Jak zadbać o swój profil na GoldenLine?

Macie podobne doświadczenie zawodowe, identyczne wykształcenie i tak samo długi staż. A jednak twój profil w serwisie jest mniej atrakcyjny dla rekrutera niż profil kolegi? Sprawdź, jak to zmienić!

Zacznij przede wszystkim od uzupełnienia swojego profilu. Po zalogowaniu się na stronie głównej, kliknij Edytuj profil, by przejść do opcji edytowania zawartości profilu.

Na profilu wybierz sekcję, którą chcesz zaktualizować. Po najechaniu na nią kursorem w prawym rogu zobaczysz symbol ołówka – wystarczy go kliknąć, aby rozpocząć edycję.

Po zawartych na twoim profilu informacjach wyszukiwać cię będą rekruterzy. Dlatego tak ważne jest, byś jak najlepiej opisał:

  • swoje doświadczenie zawodowe – koniecznie opisz swoje obowiązki, obszary specjalizacji zawodowej oraz największe sukcesy,

  • wykształcenie – podaj je zawsze w sekcji Edukacja,

  • znajomość języków obcych – zarówno język, jak i poziom znajomości zawsze wybierz z listy rozwijanej, z kolei informacje np. o certyfikatach językowych zapisz w Informacjach dodatkowych,

  • umiejętności – hasłowo dodaj Umiejętności i obszary, w jakich masz doświadczenie, uprawnienia, znane ci programy, systemy itp.

Pamiętaj, by te informacje wpisywać zawsze w odpowiednie rubryki! Jeśli np. ukończone studia podasz w Informacjach dodatkowych, a nie w sekcji Edukacja, to rekruter może cię nie znaleźć.

Nie zapominaj także o aktywności w grupach tematycznych na forum – nie tylko znajdziesz pożyteczne i ciekawe informacje o swojej branży, ale zbudujesz również wizerunek eksperta. Ponadto, szybciej odszukają cię rekruterzy, którzy często właśnie tam szukają specjalistów. Powyższe rady nie przyniosą jednak żadnego efektu, jeśli twój profil będzie ukryty. Dlatego tak ważne jest, abyś sprawdził swoje ustawienia prywatności. Kliknij strzałkę obok zdjęcia w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia.

Sprawdź, czy twój profil na pewno jest widoczny przynajmniej dla wszystkich zarejestrowanych w GoldenLine. Upewnij się też, że mogą się z tobą kontaktować osoby spoza listy znajomych. Dodatkowo, zweryfikuj ustawienia powiadomień e-mail, aby na bieżąco dostawać informacje np. o nowych wiadomościach lub osobach, które odwiedziły twój profil. Odwiedzających możesz też sprawdzić na swoim profilu. Wystarczy, że klikniesz licznik po prawej stronie.

Po kliknięciu zobaczysz listę wszystkich, którzy przeglądali twój profil w ciągu ostatnich 30 dni. Im lepiej uzupełniony jest profil, tym więcej osób go odwiedza. Jeśli zauważysz, że oprócz twoich znajomych, klientów czy współpracowników pojawiają się też osoby zajmujące się rekrutacją, to skontaktuj się z nimi sam. Warto dopytać, czemu nie przesłali ci oferty. Być może wcześniej na twoim profilu pominąłeś jakieś informacje, które były dla nich istotne – możesz jednak okazać się świetnym kandydatem.

Aby dobrze prowadzić swój profil:

  • uzupełnij dokładnie wszystkie sekcje profilu,
  • pamiętaj o bieżącej aktualizacji informacji,
  • sprawdź ustawienia prywatności,
  • kontaktuj się z rekruterami, którzy odwiedzają twój  profil.

Dzięki tym zabiegom twój profil szybko stanie się atrakcyjny dla rekruterów!

Przeczytaj także, jak dopasować CV do oferty pracy, jak napisać zwięzłe i skuteczne podsumowanie zawodowe w CV oraz sprawdź 5 rad, jak napisać profesjonalne CV, na które zwrócą uwagę rekruterzy.