Jak napisać CV, które przyciągnie uwagę rekrutera?

Selekcja nadesłanych aplikacji to pierwszy etap pracy rekrutera w poszukiwaniu idealnego kandydata na stanowisko. CV i list motywacyjny budują Twój pozytywny wizerunek w oczach rekruterów i wyróżniają Cię spośród innych kandydatów. 

Sprawdź poniższe porady ekspertów i przygotuj życiorys, który zapewni Ci awans do następnego etapu rekrutacji:

  1. Dobre CV jest jednym z podstawowych warunków otrzymania pracy. Jeśli aplikujesz na konkretną ofertę, to upewnij się, że Twoje CV jest dostosowane do wymagań potencjalnego pracodawcy. Sprawdź, jak dopasować swoje CV do oferty pracy.

  2. Większość kandydatów nie rozgląda się za nowymi możliwościami dotyczącymi swojej kariery, gdy ma stałą pracę. O wiele łatwiej będzie Ci szukać lepszego stanowiska, kiedy nie jesteś w podbramkowej sytuacji. Przeczytaj, jak prawidłowo odświeżyć swoje stare CV.

  3. Podsumowanie zawodowe to kilka pierwszych wersów umieszczonych poniżej naszych danych osobowych w CV. Dowiedz się, jak napisać zwięzłe i skuteczne podsumowanie zawodowe w CV, które wyróżni Cię w oczach rekruterów.

  4. Czy strona wizualna CV ma znaczenie? Zdecydowanie najważniejsze są umiejętności i doświadczenie, ale wygląd CV powinien je umiejętnie podkreślać. Sprawdź 5 rad, jak napisać profesjonalne CV, na które zwrócą uwagę rekruterzy.

  5. Większość CV zawiera zbędne informacje, które odciągają uwagę rekrutera od kwestii najistotniejszych. Zobacz, które elementy w CV powinieneś usunąć.

  6. Profil zawodowy, czyli Twoje wirtualne CV, to narzędzie, które pomoże Ci znaleźć nową pracę oraz zbudować pozytywny wizerunek. Sprawdź, jak zadbać o swój profil na GoldenLine, aby przyciągać więcej rekruterów.