Jak znaleźć nową pracę dzięki GoldenLine?

Szukanie pracy to wyzwanie, ale dzięki narzędziom przygotowanym dla użytkowników GoldenLine jest to o wiele łatwiejsze. Szanse na znalezienie pracy i wyróżnienie się w oczach pracodawcy wzrastają wraz z większą aktywnością w serwisie. Sprawdź zatem, jak skutecznie szukać pracy na GoldenLine.

Uzupełnij profil zawodowy i dbaj o jego aktualność

Profil zawodowy, podobnie jak CV, to twoja wizytówka zawodowa. Jeśli będzie nieuzupełniony, twoja kandydatura nie będzie brana pod uwagę przez rekrutera, który szuka w serwisie potencjalnego pracownika. W pierwszej kolejności zadbaj więc o to, by na swoim profilu dodać wszystkie niezbędne informacje.

Przede wszystkim nie zapomnij o dodaniu odpowiedniej specjalizacji. Kandydaci, którzy posiadają na swoim profilu zawodowym doświadczenie i umiejętności z wielu dziedzin, mogą dodać kilka specjalizacji. Przykładowo możesz pracować w IT, ale jest to ogólna nazwa całej branży. Dlatego warto wybrać konkretne specjalizacje np. programista PHP czy programista JAVA. Na tej podstawie rekruterzy wyszukują kandydatów, warto więc upewnić się, czy te informacje są aktualne.

Uzupełniony profil nie tylko zwiększy Twoją szansę na bezpośrednią wiadomość od rekrutera, który korzysta z Wyszukiwarki Kandydatów, ale także pozwoli nam lepiej dopasować propozycje ofert pracy, które mogłyby Cię zainteresować. Zwróć uwagę, czy poziom Twoich umiejętności (jeśli go określiłeś) lub specjalizacje są aktualne. Uzupełniaj regularnie profil i zwiększ swoje szanse na otrzymanie ciekawej oferty pracy.

Odpisuj na wiadomości od rekruterów

Co miesiąc z GoldenLine korzysta ponad 5 tys. rekruterów, którzy używają Wyszukiwarki Kandydatów w poszukiwaniu potencjalnych pracowników do swoich firm. Dzięki Wyszukiwarce Kandydatów mogą oni wysyłać bezpośrednie wiadomości do osób, które posiadają profil zawodowy na GoldenLine. Uzupełniony profil zwiększa więc Twoją szansę na otrzymanie wiadomości od pracodawcy.

Pamiętaj jednak, aby odpisać rekruterowi, nawet jeśli nie jesteś zainteresowany pracą w danej firmie. Rekruter z pewnością będzie Ci wdzięczny za uzyskaną informację zwrotną, a Ty wzmocnisz swoją pozycję w serwisie np. poprzez częstsze pojawianie się w wynikach wyszukiwań rekruterów. Możesz też skorzystać z zaznaczenia opcji “Nie jestem zainteresowany”, gdy oferta wysłana przez rekrutera nie jest interesująca. Zasady savoir-vivre się opłacają, a nacisk położony na budowanie relacji z rekruterami może zaprocentować ciekawymi ofertami pracy w przyszłości.

Aplikuj na oferty pracy

Czy wiesz, że każdego miesiąca na GoldenLine pojawia się około 1 000 nowych ofert pracy? Dzięki zakładce Oferty pracy, możesz wyszukiwać i aplikować na ogłoszenia podzielone według branż, stanowisk, firm lub miejscowości.

Pamiętaj, że Twoje aplikacje nie tylko aktywnie włączają Cię w proces rekrutacji, ale również pozwalają nam sugerować Ci lepiej dopasowane oferty pracy. Rekomendacje ofert pracy podobnych do tych, na które aplikowałeś, wysyłamy za pośrednictwem wiadomości e-mail. W ten sposób możesz być na bieżąco z najnowszymi ogłoszeniami, które będą dopasowane do Twoich poprzednich aplikacji, a więc również do Twoich potrzeb, oczekiwań oraz zainteresowań zawodowych.

Na GoldenLine rekruterzy nie tylko publikują oferty pracy, ale również bezpośrednio szukają pracowników przez Wyszukiwarkę Kandydatów. W wynikach wyszukiwania pokazują się wyżej profile tych pracowników, którzy mają najbardziej aktualny profil czy przeglądają oferty pracy. Prawdopodobieństwo, że rekruter w pierwszej kolejności zobaczy Twój profil i zaprosi Cię do udziału w procesie rekrutacji jest więc wyższe, gdy jesteś aktywny w serwisie.

Szukaj pracy aktywnie

Poszukiwanie pracy nie powinno opierać się wyłącznie na aplikowaniu na oferty pracy. Zależy Ci na zdobyciu stanowiska w konkretnej firmie? Działaj aktywnie! Skorzystaj z funkcji “Chcę tu pracować”, która dostępna jest na wybranych Profilach Pracodawców na GoldenLine.

Jeżeli od dłuższego czasu przyglądasz się konkretnej firmie i imponują Ci pozytywne opinie o niej na GoldenLine, podkreśl swoje zainteresowanie klikając przycisk „Chcę tu pracować” na Profilach Pracodawców. Rekruterzy często rozpoczynają nowe rekrutacje od przejrzenia spontanicznych aplikacji. To, że w tym momencie firma nie szuka pracownika na stanowisko, które cię interesuje, nie oznacza, że nie zmieni się to w najbliższej przyszłości. A wtedy, kto wie, może rekruter odezwie się właśnie do Ciebie?

Na Profilach Pracodawców znajdziesz również bezpośredni kontakt do osoby z HR, która w danej firmie odpowiada za rekrutacje. To doskonała okazja dla osób szukających pracy, aby nawiązać kontakt bezpośrednio z rekruterem i uzyskać szczegółowe informacje dotyczące pracy w danej firmie.

Twoja aktywność na GoldenLine może przyczynić się do efektywniejszego znalezienie wymarzonej pracy. Pamiętaj jednak o podstawach: uzupełnij i regularnie aktualizuj profil zawodowy, aplikuj na oferty pracy, odpisuj na wiadomości rekruterów oraz kontaktuj się z pracodawcami za pomocą funkcji “Chcę tu pracować” na Profilach Pracodawców. Działanie te pozwolą Ci skuteczniej szukać nowej pracy i w efekcie – rozwinąć Twoją karierę zawodową.

Nie wahaj się, załóż profil zawodowy na GoldenLine i daj się znaleźć rekruterom!