Kompetencje językowe wysoko cenione w branży SSC/BPO

Branża SSC/BPO jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki w kraju. Tak samo jest z wynagrodzeniami, które stale rosną. Wysokość zarobków w tym sektorze zależy od znajomości konkretnych języków obcych

Branżę SSC/BPO wyróżnia duża różnorodność. Ogłoszenia pracodawców w tym sektorze są zróżnicowane i oferują duże możliwości rozwoju, ale znaczenie mają również wysokie wynagrodzenia. Według Raportu Płacowego Antal 2022 ostatni rok przyniósł wzrost pensji o 22%, a średnie miesięczne zarobki w branży usług wspólnych wynoszą 9 834 zł brutto.

Poszukiwani specjaliści z językami

W branży usług wspólnych brakuje ludzi do pracy, dlatego nawet osoby bez doświadczenia mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie, jeżeli swobodnie komunikują się w innych językach. W sektorze SSC/BPO najbardziej pożądani są kandydaci na stanowiska:

  • Junior Accountant/Accounting Specialist
  • Junior Analyst
  • Customer Service Specialist z językiem obcym.

W branży usług wspólnych bardzo mocno ceniona jest znajomość języków obcych. Poszukiwani kandydaci powinni sprawnie posługiwać się językiem angielskim, tak aby swobodnie komunikować się wewnątrz firmy. Oczekiwana jest również dobra znajomość drugiego języka obcego, którego poziom zależy od działu – w księgowości oczekiwany jest poziom B1/B2, natomiast w w obsłudze klienta minimum B2/C1.  

Języki obce są dużo warte

Pracownicy na stanowisku Junior Accountant oraz Junior/Customer Service Specialist, którzy posługują się językiem niemieckim lub francuskim mogą liczyć na wynagrodzenie od 5 200 do 6 500 zł brutto. Jest to poziom wynagrodzenia oferowany osobom bez doświadczenia, które dopiero zaczynają swoją karierę.

Zatrudnieni na stanowiskach seniorskich w obszarze księgowości mogą liczyć na wynagrodzenie w przedziale od 8 do 10 tysięcy zł brutto. Wyższe zarobki gwarantuje dodatkowa znajomość języka niemieckiego lub francuskiego, a pensja może wynosić nawet 12 tysięcy zł brutto. Reakcje rynkowe wymuszają na pracodawcach również urozmaicanie ofert i swoich strategii, co skutkuje m.in. większą elastycznością w zakresie pracy zdalnej.  

Jakie języki są potrzebne w branży usług wspólnych?

Obecnie w sektorze SSC/BPO na wagę złota są kompetencje językowe. Największe zapotrzebowanie jest na pracowników znających wspomniane niemiecki i francuski. Poza takimi specjalistami, pracodawcom brakuje pracowników posługujących się swobodnie takimi językami jak: niderlandzkim, czeskim, hiszpańskim, szwedzkim czy fińskim. Taka kompetencja gwarantuje dobre zarobki potencjalnym zainteresowanym karierą w branży usług wspólnych.

centrum kariery cv dokumenty aplikacyjne działanie efektywność goldenline GoldenLine od kuchni kariera kariera zawodowa kompetencje marka osobista motywacja nowa praca nowe oferty pracy oferty pracy oferty zatrudnienia personal branding porada porady goldenline porady rekrutacyjne praca praca biurowa praca w IT praca zdalna pracownicy przegląd pracy rekrutacja rozmowa kwalifikacyjna rozmowa rekrutacyjna rozwój rozwój kompetencji rozwój osobisty rozwój zawodowy rynek pracy sukces szukam pracy szukanie pracy umiejętności weekendowy przegląd pracy wynagrodzenia wynagrodzenie zarobki zatrudnienie zmiana pracy ścieżka kariery

Szukasz pracy? Chcesz się rozwijać?
Goldenline to miejsce dla Ciebie!