Daj się znaleźć na całego! Jak otrzymać ofertę pracy bezpośrednio od rekrutera?

Szukasz nowej pracy i ograniczasz się wyłącznie do aplikowania na ogłoszenia i wysyłania CV? Sprawdź, czy nie przegapiasz szansy na lepszą pracę!

Trwający w 2018 roku rynek kandydata obejmuje coraz więcej branż i specjalizacji. Na rynku pracy nie tylko brakuje specjalistów IT, ale również pracowników ze specjalizacją Sprzedaż, Finanse/Ekonomia, Inżynieria czy Obsługa klienta. Z problemem tym zderza się coraz więcej polskich firm, ale rekruterzy nie pozostają bezczynni. Coraz więcej pracodawców korzysta z możliwości wysłania bezpośredniej wiadomości do kandydatów np. na GoldenLine i zaproszenia ich do wzięcia udziału w rekrutacji.

Czy wiesz, że na GoldenLine za pomocą Wyszukiwarki Kandydatów co miesiąc ponad 50 000 osób dostaje propozycje pracy bezpośrednio od rekrutera? Jednym z warunków otrzymywania oferty pracy jest uzupełnienie profilu zawodowego na GoldenLine. Daj się znaleźć na całego i sprawdź jak otrzymać ofertę pracy bezpośrednio od rekrutera.

Po pierwsze, uzupełnij profil zawodowy na GoldenLine

Czy wysłałabyś rekruterowi CV, w którym brakuje najnowszych informacji dotyczących Twojego doświadczenia, zakresu obowiązków, umiejętności czy osiągnięć? Prawdopodobnie nie. Podobnie jest z profilem zawodowym na GoldenLine. Jeśli jest nieuzupełniony, twoja kandydatura nie jest brana pod uwagę przez rekrutera. Być może więc każdego dnia przegapiasz szansę na nową pracę, a więc okazję na ambitniejsze projekty i lepsze warunki finansowe!

Sprawdź 9 kroków, jak uzupełnić profil zawodowy na GoldenLine, aby otrzymywać oferty pracy.

Po drugie, zadbaj o swój wizerunek w sieci

Jeżeli zależy ci na rozwoju kariery, warto kreować swój wizerunek za pośrednictwem profesjonalnych portali rekrutacyjnych. Jak wynika z raportu GoldenLine „Co czeka branżę HR w 2017 roku?”, ponad 78% rekruterów sprawdzało kandydata na portalach społecznościowych lub biznesowo-rekrutacyjnych przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu. Pamiętaj jednak, że Twój profil nie odwiedzają jedynie rekruterzy, ale również menadżerowie, współpracownicy, klienci czy partnerzy biznesowi. Warto pokazać, że jest się profesjonalistą, osobą kompetentną, odpowiedzialnie udostępniającą treści w Internecie, a więc i także godną zaufania. Wykorzystaj w tym celu uzupełniony profil zawodowy na GoldenLine, który jest obowiązkowym narzędziem budowania wizerunku zawodowego, więc i zaufania wśród współpracowników czy partnerów biznesowych.

Po trzecie, bądź na bieżąco z dopasowanymi ofertami pracy

Uzupełniony profil nie tylko zwiększy Twoją szansę na bezpośrednią wiadomość od rekrutera, który korzysta z Wyszukiwarki Kandydatów na GoldenLine, ale także pozwoli nam lepiej dopasować propozycje ofert pracy, które mogłyby cię zainteresować. Rekomendacje ofert pracy pasujących do informacji zamieszczonych na profilu zawodowym oraz podobnych do tych, na które aplikowałeś, wysyłamy za pośrednictwem wiadomości e-mail. W ten sposób możesz być na bieżąco z najnowszymi ogłoszeniami, które będą dopasowane do twojej profilu zawodowego i poprzednich aplikacji, a więc do Twoich potrzeb.

Aktualny profil zawodowy w czasach ciągłego korzystania z Internetu przez rekruterów, to nie działanie dodatkowe, a konieczność. Daj się znaleźć na całego i otrzymuj oferty pracy bezpośrednio od rekrutera!

Uzupełnij swój profil zawodowy już teraz na www.goldenline.pl