Jak skutecznie szukać nowej pracy?

Szukanie pracy, gdy naprawdę tego potrzebujesz, jest o wiele trudniejsze. Zasada jest jedna – im więcej czasu i energii poświęcimy na szukanie pracy, tym szybciej ją znajdziemy. Najważniejsza jest jednak odpowiednia strategia! Sprawdź garść przydatnych porad od ekspertów GoldenLine.

  1. Czy wiesz, że jest kilka efektywnych sposobów na poszukiwanie pracy. Często jednak kandydaci skupiają się wyłącznie na aplikowaniu na ofery pracy, co w efekcie nie zawsze przynosi zamierzony efekt. Dowiedz się, jak szukać nowej pracy w 4 krokach: https://kariera.goldenline.pl/jak-szukac-nowej-pracy-4-kroki-do-sukcesu/.

  2. Oferty pracy w gazetach, na słupach informacyjnych, w Urzędach Pracy – brzmi jak prehistoria, prawda? Wszystkie te rozwiązania znalazły swoje odpowiedniki w Internecie. Załóż profil zawodowy na GoldenLine i dowiedz się, jak znaleźć pracę i jak dać znaleźć się pracy na GoldenLine: https://kariera.goldenline.pl/4-sposoby-jak-znalezc-prace-dzieki-goldenline/.

  3. Praca marzeń? Dla jednego będzie to praca w dynamicznym, zmiennym środowisku, dla drugiego – spokojna praca stacjonarna, w stałym i niedużym zespole. Sprawdź, jak znaleźć pracę marzeń: https://kariera.goldenline.pl/jak-znalezc-prace-marzen/.

  4. Znalazłeś ofertę pracy marzeń? Przygotowujesz aplikację, wysyłasz i… cisza. Telefon nie dzwoni. W głowie pojawia się wiele myśli. Wśród nich i ta: „Wyślij CV jeszcze raz”. Czy to na pewno dobry pomysł, aby przesłać swoją aplikację ponownie? Sprawdź na https://kariera.goldenline.pl/ponowne-przeslanie-aplikacji-szansa-na-prace-czy-irytacja-rekrutera/.

  5. Gdyby podzielić rok na kilka części okazuje się, że w niektórych jest większy ruch, w innych mniejszy – to zupełnie powtarzalne zjawiska. A gdyby tak wiedząc że jesteś jednym z niewielu kandydatów, wynegocjować korzystniejsze warunki? Dowiedz się, kiedy zaczynają się sezony rekrutacyjne: https://kariera.goldenline.pl/sezon-w-rekrutacji-obalamy-mity/.

  6. Zmieniasz pracę na nową? Odchodzisz z firmy, nie mając jeszcze nowej propozycji zatrudnienia? Proces odejścia nie jest prosty! Przeczytaj kilka rad, jak odejść z pracy, aby pozostawić za sobą dobre wrażenie: https://kariera.goldenline.pl/jak-odejsc-z-pracy/.