Jak zdobyć informacje o przyszłym pracodawcy?

Aplikując na ofertę pracy lub przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej, szukamy informacji o potencjalnym pracodawcy w internecie. Wśród licznych wyników wyszukiwania ciężko w jednym miejscu znaleźć wszystkie najważniejsze dla nas informacje – o firmie, jej pracownikach i warunkach pracy.

Z pomocą przychodzi GoldenLine, gdzie tysiące firm ma założony Profil Pracodawcy. Dlaczego warto sprawdzić Profil Pracodawcy na GoldenLine:

1. Nie daj się zaskoczyć rekruterowi. Na rozmowie kwalifikacyjnej na pewno padnie pytanie: Co Pan/i wie o naszej firmie? Co wówczas odpowiesz? Na Profilu Pracodawcy firmy poza informacjami ogólnymi dzielą się często aktualnościami z życia firmy. Warto obserwować potencjalnego pracodawcę, by na rozmowie odnieść się do bardziej szczegółowych informacji. To pozwoli Ci wyróżnić się z tłumu kandydatów i zapunktować na rozmowie.
2. Zajrzyj do firmy od kuchni i poznaj lepiej potencjalnego pracodawcę. Na GoldenLine.pl pracodawcy chętnie pokazują kulisy pracy w ich firmie – publikują zdjęcia biura, przedstawiają pracowników, dzielą się ciekawostkami. Dzięki temu możesz poczuć atmosferę panującą w firmie jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną i zdecydować, czy chcesz właśnie tam spędzać czas w pracy.
3. Sprawdź, jakich specjalistów zatrudnia firma. Na Profilu Pracodawcy znajdziesz sekcję Pracownicy. Dlaczego warto sprawdzić, kto pracuje w danej firmie? Analizując profile pracowników potencjalnego pracodawcy, możesz na przykład wywnioskować, jak długo pracuje się na danym stanowisku, jakie są na nim obowiązki, jaka jest ścieżka kariery i możliwości awansu. Co więcej, sprawdzając umiejętności pracowników, możesz wysnuć jakimi narzędziami i technologiami posługuje się w danej firmie. Odnosząc się do nich na rozmowie kwalifikacyjnej, możesz zabłysnąć przed potencjalnym pracodawcą!
4. Sprawdź, co o firmie mówią jej pracownicy. Opiniom wystawianym pracodawcom na GoldenLine możesz zaufać, bo pochodzą od zweryfikowanych obecnych lub byłych pracowników danej firmy. Zwróć uwagę nie tylko na zalety i wady wymieniane przez oceniających. Nie ma idealnych pracodawców, ale są tacy, którzy dokładają starań, żeby poprawić warunki pracy. Dlatego szczególnie istotne jest, czy pracodawcy komentują zarówno pozytywne jak i niepochlebne opinie na swój temat. Zwróć uwagę kiedy opinia została wystawiona i czy pracodawca rozwiązał już problem lub wykazał chęć poprawienia sytuacji.

W dobie internetu łatwo jest poznać pracodawcę. Warto korzystać ze sprawdzonych źródeł, a omijać te, które są wątpliwe i niepotwierdzone. Przed aplikacją na ogłoszenie lub rozmową kwalifikacyjną, poświęć kilka chwil i przyjrzyj się, co firma mówi o sobie i co o niej mówią inni. Zaglądaj na Profile Pracodawców na GoldenLine.pl, bo to wiarygodne źródło informacji.

Dowiedz się także, jak wybrać najlepszego pracodawcę, a także jak wybrać najlepszego pracodawcę w czasach rynku pracownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.