Jak skontaktować się z potencjalnym pracodawcą?

Przeglądasz oferty pracy, ale żadna nie odpowiada Twoim kwalifikacjom? Nie masz czasu, by czekać, aż rekruterzy sami Cię znajdą? Odszukaj swojego rekrutera w GoldenLine i skontaktuj się z nimi pierwszy!

Dlaczego warto napisać do rekrutera?

Większość rekrutacji, zwłaszcza na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie, nie jest podawana do oficjalnej wiadomości w formie ogłoszeń. W ich przypadku najczęstszą metodą jest bezpośrednie dotarcie do kandydatów. Stąd często na liście ofert pracy nie możesz znaleźć ogłoszenia, które będzie odpowiadać Twojemu doświadczeniu. Oczywiście, warto wtedy uzupełnić swój profil w GoldenLine, opisując szczegółowo swoje obowiązki i umiejętności. W ten sposób rekruterzy będą mogli łatwiej do Ciebie dotrzeć. Zdarzają się jednak takie momenty, gdy nie chcesz lub nie możesz już dłużej czekać na kontakt z ich strony. Wtedy spróbuj odszukać ich samemu.

Jak znaleźć rekrutera w GoldenLine?

Na profilach rekruterów, którzy szukają kandydatów na GoldenLine, wprowadziliśmy specjalne oznaczenie – złotą lupkę. Jeśli zobaczysz ten symbol na czyimś profilu, możesz być pewny, że ta osoba zajmuje się projektami rekrutacyjnymi. Jak ją odnaleźć? Najłatwiej najpierw sprawdzić, czy rekruter sam już nie zajrzał na Twój profil. Przejdź na swój profil i kliknij w licznik odwiedzin.

 

 

Sprawdź profile osób, które odwiedzały Cię w ciągu ostatniego miesiąca. Jeśli po przejściu na ich profile obok nazwiska znajdziesz złotą lupkę – skontaktuj się z nimi – z pewnością prowadzą aktualnie rekrutacje. Być może nie odezwały się do Ciebie, ponieważ zabrakło im jakichś szczegółów na Twoim profilu. Dowiedz się, jakich – przecież możesz okazać się właśnie tym, kogo szukają. W mniejszych firmach często brak osobnego działu HR i rekrutacjami zajmuje się bezpośredni przełożony, np. Menedżer Zespołu. Podobnie dzieje się w przypadku firm z dużymi działami sprzedaży. Dlatego warto zweryfikować także profile osób na stanowiskach menedżerskich – na nich też może pojawić się oznaczenie rekrutera.

Dodatkowo, możesz też rozszerzyć swoje poszukiwaniach na wszystkich rekruterów posiadających profile w GoldenLine. W okienko podstawowego wyszukiwania wystarczy wpisać hasła opisujące rekrutacje w konkretnych branżach czy firmach, np. rekrutacje IT Warszawa.

W ten sposób otrzymasz listę osób, które zawarły takie określenia na swoich profilach. Za każdym razem system wyświetli maksymalnie 6 wyników. Ponieważ kombinacji słów kluczowych jest wiele, to warto wypróbować co najmniej kilka różnych. Dodatkowo, jeśli zależy Ci na pracy w konkretnej firmie, to sprawdź jej Profil Pracodawcy. Po prostu wpisz jej nazwę w okienko wyszukiwania lub przejdź do sekcji Profile pracodawców. Tutaj znajdziesz listę zarówno oficjalnych rozszerzonych profili, jak i krótkich wizytówek utworzonych przez pracowników. Kiedy przejdziesz na profil pracodawcy, po prawej stronie znajdziesz informację, kto w firmie zajmuje się rekrutacją. Będziesz też mógł skontaktować się bezpośrednio z tą osobą za pomocą przycisku Zadaj pytanie.

 

3 kroki, by znaleźć swojego rekrutera:

1. Sprawdź, czy odwiedził Twój profil.
2. Znajdź go po słowach kluczowych.
3. Przeszukaj profile firm. Szukając złotej lupki właśnie w tych miejscach, szybko dotrzesz do osób aktualnie prowadzących rekrutacje i znacznie skrócisz czas szukania nowej pracy.

Przeczytaj także, jak zadbać o swój profil na GoldenLine, a także sprawdź 4 sposoby, jak znaleźć pracę dzięki GoldenLine.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.