Kreator CV – zadbaj o profesjonalny układ życiorysu

Przed tobą nie lada wyzwanie, potrzebujesz CV, które będzie przepustką do nowego miejsca pracy. Domyślam się, że siedzisz przed ekranem komputera, patrząc w pusty dokument w programie Word i zastanawiasz się od czego zacząć.

Odrzuciłeś poprzednie wersje życiorysu, bo były zupełnie nieaktualne, a ich budowa miała się nijak do wymaganej przejrzystości i czytelności tego typu dokumentu. Już ci mówię, dlaczego powinieneś skorzystać z tej opcji. Przygotowując szablon, w jakim zostanie umieszczone twoje CV, współpracowaliśmy z rekruterami, którzy podpowiedzieli nam, jakich informacji szukają najbardziej.

Nie musisz więc zastanawiać się, w jakiej kolejności zaserwować rekruterowi dane o sobie, bo zrobiliśmy to za ciebie. Do twoich zadań należy tylko odpowiednie opisanie doświadczenia i umiejętności. Istnieje powszechne przekonanie wśród kandytatów, że warto przygotować interesujące wizualnie CV, by przyciągnąć uwagę rekrutera. Rekruterzy podkreślają jednak, że dla nich bardziej liczy się treść niż wygląd. Oczywiście dokument musi być przejrzysty, jasny i czytelny, ale bardziej niż ozdobne ramki, istotne są cechy kandydata, poparte doświadczeniem i sukcesami.

Kreatywne CV odpowiednie będzie dla branży kreatywnej – grafików, copywriterów, webdesignerów, natomiast specjaliści innych branż powinni zadbać o architekturę treści w CV, przedstawiając siebie w prosty i korzystny sposób.

Czy przyszło ci do głowy, by w swoim życiorysie znaleźć miejsce na referencje? Nie? A nam tak, bo wiemy, jak duże znaczenie mają dla pracodawców. W szablonie CV, który możesz wygenerować, stworzyliśmy specjalną sekcję, w której pojawią się otrzymane przez ciebie referencje. Dodaj wiarygodności swojej aplikacji, popierając swoje osiągnięcia słowami poprzednich pracodawców i współpracowników lub klientów. Rekruterzy z pewnością to docenią.

Podobnie rzecz ma się z umiejętnościami. Jak wkomponować je w resztę informacji tak, by nie wychodzić poza ogólnie przyjęte normy? W pobranym CV twoje umiejętności będą wypisane w odpowiedniej sekcji, tak by przyciągać uwagę i jednocześnie nie tworzyć chaosu w dokumencie. Wszystko jest na swoim miejscu. Przygotowując CV, skup się na treści, jaką chcesz przekazać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.