Jak budować pozytywny wizerunek dzięki GoldenLine?

Jak wynika z raportu GoldenLine Co czeka branżę HR w 2017 roku, ponad 78% pracodawców sprawdzało kandydata na portalach społecznościowych lub rekrutacyjnych. To, co zamieszczasz w sieci, dociera nie tylko do twoich bliskich i znajomych, ale również do rekruterów. Informacje zawarte w Internecie mogą mieć wpływ na Twoją karierę zawodową, nawet gdy nie szukasz obecnie pracy. Sprawdź zatem, jak wykorzystać GoldenLine do budowaniu swojego wizerunku zawodowego

Uzupełnij profil zawodowy na GoldenLine

Jak wynika z raportu GoldenLine Co czeka branżę HR w 2017 roku?, rekruterzy szukają informacji o kandydatach m.in. na GoldenLine. Pamiętaj jednak, że Twój profil nie odwiedzają jedynie rekruterzy, ale również menadżerowie, współpracownicy, klienci czy partnerzy biznesowi. Warto pokazać, że jest się profesjonalistą, osobą kompetentną, odpowiedzialnie udostępniającą treści w Internecie, a więc i także godną zaufania. Wykorzystaj w tym celu uzupełniony profil zawodowy na GoldenLine, który jest obowiązkowym narzędziem budowania wizerunku zawodowego, więc i zaufania wśród współpracowników czy kontrahentów.

Postaw na profesjonalny wizerunek

Użytkownicy Internetu są często zaskoczeni, z jaką łatwością można znaleźć w sieci informacje o ich życiu prywatnym, w tym również te nie przemawiające na ich korzyść. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym wizerunku, powinieneś budować swoją markę osobistą za pośrednictwem takich portali, jak GoldenLine. Twój profil na GoldenLine to rzetelne źródło informacji na temat Twojego doświadczenia zawodowego, umiejętności czy osiągnięć, które pojawia się wysoko w wynikach w wyszukiwarkach internetowych.

Pamiętaj także, aby na swoich profilach w mediach społecznościowych służących do prywatnej komunikacji zadbać o odpowiednie ustawienia prywatności. W kanałach społecznościowych przeznaczonych do kontaktów prywatnych ogranicz widoczność profilu do najbliższych znajomych. Na GoldenLine zaś warto mieć profil publiczny, ale z informacjami stricte związanymi z Twoim życiem zawodowym.

Zbuduj zawodową sieć kontaktów

Profil zawodowy na GoldenLine to także miejsce, w którym utrzymasz relacje biznesowe. Zapraszaj znajomych i współpracowników, poproś ich o referencje i twórz zawodową sieć kontaktów. Aktualny profil zawodowy będzie dowodem, że zależy Ci na budowaniu profesjonalnego wizerunku. To zaś może przełożyć się na ciekawe, zaproponowane bezpośrednio przez rekrutera, oferty pracy dopasowane do Twoich potrzeb, jak również większe zaufanie ze strony zewnętrznych partnerów biznesowych.

Nie usuwaj profilu zawodowego

Jeżeli nie szukasz obecnie pracy, nie musisz usuwać profilu zawodowego na GoldenLine! Uzupełniony profil zawodowy nie tylko pomaga w rekrutacji, ale przede wszystkim buduje pozytywny wizerunek w oczach współpracowników czy partnerów. Pamiętaj, że w ustawieniach możesz zrezygnować z otrzymywania powiadomień e-mail z nowymi ofertami pracy i włączyć je ponownie, gdy znów będziesz aktywnie poszukiwać nowego stanowiska. Możesz również dowolnie zarządzać opcją widoczności profilu dla innych osób i ograniczyć ją tylko do użytkowników GoldenLine lub znajomych. Pamiętaj jednak, że w ten sposób mniej osób zobaczy Twój profil i być może będą oni poszukiwać innych źródeł informacji o Tobie, w prywatnych kanałach społecznościowych.

Profil zawodowy na GoldenLine to nie tylko dopasowane do kandydata narzędzie do poszukiwania pracy. Przy stałej aktywności zawodowej może ono posłużyć nam do budowania pozytywnego wizerunku wśród współpracowników i partnerów biznesowych. Uzupełniony profil zawodowy zwiększa zaufanie i może stać się źródłem ciekawych propozycji biznesowych.