Lista dni wolnych od pracy w 2022 roku

Jesteś w trakcie planowania urlopu wypoczynkowego w 2022 roku? Zobacz listę dni wolnych od pracy i zdecyduj, kiedy warto wziąć wolne w bieżącym roku lub przedłużyć sobie weekend w związku z wypadającym w danym dniu świętem

Dni wolne od pracy w 2022 roku

Pracujesz na podstawie umowy o pracę i jesteś w trakcie planowania urlopu wypoczynkowego? Wielu pracodawców do końca stycznia wymaga deklaracji związanych z chęcią wykorzystania urlopu w konkretnych dniach w bieżącym roku. Ile dni wolnych od pracy wypada w 2022 roku? Kiedy najlepiej zaplanować sobie błogi wypoczynek od pracy? Niestety, w tym roku wiele dni wolnych wypada w weekendy…

Lista dni wolnych od pracy w 2022 roku

Oto lista dni wolnych od pracy w 2022 roku. Planujesz urlop z wyprzedzeniem? Zobacz, kiedy najlepiej wykorzystać urlop wypoczynkowy:

 • 1 stycznia – sobota – Nowy Rok
 • 6 stycznia – czwartek – Trzech Króli
 • 17 kwietnia – niedziela – Wielkanoc
 • 18 kwietnia – poniedziałek – Pierwszy Dzień Świąt Wielkanocnych
 • 1 maja – niedziela – święto pracy
 • 3 maja – wtorek – Święto Konstytucji Trzeciego Maja
 • 5 czerwca – niedziela – Zielone Świątki
 • 16 czerwca – czwartek – Boże Ciało
 • 15 sierpnia – poniedziałek – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 • 1 listopada – wtorek – Wszystkich Świętych
 • 11 listopada – piątek – Święto Niepodległości
 • 25 grudnia – niedziela – Boże Narodzenie
 • 26 grudnia – poniedziałek – II Dzień Świąt Bożego Narodzenia

Szukasz zatrudnienia? Sprawdź najnowsze oferty pracy na Goldenline

Kiedy zaplanować urlop w 2022 roku?

W tym roku aż cztery dni świąteczne wypadają w niedziele. To zła informacja dla tych, którzy pracują tylko w dni robocze i każda niedziela jest dla nich dniem wolnym od pracy. Kiedy zaplanować urlop w 2022 roku? Wielu Polaków planuje wypoczynek w majówkę. W tym roku 1 maja wypada w niedziele, natomiast 3 maja we wtorek. Jeżeli zdecydujemy się na urlop wypoczynkowy 2 maja w poniedziałek, to zyskamy wolny długi weekend (30.04 do 04.05).

Jeden dzień urlopu = kilka dni wolnego?

Podobnie sytuacja wygląda w czerwcu. Boże Ciało wypada w czwartek 16 czerwca, wystarczy więc wziąć urlop w piątek tj. 17.06 i cieszyć się wolnym od 16 do 20 czerwca. Na kolejne przedłużenie weekendu z wykorzystaniem tylko jednego dnia urlopu wypoczynkowego możemy liczyć w listopadzie. Wszystkich Świętych 2022 wypada we wtorek, więc jeżeli zdecydujemy się na wykorzystanie urlopu w poniedziałek 31 października, to będziemy cieszyć się wolnym od 29.10 do 02.11.

Urlop wypoczynkowy w 2022 roku

Planując urlop, należy wziąć pod uwagę dyspozycyjność całego działu czy zespołu. Należy wcześniej uzgodnić ze współpracownikami, kto i kiedy chciałby przedłużyć sobie świąteczny weekend i drogą kompromisu zaplanować wypoczynek w 2022 roku. Możliwości jest kilka, dlatego warto wspólnie uzgodnić daty dni wolnych i cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem od obowiązków służbowych.

Dwutygodniowy urlop wypoczynkowy

Oprócz pojedynczych dni wolnych należy pamiętać o zaplanowaniu 14-dniowego wypoczynku. Polacy najczęściej planują urlop między czerwcem a wrześniem, licząc na ładną pogodę i wykorzystując okres wakacyjny na relaks. Nieprzerwany dwutygodniowy urlop wypoczynkowy przysługuje pracownikom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę.

Czy to oznacza, że musimy jednorazowo wykorzystać, aż 14 dni urlopu?Niekoniecznie, w przepisach jest bowiem mowa o 14 dniach wypoczynku, łącznie z weekendami czy przypadającym w wybranym okresie świętem. Dlatego podczas planowania urlopu w 2022 roku, warto wziąć pod uwagę listę dni wolnych od pracy i zaplanować korzystne dla siebie rozwiązanie.

Szukasz swojej ścieżki na rozwój? Zaglądaj do Centrum Kariery Goldenline. Zachęcamy też do przeglądania ofert pracy i lektury naszych e-booków, w tym najnowszego Mistrzowskie Rekrutacje.