Jak znaleźć pracę wakacyjną?

Lato to gorący czas dla poszukujących sezonowego zatrudnienia. Ogłoszeń jest mnóstwo i dotyczą one nie tylko polskich, ale także zagranicznych kierunków. Gdzie i jak znaleźć odpowiednich pracodawców? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów

Praca wakacyjna jest dla dużej części młodych ludzi szansą na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego, ale również do zarobienia własnych pieniędzy. Niestety nie brakuje osób, które chcą wykorzystać chęci i determinację kandydatów, nie wypłacając im w rezultacie zasłużonego wynagrodzenia.

Gdzie szukać ofert?

Ogłoszenia dotyczące pracy sezonowej pojawiają się w sieci już zimą. Agencje i pracodawcy zamieszają je w serwisach społecznościowych, dlatego warto dołączyć do lokalnych grup. Nie warto pomijać portali o charakterze biznesowym jak Goldenline, gdzie można znaleźć uczciwe oferty pracy. Warto przyjrzeć się również portalom ogłoszeniowym, w których nie brakuje pracodawców, którzy poszukują rąk do pracy w wakacje. Innym sposobem na znalezienie zatrudnienia jest zapoznanie się z ofertą Uczelnianych Biur Karier. Uczelnie wyższe podpisują umowy z firmami, które w okresie letnim szukają stażystów i praktykantów.

Szukasz pracy? Chcesz się rozwijać?
Goldenline to miejsce dla Ciebie!

Nie tylko Internet

Istnieją również bardziej tradycyjne sposoby na znalezienie pracy w wakacje. Jednym z nich jest rozeznanie wśród znajomych. Doświadczenie znanych nam osób może pozwolić na zatrudnienie w sprawdzonym wcześniej miejscu. Standardowe polecenie nas do pracy przez kolegów i koleżanki, którzy są lub byli zatrudnieni w poprzednie wakacje u danego pracodawcy, również może być dobrym sposobem na zdobycie zatrudnienia.

Kolejnym sprawdzonym sposobem na znalezienie zatrudnienia w lecie jest roznoszenie rzetelnie przygotowanego CV do okolicznych firm i sklepów. Takie rozwiązanie umożliwia bezpieczny wybór potencjalnego pracodawcy, gdyż znamy opinię o tych miejscach. Dodatkowo osobiście wręczamy swoje dokumenty rekrutacyjne w potencjalnym miejscu pracy.

Natomiast dla osób, które chcą spontanicznie i w krótkim czasie znaleźć pracę sezonową, ciekawym rozwiązaniem jest wyjazd do nadmorskich miejscowości i szukanie pracy na miejscu. Wiele osób lubi łączyć wakacyjny wyjazd z zarabianiem pieniędzy, a zwiedzanie nadmorskich kurortów w połączeniu z pracą sezonową to świetne rozwiązanie dla miłośników turystyki.

Na co uważać?

Przeglądając oferty zamieszone w sieci, należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Warto zapoznać się z możliwymi formami zatrudnienia. W ogłoszeniach zawierających taką informację zazwyczaj będzie to umowa zlecenie. Mimo upływu lat wciąż możemy trafić na pracodawców, którzy zatrudniają do pracy wakacyjnej bez podpisywania stosownych dokumentów. Takie ogłoszenia należy omijać.

W przypadku pracy poza miejscem zamieszkania koniecznie należy zwrócić uwagę na koszty dojazdu i zakwaterowania, gdyż oczekiwane wynagrodzenie może różnić się od otrzymanego. Przed zaakceptowaniem oferty nie zaszkodzi zapoznać się z opiniami innych internautów, którzy mogą doradzić i opowiedzieć o swoich doświadczeniach.

centrum kariery cv dokumenty aplikacyjne działanie efektywność goldenline GoldenLine od kuchni kariera kariera zawodowa kompetencje marka osobista motywacja nowa praca nowe oferty pracy oferty pracy oferty zatrudnienia personal branding porada porady goldenline porady rekrutacyjne praca praca biurowa praca w IT praca zdalna pracownicy przegląd pracy rekrutacja rozmowa kwalifikacyjna rozmowa rekrutacyjna rozwój rozwój kompetencji rozwój osobisty rozwój zawodowy rynek pracy sukces szukam pracy szukanie pracy umiejętności weekendowy przegląd pracy wynagrodzenia wynagrodzenie zarobki zatrudnienie zmiana pracy ścieżka kariery