Lista dni wolnych pracy w 2023 roku

Zastanawiasz się kiedy zaplanować urlop wypoczynkowy w 2023 roku? Może chcesz przedłużyć sobie weekend w związku z wypadającym świętem? Sprawdź listę dni wolnych od pracy i wybierz korzystne rozwiązanie dla Ciebie w bieżącym roku

Dni wolne od pracy w 2023 roku

Pracujesz na podstawie umowy o pracę i jesteś w trakcie planowania urlopu wypoczynkowego? Wielu pracodawców do końca stycznia wymaga deklaracji związanych z chęcią wykorzystania urlopu w konkretnych dniach w bieżącym roku. Ile dni wolnych od pracy wypada w 2023 roku? Kiedy najlepiej zaplanować sobie przyjemny i wypoczynek od pracy? Możliwości nie brakuje!

Lista dni wolnych od pracy w 2023 roku

Oto lista dni wolnych od pracy w 2023 roku. Planujesz urlop z wyprzedzeniem? Zobacz, kiedy najlepiej wykorzystać urlop wypoczynkowy:

 • 1 stycznia – niedziela – Nowy Rok
 • 6 stycznia – piątek – Trzech Króli
 • 9 kwietnia – niedziela – Wielkanoc
 • 10 kwietnia – poniedziałek – Pierwszy Dzień Świąt Wielkanocnych
 • 1 maja – poniedziałek – Święto Pracy
 • 3 maja – środa – Święto Konstytucji Trzeciego Maja
 • 28 maja – niedziela – Zielone Świątki
 • 8 czerwca – czwartek – Boże Ciało
 • 15 sierpnia – wtorek – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 • 1 listopada – środa – Wszystkich Świętych
 • 11 listopada – sobota – Święto Niepodległości
 • 25 grudnia – poniedziałek – Boże Narodzenie
 • 26 grudnia – wtorek – II Dzień Świąt Bożego Narodzenia

Szukasz zatrudnienia? Sprawdź najnowsze oferty pracy na Goldenline

Zaplanuj urlop w 2023 roku – tylko kiedy?

W tym roku 3 dni świąteczne wypadają w niedziele. To zła informacja dla tych, którzy pracują tylko w dni robocze i każda niedziela jest dla nich dniem wolnym od pracy. Kiedy zaplanować urlop w 2023 roku? Co roku Wielu Polaków planuje wypoczynek w majówkę. W tym roku 1 maja wypada w poniedziałek, natomiast 3 maja w środę. Jeżeli zdecydujemy się na urlop wypoczynkowy 2 maja we wtorek oraz 4 i 5 maja (czwartek-piątek), to zyskamy 9 dni odpoczynku (29.04 do 08.05).

Jeden dzień urlopu = kilka dni wolnego?

Podobnie sytuacja wygląda w czerwcu. Boże Ciało wypada w czwartek 8 czerwca, co oznacza, że wystarczy wziąć urlop w piątek tj. 9.06 i cieszyć się wolnym od 8 do 12 czerwca. Na kolejne przedłużenie weekendu z wykorzystaniem tylko jednego dnia urlopu wypoczynkowego możemy liczyć już w sierpniu. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny 2022 wypada we wtorek, więc jeżeli zdecydujemy się na wykorzystanie urlopu w poniedziałek 14 sierpnia, to będziemy cieszyć się wolnym od 12.08 do 16.08.

Szukasz pracy? Chcesz się rozwijać?
Goldenline to miejsce dla Ciebie!

Urlop wypoczynkowy w 2023 roku

Planując urlop, należy wziąć pod uwagę dyspozycyjność całego działu czy zespołu. Należy wcześniej uzgodnić ze współpracownikami, kto i kiedy chciałby przedłużyć sobie świąteczny weekend i drogą kompromisu zaplanować wypoczynek w 2023 roku. Możliwości jest kilka, dlatego warto wspólnie uzgodnić daty dni wolnych i cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem od obowiązków służbowych.

Dwutygodniowy urlop wypoczynkowy

Oprócz pojedynczych dni wolnych należy pamiętać o zaplanowaniu 14-dniowego wypoczynku. Polacy najczęściej planują urlop między czerwcem a wrześniem, licząc na ładną pogodę i wykorzystując okres wakacyjny na relaks. Nieprzerwany dwutygodniowy urlop wypoczynkowy przysługuje pracownikom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę.

Czy to oznacza, że musimy jednorazowo wykorzystać, aż 14 dni urlopu?Niekoniecznie, w przepisach jest bowiem mowa o 14 dniach wypoczynku, łącznie z weekendami czy przypadającym w wybranym okresie świętem. Dlatego podczas planowania urlopu w 2022 roku, warto wziąć pod uwagę listę dni wolnych od pracy i zaplanować korzystne dla siebie rozwiązanie.

centrum kariery cv dokumenty aplikacyjne działanie efektywność goldenline GoldenLine od kuchni kariera kariera zawodowa kompetencje marka osobista motywacja nowa praca nowe oferty pracy oferty pracy oferty zatrudnienia personal branding porada porady goldenline porady rekrutacyjne praca praca biurowa praca w IT praca zdalna pracownicy przegląd pracy rekrutacja rozmowa kwalifikacyjna rozmowa rekrutacyjna rozwój rozwój kompetencji rozwój osobisty rozwój zawodowy rynek pracy sukces szukam pracy szukanie pracy umiejętności weekendowy przegląd pracy wynagrodzenia wynagrodzenie zarobki zatrudnienie zmiana pracy ścieżka kariery