodowej. Profil uzupełniam na bieżąco.

Znalazłeś pracę przez GoldenLine i chcesz o tym opowiedzieć? Napisz do nas: marketing@goldenline.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.