Jak wykorzystać szansę pracy zdalnej – najnowszy raport Goldenline

Koronawirus wywrócił nasze dotychczasowe myślenie o świecie do góry nogami. Tkwimy w sytuacji niepewności i strachu o zdrowie i dalsze funkcjonowanie. Wszystkim zależy, by biznes się nie zatrzymał, a umożliwia to praca zdalna. Wierząc, że sytuacja jest chwilowa, zarówno pracodawcy, jak i pracownicy podejmują wysiłek przystosowania się do niej. Poznaj wyniki największego polskiego badania pracowników, przeprowadzonego przez Goldenline na grupie blisko 10 000 respondentów.

Obecna sytuacja jest po ludzku trudna oraz zaskakująca. Jest też szansą na refleksję nad kulturą naszych organizacji. Praca zdalna poza technologią wymaga zaufania, jasności celów, wzajemnego i szczerego wsparcia. Home office w warunkach ogólnoświatowego kryzysu to już wielowymiarowa umiejętność, domagająca się reorganizacji wielu aspektów życia i zadbania o nasze zdrowie psychiczne. 

Aby pomóc jak najlepiej przejść ten okres, Goldenline stworzył  cykl edukacyjno-szkoleniowy #możesznanasliczyć. W ramach niego dzieli się wiedzą, doświadczeniem i narzędziami, które zaproszeni goście sprawdzili w swoim życiu. Program został stworzony na bazie niemal 10 tysięcy odpowiedzi na pytania o obawy związane z życiem zawodowym oraz organizacją pracy w dobie kryzysu.

Raport ‘’Jak wykorzystać szansę pracy zdalnej’’ to kompleksowa analiza obecnej sytuacji pracowników uzupełniona komentarzami ekspertów i praktyków pracy zdalnej. Raport przygotowany przez Goldenline przy współpracy Kantar i Remote-how można pobrać bezpłatnie na tej stronie