Jak łączyć świat biznesu i III sektora?

Bo do tanga trzeba dwojga. Jak w codziennych wyzwaniach łączyć firmy i stowarzyszenia, żeby zyskiwały obie strony? Pomoże w tym darmowy poradnik Kompas NGO, który ukazał się pod patronatem Goldenline. Przygotowała go Fundacja Pro NGO

Cieszę się widząc jak powstawał „Poradnik Kompas NGO” to wspaniałe, że biznes tak chętnie angażuje się w takie projekty i chce dzielić się swoją wiedzą. Każda wypowiedź to inna historia i realna pomoc, a udało się to osiągnąć dzięki firmom, które nie są obojętne, wierzą w ideę wolontariatu i realizują projekty CSR. Tym razem udało się pójść o krok dalej – firmy nie tylko zrealizowały te projekty, ale podzieliły się swoimi pomysłami, opisując co udało się osiągnąć i jak tego dokonali – mówi Jasiek Mela, Ambasador Fundacji Pro NGO

Poradnik ten to publikacja stworzona z myślą o organizacjach pozarządowych. Razem z Fundacją Pro NGO tworzyły go firmy oraz doświadczeni eksperci, których wiedza i zaangażowanie pomogą w budowaniu jeszcze lepszych relacji. To także świetna lektura dla wszystkich, którzy myślą o rozwoju swojej kariery w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu czy aktywności społecznej. Pozwala spojrzeć na codzienne wyzwania stowarzyszeń i biznesu, łącząc w nich to co istotne i ważne – zmiany, która przynosi wiele dobra.

Przedstawione w publikacji dobre praktyki oraz informacje dotyczące realizacji projektów ukazane z perspektywy organizacji pozarządowej, będą dla nich  swoistą receptą i przepisem jak tworzyć wartościowe akcje i na co zwrócić uwagę podczas planowania i realizacji takich inicjatyw – wyjaśnia Grzegorz Ludwin, pomysłodawca poradnika z Fundacji Pro NGO.

Wydawcą poradnika jest Fundacja Pro NGO. Dostęp do publikacji jest bezpłatny. Goldenline jest jednym z patronów medialnych projektu.

Szukasz inspiracji do dalszego rozwoju? Zajrzyj do naszych darmowych e-booków: Zawodowy rozwój, Lepsza praca czy Postaw na rozwój.